Pitanje o svemu po malo

zeenmc

Aktivan član
Poruka
1.052
Cuo sam da je na internetu preko 90 posto Unix/Linux Server-a,koga ima vise od ta dva,

Kako mogu da na SuSE9.1 namestim da mi na log in-u ne trazi root lozinku

I jos me zanima hackovanje tj.deface-ovanje internet sadrzaja.Na kompjuteru imam neke programcice za provaljivanje
sifri sajt-a da li je to dovoljno ,da li moze neko da me uputi malo dublje u tu oblast,

Imam neke pretpostavke na tu temu pa ako pogresim nek me neko ispravi,siguran sam da neko ko posecuje forum,ucestvovao do sad u nekom deface-ovanju.

Protpostavke:

treba sifra od administratora sajt-a,za to sluze programi za razbijanje sifri,
i ostaje da uploadujes novi sadrzaj na zeljeni sajt.
I DA SE NADAS DA TE NECE NACI,gospoda koja predstavljaju zakon.

Odgovor mozete slati i kao privatna poruka
 
zeenmc:
I jos me zanima hackovanje tj.deface-ovanje internet sadrzaja.Na kompjuteru imam neke programcice za provaljivanje
sifri sajt-a da li je to dovoljno ,da li moze neko da me uputi malo dublje u tu oblast,
Decko, bolje bi bilo da uzmes knjigu u ruke i naucis nesto pametno da radis. Zbog cega mislis da je "in" da napadas sajtove i - sta? Uploadovaces svoju kretensku stranu i -sta? Bice ti lepo? Ako si bolestan, verovatno. Svasta!

zeenmc:
I DA SE NADAS DA TE NECE NACI,gospoda koja predstavljaju zakon.
A zasto se NADAS? Pa ako pravis gluposti, plati decko za to, nauci to. Odrasti i shvati da sve ima svoju cenu. Da li ces se lepse osecati unistavajuci neciji rad? AKo je odgovor potvrdan, svrati do nekog strucnjaka, pomocice ti da se probudis..


zeenmc:
Odgovor mozete slati i kao privatna poruka
Mislis, bices zatrpan porukama sa sve objasnjenjima?
ccc ... kakvih bolesnika sve ima. Uci nesto pametno klinjo, pa ces odrasti u normalnog.
 
Ja bih na tvom mestu kreuno od gramatike, pa redom. A sto se hakovanja tice, preporucio bih ti da pogledas 'Sabljarku' sa Hale Beri, tamo je lepo prikazano kako covek provaljuje u CIA-in server. Samo treba da dovoljno brzo kucas. :lol:
 
Nije mi fora da napadam tudje sajtove,nego sam samo hteo to da znam tj. da vidim da li sam ja u pravu sto se tice toga.
Tako da nisam hteo da budem SUROV nego me samo zanima da li je tacno ono sto ja mislim o tome ili tu ima vise posla.

DOLE citaj:

1.administratorska sifra sajta tj. ftp servera ftp.dome.com

2.Uploadujes zeljeni sadrzaj na odredjeni ftp server.

3.NADAM se da te nece uhvatiti.

Jos nesto pretpostavljam da je glupo pitanje,kad je bilo deface-ovanje srpskih i hrvatskih domena,da su hrvatski provajderi stitili njihove hakere.

Sto se mene tice to ratovanje izmedju Hrvata i Srba je SMESNO dosta ljudi bre,medjusobnog pljuvanja
 

Back
Top