Da li ste nekad svesno išli na to da povredite nekoga...

sibirska:
Npr. uđete u vezu gde nemate ambicija da se skrasite, ali vam se dopadne način na koji manipulišete partnerom, pa malo isfolirate osećanja prema njemu...
ali iskreno i bez filozofiranja... :roll:

Da, nekada davno davno, i uveravala sam sebe da je to ok jer je on povredio i previse devojaka. Ali sa godinama covek shvati koliko su neke stvari koje je radio bile pogresne. Ko sam ja da isterujem pravdu i ko sam ja da sudim nekom i osecam se kao osvetnik za povredjena osecanja njegovih bivsih i onih koje su mu bile u prolazu. Nakon par godina nazvala sam ga i izvinila se. Rekao je da mu izvinjenje nije potrebno i da je on kriv za sve sto je dozvolio da mu se desi, a ne ja. Nije me to nimalo utesilo a i nisam zelela utehu. Neke stvari ne mogu da se izbrisu iako ljudi mogu da vam oproste..uvek je najteze oprostiti sebi.
 
greenmoon:
sibirska:
Npr. uđete u vezu gde nemate ambicija da se skrasite, ali vam se dopadne način na koji manipulišete partnerom, pa malo isfolirate osećanja prema njemu...
ali iskreno i bez filozofiranja... :roll:
ako radis to sto si napisala,i na nacin kako si napisala znaci da si k...i to je jako lose i kaznjivo,i to mnogo :!:

Šta se ti koji moj oglašavaš kad nemaš takva iskustva? :roll: I nisam u crkvi, nego na forumu!
 
A sta mislite, sad ce svi priznati da su to radili? Nije to bas stvar kojom bi se iko trebao ponositi...

I sad u svetlu gore recenog, zasto bi mi neko verovao da ja to zaista nikad nisam radio? Ustvari, mozda jesam delimicno. Ako sve bacim na papir, sve veze u kojima sam bio, sem jedne, su daleko bile od 'emotivnih', bar s' moje strane... I tu mozda jesam kad-kad rekao 'volim te' (mada sam naucio znacenje te reci pa to olako ne izjavljujem vise) i whatever, a da to nisam bas mislio/osecao, ali nikad nisam neku devojku zavlacio i pustao je da veruje da gajim neku neizmernu ljubav prema njoj, ako to zaista nisam... Uvek sam stavljao do znanja na cemu smo, i nisam dozvoljavao da prelazi u nesto 'vise' ako ja to nisam zeleo/osecao/whatever...

Zato i mislim da nisam, barem svesno, povredio nikoga. Medjutim, to je opet sa moje subjektivne strane...
 
Letos je jedan moj drug poceo da se zabavlja sa jednom devojkom i poceo je jako zustro da uspostavlja oderedjena pravila.Ja mu jednom kaze da drzi do sebe,ali da mu ipak nije ona kriva zato sto ga je bivsa nesto zayebala,pa sad iskaljuje bes na ovoj novoj.To je kao kada psihopate ubijaju ljude koji lice na nekoga noga oni ne vole.Ali naravno da ne snes da das na sebe.
Ne znam da li sam povredjivao...to valjda ide oni mene ja njih i na kraju sve ode toliko daleko da ne znas zbog cega je sve pocelo.Desavalo mi se da odjednom stanem i ostavim sve,bez nekog posebnog razloga,bez objasnjenja.Nekoga je to povredjivalo verovatno,ali...
 
Nikad to nisam radila!
Ne ulazim u veze bez osecanja da je to-to, pravo i iskreno!
Iza zelje za manipulacijom stoji poteba da se vlada i bude superioran. Sto znaci da to proistice iz nesigurnosti pojedinca! Sto opet proistice iz nezrelosti (kad je neko mlad i jos se sebi dokazao nije) ili iz kompleksa! Osoba koja je sama sa sobom u skladu to ne radi, naprosto joj je zamorno i ne trosi energiju uzaludno, jer joj to ne pricinjava nimalo zadovoljstva!
:P
 
myra x:
zanimljiva tema....ja licno,recimo nisam u tom fazonu;tesko ulazim u veze,a kad mi se to i desi-sigurno je s razlogom,velikim!a i kad mi padne na pamet da se poigravam s nekim(a svaki muskarac je zasluzio da bude povredjen),nemam srca-odmah pomislim kako bi se ja osjecala u takvoj situaciji!eto tako....
8)

Ako se osecas kao id.ot - to je jos dobro... So, nemas problema.
 
