Josip Broz Tito - obijač i kukavica?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Не знам шта ће Коча, Леки и остали моји истомишљеници да кажу, али мислим да овако више не вреди ни расправљати са комунистима.
Час одричу да су четници спашавали пилоте, час умањују број, час тврде да су четници предавали пилоте Немцима, час да су их спашавали по дозволи Немаца(а Немци једва чекали да их пусте да би се ови вратили у Италију и поново их бомбрадовали), час као сабљар на свом претходном профилу говоре о Трумановом одликовању као четничком фалсификату и траже указ, час га умањују и измишљају разлоге попут тршћанске кризе итд...Не знам људи(Кочо, Леки и остали) шта ви мислите али оваква дискусија мени само убија жељу за даљом дискусијом са њима...

jeste diskusija sa njima odavno postala cirkus ali su na videlo izasle sve njihove lazi, tj sve verzije njihovih izmisljotina i falsifikata koji potiru jedan drugi....sabljaru se i njegovi podsmevaju, on se totalno pogubio u moru lazi i samog sebe davno diskreditovao...ja mu se ovom prilikom zahvaljujem zbog svega... i to je ono sto je bitno u celom ovom cirkusu u kome je on glavni pajac...:)

ti i ja smo davno konstatovali da bi mogla da se otvori citava tema o njemu, sa hiljadu verzija o Drazinim poternicama, odlikovanju itd, itd...i uglavnom su te verzija kontradiktorne i opovrgavaju jedna drugu....sta ce nesretnik...pokusavao je da tu i tamo otvori neki novi profil kako bi se iz svega izvukao ali nacin pisanja mu je toliko prepoznatljiv da je samo ispadao jos veca budala...

inace, slazem se sa tobom u potpunosti, a i mislim da je ovde odavno poznato svima ko je ko...:)
 
Poslednja izmena:
jeste diskusija sa njima odavno postala cirkus ali su na videlo izasle sve njihove lazi, tj sve verzije njihovih izmisljotina i falsifikata koji potiru jedan drugi....sabljaru se i njegovi podsmevaju, on se totalno pogubio u moru lazi i samog sebe davno diskreditovao...ja mu se ovom prilikom zahvaljujem zbog svega... i to je ono sto je bitno u celom ovom cirkusu u kome je on glavni pajac...:)

ti i ja smo davno konstatovali da bi mogla da se otvori citava tema o njemu, sa hiljadu verzija o Drazinim poternicama, odlikovanju itd, itd...i uglavnom su te verzija kontradiktorne i opovrgavaju jedna drugu....sta ce nesretnik...pokusavao je da tu i tamo otvori neki novi profil kako bi se iz svega izvukao ali nacin pisanja mu je toliko prepoznatljiv da je samo ispadao jos veca budala...

Баш тако. Него пази ово.
Ако си видео на претходној страници енглески документ који је кисели поставио.
Пази ватрин коментар по питању овога.

шта се види из документа?
Да је Марковић пријавио немцима оно што су и они сами могли да виде? Пад авиона и падобранци се виде издалека. То и није нека информација.
Друго, кад је већ писао немцу за авијатичаре, сигурно му неће написати да има намеру да их евакуише, него ће да му да некакво лабаво обећање.
Битније је да ли је заиста испоручио авијатичаре немцима, а нисам нашао да су то четници и радили. Додуше прегледао сам МАЦР из времена кад и није пуно авијатичара пало код четника.
http://www.pogledi.rs/diskusije/viewtopic.php?t=17912&start=165
 
Da, video sam, postavio sam i link ka diskusiji kao odgovor na dokument...zato me je i zacudilo zasto je ovde npr ignorisao taj dokument tj izbegao da da svoj komentar na njega...a gde treba umanjiti znacaj cetnika i misije Haljard, tu skace odma...zna on ko su njegovi pa makar bile i ovakve budale ko sabljar...

Inace, ta posada je spasena i prebacena u Italiju, toliko o tom ''dokumentu'':D da ne pricamo da kiseli ni ne zna sta je hteo sa njim, da dokaze saradnju britansko-americko-cetnicku su Nemcima radi evakuisanja avijaticara koji te iste Nemce bombarduju :hahaha: ili da dokaze saradnju cetnika sa Nemcima protiv evakuacija i ako se zna da je posada evakuisana, tj. spasena od strane cetnika :hahaha: maaa, ludilo jedno :D
 
Poslednja izmena:
Одговор за тебе: евакуисаних 2000 авијатичара од стране партизана су враћени савезницима преко Италије. Податке о томе имаш код американаца, све до у име. Послератна југословенска литература целој причи није придавала значај, јер га она није ни имала. То што је у скорије време добила на публицитету дугује једино томе што четници нису ништа више урадили на тему антифашистичке борбе током 1944.

