"Saveti" koje ste dobile u trudnoci, a i posle nje

Ima svega i svacega, stvarno da se covek nasmeje. Dakle standardno:
- U trudnoci ne uzimaj krisom nista da jedes (ne kradi) jer ce bebi ostati beleg. Ako ti se bas nesto prijede pa resis da maznes, obavezno se dohvati po gu.zi , tu beleg ne ostaje :)
-nakon porodjaja, nigde ne izlazi 40 dana, ni ti ni beba,ja bila napolju posle 2 nedelje
- ne kupuj stvari unapred za bebu, i niposto ne unosi u kucu, da ne izbaksuziras,kupovala
- nisko je devojcica, visoko decak, ako si lepa - devojcica, ako otices - decak,
- ako pijes mnogo kisele vode u trudnoci, beba ce imati veliku kosu
- bebi obavezno crven konac oko ruke, beli luk, makazice i tisovo drvo ispod dusekanista od ovog nisam stavljala
- ako beba mnogo place zabodi noz u dovratak (moze samo drveni) bebine sobe, s unutrasnje strane, i nece plakati
- zubici ako je muce, malo belog vina utrljaj u desnicula ali nisam primenjivala
- nocu ne prostiri bebin vescula i za ovo
- ne ljubi, i ne gledaj mnogo bebu, ne tepaj i ne mazi je, moze da "povuce" od tvojih ociju pa da je nesvesno "ureknes"ovo redovno radim...mislim ljubim,mazim itd..
- ako si ipak radila ovo prethodno, obavezno odvedi bebu da joj neko gasi olovo ili ugljevljejok..
- ne ljubi bebu dok spavao ovo redovno radim
- beba se smeje u snu - sanja andjele
- ako slabo spava nocu, u poslednji obrok pred spavanje (mleko) slobodno stavi malo svezeg kvasca,
- ne ljubi bebina stopala tesko ce prohodaticula i za ovo ali kasno..vec sam to odradila..:)
Ako se setim jos, pisacu
i tako...znaci nahebala sam..
ovaj post mi bas privukao paznju jer sam vecinu stvari cula
 
Ja sam čula biber:(.

Marge ova tvoja sveki je baš biser, strašno, da se čovek ismeje i isplače od muke.:sad2:

E, kad spomenu biber... moram otići u off, izvinjavam se, ali moram ovo da vam kažem. Moja ćera je sad u fazi kada ne vadi prstić iz nosa :) Svekrvi smeta to, ma užas, a ja mrtva-hladna, zaboga, pa mora dete proći kroz sve faze, proći će je. Ali moja sveki jok, oće da izludi zbog toga. I kaže mi da joj namažem prstiće ljutom paprikom, pa kada se opeče neće više gurati prstiće u nos :eek: Ja je kuliram, a ona će - pa dobro, ako nećeš ljutu papriku, uzmi malo bibera, pa joj utrljaj u prstiće, to je još bolje :eek::eek::eek:
Bem ti, biber u nos??? :eek: A zamisli da gurne te prstiće u oči!!! :eek::eek::eek:
 
Мада већину ових "савета" знам - слатко сам се смејала сад!!!!
Недавно сам чула (и знам да једна мама то строго поштује) да се беби ништа не сме сећи док не напуни годину дана...Дакле, ако виси кончић са одеће, не сме се одсећи, а нокти се не секу маказама него се откину зубима :rotf::rotf::eek::eek::eek::eek::eek::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:
 
E a ja sam čula da u prvih 40 famoznih dana ne sme da ti dođe u posetu ženska osoba koja ima menstruaciju , u tom slučaju će ti se dete osuti:eek:. Kad mi je to rekla jedna poznanica ja joj kažem "pa neću valjda sve da ih pitam da li imaju ili nemaju", a ona meni "pa ako ti želi dobro i neće da ti naudi ona sama neće doći". A šta je sa onima koje ne znaju za ta "pravila"?:roll:
 
Бамби, и ја сам то сазнала кад се Јана родила....Једна рођака није дошла са остатком своје породице, што је било баш чудно....Ја могу да разумем да се у многе ствари веровало пре 100 година, али сад !? Питала сам је како мисли да је повезан њен мензис и моја беба, али није знала шта да ми одговори......
 
slatko sam se nasmejala i apsolutno sve i jedan od ovih navedenih saveta su mi strogo nametali i nervirali se sto ne fermam.... moja deca nisu nosila crven konac oko ruke i to je bas svoj rodbini i prijateljima smetalo do bola... :)

Moja koleginica ima 49 godina i nosi crven konac oko ruke...:D
mozda je neko urek'o pa se zbog toga jos nije udala te na ovaj nacin pokusava da spreci uticaj negativnih sila...:per: (odvratna sam)
 
Мада већину ових "савета" знам - слатко сам се смејала сад!!!!
Недавно сам чула (и знам да једна мама то строго поштује) да се беби ништа не сме сећи док не напуни годину дана...Дакле, ако виси кончић са одеће, не сме се одсећи, а нокти се не секу маказама него се откину зубима :rotf::rotf::eek::eek::eek::eek::eek::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje::zcepanje:

:rotf:
 