Nikad namerno. U, stvari, nikad nikako, da je trajalo duže od dva dana. I, ta dva dana nisu bila s namerom da nekog povređujem. Samo, dok nisam shvatila da on očekuje više od mene, nego ja od njega. Jer, ako i uđeš u vezu u kojo ne osećaš mnogo od samog početka, ne znači da moraš tog drugog da povređuješ, jer možda ni on ne očekuje i ne oseća mnogo više.
A, namerno nekog zavlačiti, s namerom da se osećaš vrednijom ili većom, je stvarno odlika velikih komleksa. A, ne postigneš ništa.
Ako nekog unizimo, ne znači da smo sebe uvećali.
To je malo i ono pitanje da li nam je važnije da volimo, ili budemo voljeni. Meni je uvek važnije da ja volim.
 
sibirska:
Npr. uđete u vezu gde nemate ambicija da se skrasite, ali vam se dopadne način na koji manipulišete partnerom, pa malo isfolirate osećanja prema njemu...
ali iskreno i bez filozofiranja... :roll:

Па добро, можда се дешавало да мало исфолирам осећања, али не и манипулација, нарочито не свесно повређивање! Никада није било разлога за тако нешто!
 
Ajd', malo razjasni ovo... Meni kao mushkarcu ovo deluje kao obichna glupost emotivno nezrele ili nezadovoljene zene.
u tome i jeste problem,sto na to sve gledas kao muskarac :lol:
vi to gledate s jedne,a mi s druge strane,zapitaj se Iluzionisto,ko ce prije uci u vezu bez osjecaja i da li ce prije muskarci posmatrati zene kao seksualne objekte ili obrnuto-mozda se onda i slozis sa mnom;ako realno razmislis! :P
 
myra x:
Ajd', malo razjasni ovo... Meni kao mushkarcu ovo deluje kao obichna glupost emotivno nezrele ili nezadovoljene zene.
u tome i jeste problem,sto na to sve gledas kao muskarac :lol:
vi to gledate s jedne,a mi s druge strane,zapitaj se Iluzionisto,ko ce prije uci u vezu bez osjecaja i da li ce prije muskarci posmatrati zene kao seksualne objekte ili obrnuto-mozda se onda i slozis sa mnom;ako realno razmislis! :P

A po cemu ti to zakljucujes. Ima NAS raznih. Pod ovim "nas" mislim i na muskarce i zene. Svakak krpa nadje zakrpu.
 
mackica ns:
To je malo i ono pitanje da li nam je važnije da volimo, ili budemo voljeni. Meni je uvek važnije da ja volim.
Хм..... Ја више волим да сам вољена. Али не због тога што желим да дечка понизим. Већ, само тада и могу дати максимум од себе. А улудо трошити енергију на нешто што у суштини не вреди... Не, није то за мене. :roll:
 
myra x:
stoji to da nas ima raznih,ali zar to nisu neka standarna misljenja,koja se u nijansama razlikuju!ili mozda ja nedovoljno poznajem muskarce ili....ma ima gomila "ili",uglavnom moras se sloziti sa mnom da ce prije muskarac uci u pomenutu vrstu veze :shock:
a i ova musko-zenska tematika je po sebi dovoljno teska.

Stvar je u tome sto muskarci ne ulaze u veze da bi povredili devojku. Obicno se povredjivanje desi ako je veza nastala samo zbog seksa ili trenutne samoce. Ali ulaziti u vezu da bi nekoga povredjivao. Svasta... :roll: To niko ne radi... Osim mozda iz osvete ili mrznje. A to su vec patoloski slucajevi.

Osim toga ima i dosta suprotnih slucajeva. Ti nikada nisi ispalila mushkarca?

Osim toga postoji i ona izreka: shta birash to ti se i daje.

E, sad kakve to ima veze s ovim... Tokom odrastanja, u okruzenju (narocito porodica, ali i prijatelji) se formira tvoja slika idealnog odnosa. Tako da ti na osnovu te slike trazi muskarca koji ce se uklopiti u nju. Stvar bi vrlo verovatno mogla biti u tome. Tvoja (verovatno) pretezno losa iskustva, ne znaci da su ih imali i drugi.

Hehe :lol: "Mushkarci su zli. Buahaha!" :P Takav stav ti nece pomoci u zivotu... :roll:
 
myra x:
au,pa sto me covjece toliko iskritikova?!mada si tako lose stvari i mogao zakljuciti iz mog pisanja do sad.losa iskustva?-pa uglavnom,a iz toga je proisteklo obeshrabrenje za neke konkretnije pokusaje vezivanja;eto odatle moji negativni stavovi(da spasim ovo malo obraza u vezi jaceg pola,sto mi ostade :oops: )!

Izvini... Nisam hteo da te postidim. ;) Samo... Jako dobro chitam ljude. Ma, zelim ti svu srecu na svetu u buducnosti. 8) Samo se malo opusti... Malo smanji kriterijume i uzivaj. ;)
 

Back
Top