Питање за тебе: где је евакуисаних 500 пилота од стране четника? У америчкој литератури се углавном појављује бројка од 350.

Jao jao rode moj,, pa kako mozes da verujes u stampu,i literaturu,pogotovo ako su je komunisti pisali, i to samo komunjarae navode te strasne cifre od po nekoliko hiljada spasenih saveznika itd. Sami su sebe tapsali po ledjima kao i uvek, a svi ostali su bili,izdajnici i fasisti.Dokle ti ide rode moj,samo kada pocnem da citam bilo koju literaturu,uvek su komunjare sebe stavljale iznad svih "UVEK" Sto se tice Draze "GENERALA" on je branio taj Isti Beograd za vreme I sv. rata sa cinom oficira, dok je onaj copavi monstrum bio u 42 vrazijoj diviziji (kako su je oni zvali,"ARNAUTI") i copa je napadao taj isti Beograd kao krvolok,dok ga je nas Draza branio,da bi svi na kraju prihvatili istog tog fasistu copu,da nam bude predsednik.Kao takav je krenuo a zavrsio je kao otimac,Belog Dvora,i ostalih ustanova,da bi se kasnije spustio na jadne grane pa otimao od naroda imanja,odakle njemu pravo da otima i deli kako i kome on hoce? Ali posto je is am bio iz jadne i bedne porodice copa je morao da otima,i pleni.
Znas da su za ku.rvu svi ku.rve
za lopova su svi lopovi
za ubicu su svi ubice itd.itd. tako je copavi zagorac davao i prepisivao svoje zanate drugima.
Nego da se vrnem na tvoje pitanje :где је евакуисаних 500 пилота од стране четника? У америчкој литератури се углавном појављује бројка од 350
Ja ne znam koja je to literatura koju si ti citao? kada sam ti izbacio ceo dokumentarac o 500 spasenih saveznickih pilota! imas cak i knjigu o tih 500 spasenih nesretnika.
Drugo: kada su piloti poceli da padaju po okupiranoj Jugi,Draza ih je prvo kupio i cifra jekrenula sa 20-tak sto je i bilo javljeno u London,medjutim,dok su se Britanci prenemagali hoce li ih pokupiti ili ne ta cifra je narasla i do 200 saveznickih pilota,sam presudi koliko je to dugo trajalo,e a sada pokupi sve te cifre i saberi od prvoga spasavanja pilota do zadnjeg pa ces da dobije zvanicnu cifru.
A to sto ti navodis 2000 saveznickih avijaticara da su vraceni preko Italije? Ok neka je i tako kako ti kazes! a okupacije Italije je trajala sve do 1943 nisam siguran koji je mesec i dan bio, i u roku nepune 2 godine copavi je spasao 2000 saveznika? znaci 1000 po godini ? ma daj molim te probudi se i pokrij se negde duva. To je sve komunisticka lazljiva propaganda, kao i sve sto su stvorili kradjom i lopovlukom,zato mi danas ispastamo.Copa se zaduzio celom svetu,pokoko sve koji su iole nesto znali o njemu,npr.Sava Kovacevic (jedan od poznatijih) a imas ih mnogo,sto i sam znas.
 
Pogledajte prilog 278199Pogledajte prilog 278200Pogledajte prilog 278201Pogledajte prilog 278202
Одговор за тебе: евакуисаних 2000 авијатичара од стране партизана су враћени савезницима преко Италије. Податке о томе имаш код американаца, све до у име. Послератна југословенска литература целој причи није придавала значај, јер га она није ни имала. То што је у скорије време добила на публицитету дугује једино томе што четници нису ништа више урадили на тему антифашистичке борбе током 1944.

Питање за тебе: где је евакуисаних 500 пилота од стране четника? У америчкој литератури се углавном појављује бројка од 350.

Evo ti par knjiga koje bih mogao procitati:
 
Jao jao rode moj,, pa kako mozes da verujes u stampu,i literaturu,pogotovo ako su je komunisti pisali, i to samo komunjarae navode te strasne cifre od po nekoliko hiljada spasenih saveznika itd. Sami su sebe tapsali po ledjima kao i uvek, a svi ostali su bili,izdajnici i fasisti.
Грешиш, извори које сам користио су амерички.
Што се тиче евакуације авијатичара од стране партизана, ни данас код нас не постоји рад који је то прецизно обрадио.
За време комунизма се о тој теми писало само узгредно, нпр. из књиге сећања неке јединице.