U TRUDNOCI:
-Ne kradi jer ce se dete roditi sa nekom falinkom(anomalijom,belegom itd)
-gorusica-raste joj kosa
-stomak u spic-decak(a ja rodila zensko) stomak kao lopta i raskokana trudnica-devojcica
-natecena faca,naduvena usta itd. -devojcica, oci koje sijaju i lepa koza itd-decak...a ja rodila zensko :lol:
jao bilo je jos gluposti ali nazalost ne mogu da se setim trenutno

a sto se bebe tice...jao tu je tek haos

prvih 40 dana ne sme napolje
ne sme da se gleda u ogledalu
bebin ves ne sme napolju da se susi preko noci zbog zlih sila (hahahahahahahahahaahah)
ako majku boli stomak,bebu ne boli i obrnuto|(ahahahahahahahahahahahaahahahahaahah)
Protiv uroka mora nesto naopacke da nosi(npr. charapicu)
crveni konac obavezan
ako neko dodje prvi put i ne da pare ili poklon bebi,to je malerozno
kada se beba smeje,to znaci da prica sa andjelima


a sad ovako neke usputne
Place-lose ti je mleko,dete je garant gladno,daj da joj damo adaptirano mleko jadnoj(babe i dede obozavaju ovo i rado daju te savete )
kuca mora da bude hermeticki zatvorena da je ne bi drmnula promaja(nema veze sto je plus 50 napolju a u stanu plus 80)
posle kupanja mora da se obuce ko da smo na arktiku i nemamo grejanje
beba mora da bude debela jer to znaci da je zdrava :roll:

ima jos al se ne secam trenutno i zao mi je zbog toga :lol:

Ovaj moj ima beleg... Moram pitati "mamu" sta je ukrala
 
E, kad spomenu biber... moram otići u off, izvinjavam se, ali moram ovo da vam kažem. Moja ćera je sad u fazi kada ne vadi prstić iz nosa :) Svekrvi smeta to, ma užas, a ja mrtva-hladna, zaboga, pa mora dete proći kroz sve faze, proći će je. Ali moja sveki jok, oće da izludi zbog toga. I kaže mi da joj namažem prstiće ljutom paprikom, pa kada se opeče neće više gurati prstiće u nos :eek: Ja je kuliram, a ona će - pa dobro, ako nećeš ljutu papriku, uzmi malo bibera, pa joj utrljaj u prstiće, to je još bolje :eek::eek::eek:
Bem ti, biber u nos??? :eek: A zamisli da gurne te prstiće u oči!!! :eek::eek::eek:

E ovo mi je vrh..jaoo umro od smeha..
 
Moja koleginica ima 49 godina i nosi crven konac oko ruke...:D
mozda je neko urek'o pa se zbog toga jos nije udala te na ovaj nacin pokusava da spreci uticaj negativnih sila...:per: (odvratna sam)

Ma to je neka nova fensi fora, kao sto je bila moda da se nose brojanice.
A ovo za ne pijenje vode, ispravice me neka babica ako gresim, ali zaista ne savetuju da se pije voda kad krene porodjaj bas zbog piskenya. :mrgreen: Al bas tri dana pre :eek:
 
Dete mora da kaki svaki dan. Ako ne kaki do uveče, uzmi što masniju kremu, pa na vrh toplomera namaži, pa gurni što dublje u guzu :eek:

Čuh malopre kako svekrva savetuje čerku, moju zaovu, koja ima bebu od 3,5 meseca, a inače joj je to druga beba. Obično ne komentarišem takve savete, ali sada sam morala. Rekoh joj - pa kako to mislite što dublje u guzu, a šta, ne daj Bože, ako je povredi? :eek: I dobila sam nagon za :bljak:kada sam čula čuveni odgovor - ma neeeećeeee, to onako, samo maaaaloooo :roll: Bem ti, ovo nije nebulozan već vrlo opasan savet :confused:


( jes' da nije tema, al moram, moram bre, 'oću da puknem. To - maaaa neeeećeeee - počinje da mi izaziva poriv za razvaliti-aperkatom-brbljiva-usta-i-nepromišljenu-glavu :evil: Prošle nedelje, moja malena tek krenula u vrtić i došla spomenuta zaova sa starijom ćerkom, bile kod lekara pa svratile. Dete izgore, 39 temperatura, a sveki viče mojoj ćerki - idi ljubi dadu, pomilki je da joj bude lakše. Reagovale i zaova i ja - gde ćeš bre bolesno i zdravo dete, zašto i druga da se razboli. I kada sam čula čuveni odgovor maaa neeećeeeee, istog trena sam rekla - ćao, nas dve odosmo, uzela dete i podigla prašinu koliko sam brzo ustrčala uz stepenice. A zaova viče, neka, skloni je, bolje nego da se i ona razboli. A sveki - pa niste morale, paničite bez veze, neeećeeee, breeee :dash::dash::dash::dash::dash: Aaaaaaa, ta žena ume da bude dobra kao parče hleba, a ume tako da me izludi, da poželim da puknem kao balon, da nestanem, da me nema :evil: )
 
Ja sam davno bila trudna ( 20-i-kusur godina ) i sve te savete sam dobijala , ne mogu da verujem da ih jos uvek neko deli . Za ono "nista ne unesi u kucu od bebinih stvari dok se ne porodis "- mesec dana pre porodjaja sam imala i krevetac i kolica i korito i sve meke stvari -cak i ljuljasku za sobu za bebu - i hvala bogu mojoj curi nista nije falilo.Nisam joj nosila crven koncic oko ruke, bacala sam vodu od kupanja napolje, sirila ves bebin uvece i ostavljala preko noci napolju a ja sam se nekoliko sati posle porodjaja okupala i oprala kosu i nista mi nije bilo . A bebu sam drugi dan kad smo dosle iz bolnice stavila u kolica pa u setnju ( pocetak juna - citav komsiluk se zgranuo ). A sretnem posle nekih mesec dana dalju komsinicu koja se porodila otprilike kad i ja i ona uzasnuta sto setam bebu a nije proslo 40 dana, i u razgovoru kaze "jedva cekam da prodje 40 dana da se okupam , sve me svrbi " .Kad nisam pala u nesvest ...
 

Back
Top