SSD disk

X Black

Aktivan član
Poruka
1.399
Saznadoh da je ova vrsta diskova mnogo bolje resenje od standardnih hard drajvova.
Navodno su zbog brzine idealni kao sistemski diskovi.

Ima li neko OS instaliran na SSD-u?
 
Saznadoh da je ova vrsta diskova mnogo bolje resenje od standardnih hard drajvova.
Navodno su zbog brzine idealni kao sistemski diskovi.

Ima li neko OS instaliran na SSD-u?
dobro jutro xblack :D
još su ti diskovi skupi inače prednosti su
- nema pokretnih delova
- otporan na vibracije i treskanje
- brže učitavanje diskova
negativa
- brzina upisa je sporija nego kod klasičnih diskova
- cena
 
Saznadoh da je ova vrsta diskova mnogo bolje resenje od standardnih hard drajvova.
Navodno su zbog brzine idealni kao sistemski diskovi.

Ima li neko OS instaliran na SSD-u?

Drug ima SSD koji sluzi kao sistemki. Za to nema bolje stvari, samo sto su skupi.
SSD nema random time access kao obican disk, tj svim fajlovima moze da pristupi u isto vreme. Obucni diskovi to nisu u mogucnosti da urade jer imaju
glavu... Brzina citanja je mnogo veca nego kod obicnih diskova, drug i ja smo se zezali pa smo pustali 4 filma u 1080P bez ikakvih problema. Takodje brze se ucitavaju programi, sam sistem bolje/brze radi....

Pogledaj ovaj video i sta entuzijasti sa dosta para mogu da urade ;)
 
Realni testovi

Za kraj ćemo se osvrnuti i na brzine čistog upisa podataka. Kod starije generacije SSD diskova ona u proseku iznosi oko 50% brzine čitanja, ali to i dalje predstavlja solidan rezultat. Kod novijih SSD drajvova taj odnos je još bolji, i u nove NAND čipove se podaci upisuju brzinama koja dostiže i 80% brzine upisa. Kada bi izolovali čistu brzinu upisa, čak i mehanički disk prebacuje vrednosti koje postiže prethodna generacija SSD-ova, ali je u pitanju ipak sekvencijalni upis, što moramo napomenuti.
http://www.tehnoguru.info/prikazi-i...u-61/3807-ssd-kupiti-sad-ili-sacekati?start=2
znači u prevodu stariji ssd diskovi upisivali su brzinom od 50% čitnja noviji idu do 80% čitanja , ali tu brzinu upisivanja lako prebacuju i obični diskovi
 
Ja imam filozofiju po kojoj sistemski disk ne treba biti velikog kapaciteta, ali ne treba ići ispod 60GB. To se odnosi na novije računare, mislim da niko ne bi na nešto staro stavljao SSD. I ako bi kupovao SSD 60GB najjeftiniji koji ja znam je http://itsvet.com/proizvod/silicon-power-64gb-ssd-sp064gbssd650s25/comp_comp_hdd/681/1154 . U tom slučaju je bolje kupiti 3 ovakva http://itsvet.com/proizvod/western-...-16mb-sata300-wd3200aaks/comp_comp_hdd/26/418 i u RAID0. Mislim da bi brzina čitanja bila tu negdje, brzina pisanja mnogo veća a kapacitet bi **** mamu SSD-u. Ima li neko računar sa 4 HDD-a, jel to puno glasno. Jel vuče puno struje?
 
Upisuju 230MB/s? Nisam imao prili da se susretnem sa obicnim diskom koji ima takav upis...
sata 2 diskovi max brzina upisivanja omogućava 3Gbps realno brzina upisivanja je 300MB/s
sata 3 standard sada što se uvodi omogućava brzine upisa do 6Gbps , i za njega će najverovatnije početi da se proizvodi nova serija kontrolera za SSD diskova "sand force" koja će omogućiti brzine upisa oko 500MB/S , izlazak takvih diskova na tržište očekuje se krajem ove godine i biće papreno skupi
 
sata 2 diskovi max brzina upisivanja omogućava 3Gbps realno brzina upisivanja je 300MB/s
sata 3 standard sada što se uvodi omogućava brzine upisa do 6Gbps , i za njega će najverovatnije početi da se proizvodi nova serija kontrolera za SSD diskova "sand force" koja će omogućiti brzine upisa oko 500MB/S , izlazak takvih diskova na tržište očekuje se krajem ove godine i biće papreno skupi

To ti je mozda burst speed. Znam do sta pise na testovima i fabricki napakovanim podacima. Jesi li ti nekad to sam testistario, imao average speed od 300MB/s ( minus 10-15% )? Ja stvarno nikad nisam video da disk sa glavom koji ima 7200rpm-10000rpm ima write speed od 300MB/s....
Kakve si fajlove kopirao, unzip/unrar-ovao? Voleo bi da vidim tvoj test...
 

Back
Top