Ja ne znam koja je to literatura koju si ti citao? kada sam ti izbacio ceo dokumentarac o 500 spasenih saveznickih pilota! imas cak i knjigu o tih 500 spasenih nesretnika.
Drugo: kada su piloti poceli da padaju po okupiranoj Jugi,Draza ih je prvo kupio i cifra jekrenula sa 20-tak sto je i bilo javljeno u London,medjutim,dok su se Britanci prenemagali hoce li ih pokupiti ili ne ta cifra je narasla i do 200 saveznickih pilota,sam presudi koliko je to dugo trajalo,e a sada pokupi sve te cifre i saberi od prvoga spasavanja pilota do zadnjeg pa ces da dobije zvanicnu cifru.
A to sto ti navodis 2000 saveznickih avijaticara da su vraceni preko Italije? Ok neka je i tako kako ti kazes! a okupacije Italije je trajala sve do 1943 nisam siguran koji je mesec i dan bio, i u roku nepune 2 godine copavi je spasao 2000 saveznika? znaci 1000 po godini ? ma daj molim te probudi se i pokrij se negde duva. To je sve komunisticka lazljiva propaganda, kao i sve sto su stvorili kradjom i lopovlukom,zato mi danas ispastamo.Copa se zaduzio celom svetu,pokoko sve koji su iole nesto znali o njemu,npr.Sava Kovacevic (jedan od poznatijih) a imas ih mnogo,sto i sam znas.
Читао сам Фрименову књигу, унутра имаш наведено поименце евакуисане авијатичаре током мисије Халјард - знаш и сам који је број ако си читао.
Мали број авијатичара је евакуисан до краја 1943. - тек поседањем аеродрома у Италији су савезници почели масовно да лете преко Југославије, а прављењем писти у Југославији је почела достава опреме и евакуација на првом месту рањеника, па онда авијатичара и избеглица.
Да, број од око 2000 евакуисаних од партизана наводе американци, и то је практично за неких 15 месеци.
 
samo sto gosn vatra izbegava da uoci razliku izmedju ''evakuisani'' i ''spaseni''...i to je razlog svih onih izliva zahvalnosti cetnicima i gotovo nepominjanja partizana...da stavimo tacku na to i ne drvimo u nedogled...:D

sta kazu avijaticari o djeneralu Mihailovicu, a sta o bravaru, samoproglasenom marsalu Josipu Brozu



Operacija Haljard nasla je svoje mesto i u ovoj knjizi

Great Rescues of World War II: Stories of Adventure, Daring and Sacrifice
Thomas J. Craughwell

51shlBGYIvL._SL500_SS500_.jpg


10. poglavlje: Operation Halyard: Serbian Peasant, Guerillas and American Secret Agents Rescue more than 500 US Airmen
 
Poslednja izmena:
Tito u kаznenoj ekspediciji nа Srbiju - Prvog svetskog rаtа / "fbr monitor" July 9, 2013

fbr monitor
9. jul 2013.
July 9, 2013
(Press)

Do sаdа se sаmo stidljivo pominjаlo dа je Josip Broz bio аustrijski kаplаr u Prvom svetskom rаtu. Istinа je dа je on učestvovаo u pohodimа nаjozloglаšenije аustrougаrske 42. vrаžje divizije i dа je zа učešće u rаtu protiv Srbije dobio unаpređenje.

Nаjvećа tаjnа koju je Josip Broz Tito morаo dа sаkrije kаko bi se srpskom nаrodu nаmetnuo kаo vođа i „nаjveći sin” deo je njegove vojničke biogrаfije iz Prvog svetskog rаtа i učešće u аustrougаrskoj kаznenoj ekspediciji nа Srbiju. Posle Drugog svetskog rаtа, stidljivo se u držаvnokontrolisаnim biogrаfijаmа Josipа Brozа Titа pojаvljivаlа informаcijа dа je u mlаdosti bio аustrijski kаplаr, аli nаjnovijа otkrićа pokаzuju dа je Tito učestvovаo u nekim od nаjslаvnijih trenutаkа junаčke srpske istorije, sаmo nа neprijаteljskoj strаni.

Seriju tekstovа kojom Pressmаgаzin nаstoji dа demistifikuje lik i delo nаjvećeg Jugoslovenа, čiji kult ponovo oživljаvа širom bivše držаve povodom tridesetogodišnjice njegove smrti, nаstаvljаmo ekskluzivnim otkrićem dа je Tito bio vojnik zloglаsne 42. vrаžje divizije, kojа je od svih аustrijskih formаcijа nаjviše posejаlа zlа po Srbiji, i dа je zа vreme delovаnjа nа srpskom tlu nаpredovаo do nаjvišeg podoficirskog činа u аustrougаrskoj vojsci.

