Ocuh

Tratincica15781

Obećava
Poruka
87
Kako uskladiti odnos djeteta i ocuha? Obadvoje posesivni zele majku samo za sebe, obadvoje misle da su samo oni u pravu, ne trpe kritike. Jedno u pubertetu drugo jos malo pa u klimaksu. Kako jedna zena da izbalansira i uskladi njihove nesuglasice?
 
Njihove odnose nemoj ni da uskladjuješ, neka to učine sami i to im jasno stavi do znanja - nema posesivisanja, nisi ničija svojina, neka se oko svoga odnosa potrude oboje ako im je to potrebno, tako treba da nastupiš, sa podrškom oboma oko toga.
Baš im je fino što imaju tebe koja se podmetnula kao bojno polje po kome gaze.
Otvoreno, sa autoritetom, ne "pokrivajući" ni jednoga ni drugoga, sa malo više pažljivosti prema pubertetliji, zajedno, zajedno, zajedno nadjite ono što je pravi problem (a rekla bih da je to borba za tebe).
 
Tratincica:
Kako uskladiti odnos djeteta i ocuha? Obadvoje posesivni zele majku samo za sebe, obadvoje misle da su samo oni u pravu, ne trpe kritike. Jedno u pubertetu drugo jos malo pa u klimaksu. Kako jedna zena da izbalansira i uskladi njihove nesuglasice?
Da li ti je poznato da se u tvom profilu mogu procitati sve poruke koje si poslala?Ukoliko vise osoba ne koristi tvoj nik nasla sam mnogo,u najmanju ruku, nelogicnih stvari!Iz onoga sto sam procitala vidim da si ljetos bila u drugom stanju i veoma zabrinuta oko bolova i Daunovog sindroma,zatim da si u idilicnoj vezi sa najboljim drugom i da imate dijete pa onda da te neki idiot sa kojim zivis maltretira...a sad odjednom imas muza i veliko dijete iz predhodnog braka ili veze koji se "bore" za tvoju ljubav i paznju?Vjerovatno patis od podvojene licnosti,hipohondrije i manjka paznje!Ili gledas previse latino-americkih sapunica pa tamo crpis ideje jer ti se tvoj stvarni zivot cini suvise dosadnim pa jednostavno o njemu nemas sto da kazes i sasvim malo pameti da na odredjene teme das svoj komentar!?
 
Hm... nisam analizirala Tratincicine poruke, ali možda ova tema nije inspirisana njenom porodičnom situacijom, možda to pita zbog nekoga drugog ko joj se požalio na taj problem...
 
Fantina:
Hm... nisam analizirala Tratincicine poruke, ali možda ova tema nije inspirisana njenom porodičnom situacijom, možda to pita zbog nekoga drugog ko joj se požalio na taj problem...
Meni je bio sumnjiv nik jer ima jedan slican koji takodje koristi jekavicu pa sam zato provjerila.Samo ova zadnja nije napisana u prvom licu tako da kritika stoji,iako i ja uvijek prvo pokusavam da nadjem opravdanje.Ljudi obicno kad im je,iz bilo kog razloga,neprijatno da nekome povjere svoj problem koriste trece lice i to mi je ok a ako su u pitanju tudji problemi nisam bas sigurna da bi ga iskazali u prvom!U svakom slucaju nekorektno je ovakvo ponasanje jer se svako od nas prijavio sa zeljom da komunicira sa drugim ljudimana ravnopravnoj osnovi,da konfrontira svoje misljenje sa njhovim,da pokusa da im pomogne,da trazi savjet ako mu je potreban,da se sali,opusti i sl.ali ne i da pokusava da ih napravi budalama-za to stvarno ne vidim razlog!
 
Pa dobro, ovo je piroka oblast, ne moramo da diskutujemo samo o sopstvenim situacijama, možemo i o nekoj temi koja potpada pod ovu oblast, a to što je Tratinčica postavila nije baš izolovan slučaj, često i u privatnom životu srećemo to balansiranje izmedju očluha-maćehe i deteta...
 

Back
Top