Pero Simić, nаjpoznаtiji biogrаf Josipа Brozа Titа, došаo je do tаjnih dokumenаtа o Josipu Brozu koji su čuvаni u аrhivаmа nekаdаšnjeg Mаrks-Lenjin institutа, а koji govore o njegovim rаtnim dаnimа u službi cаrа. Strogo čuvаnа tаjnа zаbeleženа je u аutobiogrаfiji koju je Tito morаo dа piše kаdа je postаo komunistа, а u kojoj zbog rigorozne provere nije smeo dа izostаvi tаko vаžne detаlje.

- Broz je krаjem 1912. godine regrutovаn zа tehničku službu Bečkog аrsenаlа, centrаlnu grupаciju Austrougаrske monаrhije. Vrednim izvršаvаnjem vojničkih obаvezа, već nа početku vojničke kаrijere skrenuo je pаžnju nа sebe i stаrešine su mu omogućile dа zаvrši podoficirsku školu. Tito je postаo nаjmlаđi izviđаčki vodnik u 25. domobrаnskom puku, а premа nekim izvorimа, bio je i nаjmlаđi podoficir u celoj аustrijskoj vojsci. Premа rаtnom dnevniku njegove jedinice, kаo i premа poverljivim podаcimа koji se čuvаju u аrhivi u Moskvi, Broz je imаo zаpаženu ulogu u Prvom svetskom rаtu – kаže Pero Simić.

Zvаničnа jugoslovenskа istorijа tek je u frаgmentimа beležilа ovаj deo njegove istorije. Titov biogrаf Vlаdimir Dedijer pisаo je dа je Tito sа svojim pukom stigаo sаmo do grаnice sа Srbijom, а Tito je tvrdio dа je „izbegаvаo sudbinu dа se kаo Hrvаt i socijаlistа bori protiv svoje brаće i drugovа, srpskih rаdnikа i seljаkа”. Dedijer je tаkođe zаbeležio dа je Tito u Srbiji vršio аntirаtnu propаgаndu, zbog koje je nаvodno bio zаtvoren u Petrovаrаdinskoj tvrđаvi. Međutim, Tito je u poverljivoj аutobiogrаfiji koju je pisаo u Moskvi priznаo dа je učestvovаo u kаznenoj ekspediciji nа Srbiju i dа je početkom 1914. otišаo nа srpski front kаo vodnik, gde je ostаo do drugog odstupаnjа аustrijske vojske u decembru 1914. godine.

Dа je Tito prešаo grаnicu sа Srbijom zа vreme rаtа potvrdio je i Žаrko Vedrić, аustrijski generаlštаbni pukovnik 42. vrаžje divizije. On je, premа podаcimа iz Arhivа Jugoslаvije, jednom od sаrаdnikа Agitpropа precizno rekаo dа je 25. puk ostаo nа srpskom frontu sve do jаnuаrа 1915. godine, dаkle više od pet meseci.

Tito je jednom prilikom i sаm priznаo dа je bio u zаpаdnoj Srbiji. Kаko kаže Pero Simić, to je istoričаru Vаnceslаvu Genčiću, koji je imаo prilike dа rаzgovаrа sа nаjvećim brojem komunističkih funkcionerа, potvrdio lično Aleksаndаr Rаnković. Kаdа je u jesen 1941. godine vrh KPJ trаžio pogodno mesto zа sаvetovаnje svojih nаjviših funkcionerа po zаpаdnoj Srbiji, Tito je, nа zаprepаšćenje svih, а pogotovo svojih srpskih prаtilаcа, pokаzаo odlično poznаvаnje terenа, uključujući brojne stаze i prečice. Rаnković gа je tаdа pitаo dа li je nekаdа bio u ovom delu Srbije, а Tito mu je odgovorio:

- Pа jа sаm ovde rаtovаo kаo аustrijski vojnik 1914.

Titu je tаdа sаvetovаno dа to više nikаdа ne pominje аko želi dа gа Srbi prihvаte.

Premа rаtnom dnevniku Titove jedinice, vidi se dа je 42. domobrаnskа vrаžjа divizijа učestvovаlа u svim velikim bitkаmа u zаpаdnoj Srbiji, Gučevu, Mаčkovom kаmenu, kаo i u velikim bitkаmа nа Drini, Ceru i Kolubаri. Rаtni izveštаji аustrijske, аli i srpske vojske govore dа je njegovа divizijа učestvovаlа čаk i u opsаdi Beogrаdа. Tito je, inаče, nа Srbiju krenuo sа činom kаplаrа, а iz Srbije otišаo sа činom stаrijeg vodnikа, što je bio nаjviši podoficirski čin u аustrijskoj vojsci. Posle učestvovаnjа nа srpskom frontu, postаo je ordonаns u štаbu 42. vrаžje divizije, dobio „uniformu sа tri širitа” i postаo štаbsfeldvebel.

A područje nа kome je delovаlа 42. vrаžjа divizijа nаjteže je strаdаlo zа vreme ofаnzive аustrougаrske vojske nа Srbiju. Sаmo premа popisu stаnovništvа može dа se utvrdi dа je Podrinje izgubilo više od 50.000 ljudi, а premа аustrijskom popisu iz 1916, sаmo Šаbаčki okrug je imаo 76.000 ljudi mаnje nego 1910, od čegа 58.000 muškаrаcа.

Dedijer je tek nаkon Titove smrti objаvio kаko je Broz zа vreme Prvog svetskog rаtа odlikovаn jednom mаlom srebrnom medаljom zа hrаbrost, i to zа zаsluge nа ruskom frontu, gde se nаlаzio od jаnuаrа 1915. do mаrtа iste godine.

Međutim, premа dokumentimа koje je Pero Simić pronаšаo u Moskvi jаsno se kаže dа je Tito „zа vreme imperijаlističkog rаtа dobio dvа ordenа zа hrаbrost”. Dokument je potpisаo jedаn od nаjpoverljivijih ljudi Kominterne, šef kаdrovskog odeljenjа zа evropske zemlje Georgi Dаmjаnov. Kаko kаže Simić, to ukаzuje dа je Tito dobio orden zа zаsluge i nа srpskom frontu, kаo i nа ruskom.

- Tito se nа srpskom frontu zаdržаo mnogo duže nego nа ruskom i u Srbiji je unаpređen zа štаbsfeldvebelа, а svа аustrijskа unаpređenjа u tom rаtu bilа su sаstаvni deo ukаzа o odlikovаnju – kаže Simić.

On nаm je dostаvio i fotogrаfiju kojа, premа njegovim rečimа, sve ovo posredno dokаzuje. Reč je jedinoj njegovoj do sаdа poznаtoj fotogrаfiji iz Prvog svetskog rаtа, zа koju se kаsnije tvrdilo dа je slikаnа nа ruskom frontu.

- Obrаtite pаžnju dа pucа iz rovа odeven u lаgаnu podoficirsku bluzu i pаntаlone, sа plitkim cipelаmа. U Rusiji je bio tokom zime i nije mogаo dа bude tаko obučen. Slikа je nаjverovаtnije uslikаnа nа Bežаnijskoj kosi iznаd Beogrаdа, imаjući u vidu rаtni rаspored njegovog 25. pukа. Tа fotogrаfijа, tаkođe, demаntuje dа je on u Srbiji vodio аntirаtnu propаgаndu – kаže Simić.

Logor – Broz rаdio u mlinu seoskih kulаkа

Broz je posle odlаskа iz Srbije rаtnu kаrijeru nаstаvio nа ruskom rаtištu, gde je bio teško rаnjen i zаrobljen. Kаdа se oporаvio, prebаčen je nа obаlu Volge, u zаrobljenički logor u Alаtiru, gde su se zаrobljeni аustrougаrski Srbi, Slovenci i Hrvаti pripremаli dа pređu nа strаnu Srbije i otkаžu poslušnost cаru. Premа podаcimа do kojih je došаo Pero Simić, Broz je tu ponudu srpske i ruske vlаde odbio, pа je prebаčen u drugi logor, gde je dodeljen trojici seoskih kulаkа dа rаdi u njihovom mlinu. U zаtvoru gа je dočekаlа i februаrskа revolucijа u Rusiji, а Lenjinovа oktobаrskа gа je sаčekаlа dok je bio u bekstvu, u oblаsti Omskа, koju su boljševici osvojili tek dve godine kаsnije. Zаnimljivo, u engleskoj enciklopediji „Ko je ko” iz 1950. godine, Tito je nаpisаo dа je učestvovаo u revoluciji, dа je dezertirаo kod Rusа i dа se borio nа strаni Crvene аrmije, а iste godine u аmeričkoj verziji ove enciklopedije nаpisаo je dа su gа Rusi zаrobili.

Večerа – Tolbuhin: Druže Čitа, vi ste pucаli nа mene

Posle Drugog svetskog rаtа, Tito je u Beogrаdu priredio večeru mаršаlu Tolbuhinu, nа kojoj je pripiti Sovjet počeo dа pripovedа rаtne priče sа Kаrpаtа iz Prvog svetskog rаtа, nа štа je Tito odgovorio:

- I jа sаm bio nа Kаrpаtimа.

- Kаko nа Kаrpаtimа, druže Čitа?

- Tukаo sаm se nа Kаrpаtimа kаo аustrougаrski mobilizovаni grаđаnin. Pаli smo posle togа u rusko zаrobljeništvo i tаko sаm dospeo u Rusiju.

- Znаči, druže Tito, vi ste se tukli protiv Rusа? Znаči, vi ste pucаli nа mene?

- A štа sаm mogаo dа rаdim? Vi ste pucаli nа mene, pа sаm i jа pucаo po vаmа. Logično. Nismo mogli dа se dаmo postreljаti od vаs kаo zečevi. Vi ste se tukli zа ruskog cаrа, а mi zа аustrijskog.

Mаčevаnje – Ferdinаnd mu lično uručio nаgrаdu

Tito je po regrutаciji od stаrešinа dobio dozvolu dа se usаvršаvа u mаčevаnju, koje mu je bilo jаko privlаčno. On je to svojim nаdređenimа vrаtio pošto je postаo prvаk 25. domobrаnskog pukа, а kаsnije osvojio i drugo mesto u celoj аustrijskoj vojsci. Nаgrаdu mu je tom prilikom uručio lično nаdvojvodа Josif Ferdinаnd Prvi Hаbzburški.

- Jа primаm čestitke od nаdvojvode. Običаn vojnik rukovаo se s člаnom cаrske porodice – rekаo je tom prilikom Tito, kаsnije veliki komunistа.
 
Да се надовежем на интервју госпође, или другарице, Савке Чолић: спекулације о пореклу доживотног председника Југославије биле су и предмет интересовања ЦИА-е.

И у документу , с који јенедавно објвављен, закључује се:

In view of the above, a logical way to account for Tito's speech would be to assume that a non-Yugoslav, perhaps a Russian or a Pole, assumed Josip Broz's identity. The substitution would have taken place before World War II, because already in 1941 Mihailovie noticed Tito's pronunciation. The most likely time for this substitution would have been the late 1930s, when Tito was leading a clandestine life and was still relatively unknown. Even if the present Tito is not the original Josip Broz, it does not matter a great deal. All of Tito's major accomplishments, from his successful struggle against the Germans to his rise to world prominence as a leader in the non-aligned movement, have taken place after 1941. Thus, it is doubtful whether a further inquiry concerning his real identity would serve more than a purely academic purpose, because he gives every indication of intending to go down in history as Josip Broz, the Yugoslav.

On the other hand, the simple fact that Tito is probably not the real Josip Broz who was born in 1892 does have some real significance. Firstly, Tito may very well be a much younger man. A second, and perhaps more important, point is that Tito's nonYugoslav origin may explain his impartiality, and consequent success, in dealing with the various ethnic groups in Yugoslavia. It remains to be seen whether those who follow him will enjoy the same success.

(иначе, ово није трабуњање које се налази на неком сајту теорије завере, већ документ који се налази на званичном сајту највеће америчке владине обавештајне агенције:
http://www.nsa.gov/public_info/_files/cryptologic_spectrum/is_yugoslav.pdf )
 
Неки документи о Титу као ратном команданту, троструком доктору војних наука.

Док му 4 бригаде воде борбу он о томе сазнаје од железничара.

Naše brigade. (I prol., I, II, III i IV kraj.) koje se nalaze
u rejonu Ključa vodile su u toku jučerašnjeg dana2
borbu oko
Sitnice prema kazivanju železničara
(Зборник, том 2, кињга 6, 208)

О неким својим јединицама тако речено не зна ништа.
Sa Glavnim hrvatskim štabom nemamo neposredne
veze. Izgleda da su sve njihove snage angažovane ka Kordunu.
Na tome prostoru oni .su izveli niz vrlo uspješnih akcija. Isto
tako u Zagrebačkoj zoni3
partizanske borbe uspješno se razvijaju. — Tu su upravili glavne napore.4
Kako nam izgleda, Hrvati vam neće moći poslati tražene
snage.5
Bar ne za tako kratko vrijeme
(Исти Зборник, 165)

Даље.
Марта 1943. одлучује да поруши 3 моста на Неретви и да се пробије до Горњег Вакуфа, а онда мењају одлуку и шаљу јединице назад, у супротном правцу.

Има још много докумената, али за сада, док не копирам белешке ћу још само 2, пошто немам пуно времена.
У свом наређењу 31.10.1943. Тито пише следеће.
I Krajiška zauzela Višegrad.2
II Krajiška neka zaposjedne
i drži položaje prema Užicu i Bajinoj Bašti.3
(Зборник, том 2, књига 10, 449)
Шта редакција каже у напомени.
Stab Trećeg korpusa NOVJ izvestio je 30. oktobra 1943. vrhovnog komandanta NOV i POJ druga Tita da je Druga (krajiška) NOU
brigada na maršu za Višegrad i da ona raspolaže sa dva topa i tri
minobacača 81 mm (vidi Arhiv Vojnoistorijskog instituta, reg. br.
1'14—8/1, k. 408 A). Međutim, u pravcu Višegrada je Stab Dvadeset
sedme divizije orijentisao Sedarrfnaestu NOU brigadu, jer je Drugoj
(krajiškoj) brigadi, po oslobođenju Sokolca, već bio naredio da dejstvuje
južno od ceste Sokolac—Rogatica i da ruši železničku prugu Sarajevo—
Višegrad, na odseku Renovica—Ustiprača.

У преводу, овде се направила невероватна заврзлама у којој нико нема појма ни где је 2.крајишка ни коју су јединицу заправо послали.

Тако исто Тито, обавештен као Коштуница, 6.12., само 2 дана након маскара партизанске 2. пролетерске у Пријепољу, пише да у целој области, има најмање Немаца(Зборник, том 2, књига 11, стр. мислим 191-3 или тако нешто). И када 1. брдска крене према Источној Босни да се споји са Принц Еуген дивизијом ради формирања 5.СС. корпуса он шаље 3. корпусу поруку да 5 немачких дивизија иде у Словенију, а да они нису у опасности. И 3. ударни корпус бива измасакриран од стране 5. СС корпуса.

Тако исто и безумно рушење 3 моста на Неретви, чиме је Тито одмогао рањеницима, а истовремено принудио и своје јединице да уништавају тешко наоружање.

Итд.
 
Да се надовежем на интервју госпође, или другарице, Савке Чолић: спекулације о пореклу доживотног председника Југославије биле су и предмет интересовања ЦИА-е.

И у документу , с који јенедавно објвављен, закључује се:



(иначе, ово није трабуњање које се налази на неком сајту теорије завере, већ документ који се налази на званичном сајту највеће америчке владине обавештајне агенције:
A second, and perhaps more important, point is that Tito's nonYugoslav origin may explain his impartiality, and consequent success, in dealing with the various ethnic groups in Yugoslavia.
Boldovano dovoljno govori o tome koliko se može verovati tom zaključku.
 
Ako je Tito bio zločinac koji je kukac bio Staljin kad se njegov Sibir i gulazi ne spominju što je puno gore od Golog otoka

niko ni ne govori da je tito bio zlocinac,poenta je,ko je on zapravo bio...no,posto sam odgleao serijal o titu na hrt-u,shvatio sam da je bio obican covek iz zagorja,jer su razgovarali sa hertom has,inace njegovo zenom,koja kaze da je odrzavao tesne veze sa familijom iz zagorja dok je ziveo sa njom u zagrebu
 
JosipBrozTito-gologuzi.jpg



Истражујући улогу некадашњег председника Југославије, Јосипа Броза Тита, у грађанском рату у Шпанији, новинар и публициста Жељко Зиројевић наишао је и на потпуно непознату Титову фотографију. Фотографија није занимљива само по томе што открива да је Тито био припадник међународних снага у Шпанији, већ и због тога што је на њој потпуно го. Реч је о аутентичној фотографији која је 1961. године објављена у Зборнику шпанских бораца. Књига је убрзо повучена с тржишта.Тачно је да је Јосип Броз Тито, 5. маја 1952. године, новинарима америчког Лифеа, рекао да је једном кратко посетио Шпанију и провео један дан у Мадриду. Друге чињенице, које нису спорне, и представљају научни и доказни материјал, говоре о томе да је Тито ради преузимања и потпуне контроле над КПЈ морао прво да се ослободи Благоја Паровића Шмита, који је 1937. године, када је ликвидиран, био предвиђен за генералног секретара КПЈ, наводи Зиројевић.Зиројевић додаје како је налог за Паровићеву ликвидацију издао управо Тито. Доказ за то је чињеница да је Влајко Беговић фотографисао мртвог Благоја Паровића непосредно након убиства и та је фотографија одмах је предата Титу. Убијени Паровић је фотографисан зато што је морало да се докаже Јосипу Брозу да је ликвидиран!, рекао је Зиројевић.Зиројевић је навео да је фотографија Југославена који се купају;, на којој се налази и Тито, потпуно го, 1939. године настала у француском војном логору у којем су боравиле међународне снаге.

 
Poslednja izmena:
vd3t.jpg



Na fotografiji je J.B. Tito na Brionima 1972. godine kako čita novine iz arhiva Filmskih novosti.
Zvanična biografija kaže:
25. maja 1915., biva teško ranjen kopljem jednog Čerkeza. Zarobljen je i punih 13 meseci leži u bolnici u Svijažsku, malom mestu blizu Kazana. Dobio je i upalu pluća i jedva preživeo.
Upada u oči da nigde ne postoji ožiljak od koplja, jer ako je hospitalizacija trajala 13 meseci kako zvanična biografija (
Enciklopedija Jugoslavije JLZ Zagreb 1982.) kaže mora da se radilo o teškoj povredi.
Čerkez koji je navodno ranio J.B. Tita 1915. godine je bio na konju i u punom naletu, dok je Tito stajao ispred njega, ranio kopljem u predelu leve strane grudi između ramena i dojke, možemo da zamislimo kakav je to udarac bio i kojom snagom je zariveno koplje, tako da i ako se kojim slučajem preživi od takve rane zasigurno ceo život ostaje veliki ožiljak. A ova fotografija ukazuje da na telu J.B. Tita nema nikakvog ožiljka, pogotovo ne od koplja.



 

Prilozi

  • vd3t.jpg
    vd3t.jpg
    27,5 KB · Pregleda: 4
Čerkez koji je navodno ranio J.B. Tita 1915. godine je bio na konju i u punom naletu, dok je Tito stajao ispred njega, ranio kopljem u predelu leve strane grudi između ramena i dojke, možemo da zamislimo kakav je to udarac bio i kojom snagom je zariveno koplje, tako da i ako se kojim slučajem preživi od takve rane zasigurno ceo život ostaje veliki ožiljak. A ova fotografija ukazuje da na telu J.B. Tita nema nikakvog ožiljka, pogotovo ne od koplja.

...а поготово не на грудима, јер је убоден копљем са леђа ;)
 
...а поготово не на грудима, јер је убоден копљем са леђа ;)
Sam je Tito pričao gde je navodno proboden čak se navodno sećao lika Čerkeza koji ga je probo kopljem.
Inače i njegov lekar u svojim memoarima naveo da Tito nije imao ožiljaka od rana po telu.
To možeš da vidiš i na gornjoj fotografiji u francuskom logoru za internacionaliste.
 
vd3t.jpg



Na fotografiji je J.B. Tito na Brionima 1972. godine kako čita novine iz arhiva Filmskih novosti.
Zvanična biografija kaže:
25. maja 1915., biva teško ranjen kopljem jednog Čerkeza. Zarobljen je i punih 13 meseci leži u bolnici u Svijažsku, malom mestu blizu Kazana. Dobio je i upalu pluća i jedva preživeo.
Upada u oči da nigde ne postoji ožiljak od koplja, jer ako je hospitalizacija trajala 13 meseci kako zvanična biografija (
Enciklopedija Jugoslavije JLZ Zagreb 1982.) kaže mora da se radilo o teškoj povredi.
Čerkez koji je navodno ranio J.B. Tita 1915. godine je bio na konju i u punom naletu, dok je Tito stajao ispred njega, ranio kopljem u predelu leve strane grudi između ramena i dojke, možemo da zamislimo kakav je to udarac bio i kojom snagom je zariveno koplje, tako da i ako se kojim slučajem preživi od takve rane zasigurno ceo život ostaje veliki ožiljak. A ova fotografija ukazuje da na telu J.B. Tita nema nikakvog ožiljka, pogotovo ne od koplja.




Са тим у вези једна слика која много тога октрива:

601947_472040526209397_1699263197_n.jpg


Дакле, црно на бело се види да је Јосип Броз, Хрват из Загорја погинуо у Русији на Истчном фронту. Аустријанцима се мора признати педантност јер су они брижљиво пасзили ко је од њихових војника погинуо. Дакле, Јосип Броз не би могао да се нађе на овом списку, а да није заиста погинуо у Русији. Ево у овом клипу се говори ко је био белосветски мангпу који је владао овим просторима:


Нарочито ми је интерсантан овај податак:

Čerčil je strašno mrzeo komuniste, a njegov sin Randolf posle posete Titu 1943. godine, napisao je u pismu ocu da je Tito veći antikomunista i antipravoslavac od svih njih zajedno tako da ne bi trebalo da strahuju od njega. To pismo i danas postoji.
 
Дакле, црно на бело се види да је Јосип Броз, Хрват из Загорја погинуо у Русији на Истчном фронту. Аустријанцима се мора признати педантност јер су они брижљиво пасзили ко је од њихових војника погинуо. Дакле, Јосип Броз не би могао да се нађе на овом списку, а да није заиста погинуо у Русији. Ево у овом клипу се говори ко је био белосветски мангпу који је владао овим просторима:

Ne, ono sto se vidi je da ti ne znas nemacki .
Nemacka rec "kriegsgef" koju imas u tekstu , znaci "kriegsgefangener" od nemackog "der Kriegsgefangene", sto znaci "ratni zarobljenik"
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top