ja sam odlucila da .........

oxi:
ali nije to bitno...znash mishu da tju postanem stric...mozzda sad u chetvrtak :)

Chestitaaaaaaaaaaaaaaaaammmmm!!!!!!!:D



JOVANA77:
ovo pitanje i nije istinito (bar ja tako mislim) vec je neko hteo da vidi kako bi se mi ponasali kada bi nas zadesila takva situacija...

ajde sad, zamisli da je sve tako kako pise i reci sta bi uradila :roll:

Tesko mi je da se postavim u tu situaciju, male su sanse da mi se tako nesto dogodi (ok. nije nemoguce)... i ne mogu iz trbuha da odgovorim sta bih uradila... Verovatno bi zavisilo i od mog polozaja u tom trenutku...
 
Lepo sam rekla da je topic provala a "pametnjakovici"
bi da dele virtuelne savete koji nemaju blage veze sa životom.Najlakše je na forumu reci: JA SAM ZA BEBU
Naravno NE MOJU to je zaboravila da kaže doticna. A koje su posledice u ovakvim slucajevima za dete prvenstveno pa i za majku, o tome niko ne razmišlja.
A da odgovorim ,mislim da je Oxi: Da ,ja idem kroz život otvorenih ociju i svoje dete cu da rodim sa covekom koga volim, koji mene voli i zajedno cemo ga podizati u zajednici i biti srecni zajedno sa njim. nadam se da ti je ovo jasno. Deca se ne prave po coškovima , pa ako bilo koja devojka zna da se upušta u sex( rekla bih ovo na originalniji nacin ali ne ide baš) treba da zna i da se zaštiti. Toliko na ovu provalu. A Generali su uvek Generali i pre bitke i posle.
 
Bez obzira sta doktor kaze mislim da su abortusi VEOMA rizicna stvar. Otkud znas sta moze da krene naopako. Iz tog razloga uvek je bolje roditi. E sad pitanje koji su mnogi postavili "sta raditi posle". Na kraju krajeva ako BAS NIKAKO ne mozes da se snadjes za pare i ako bas nemas nikog ko ce da ti pomogne (sto je poprilicno tesko da nemas BAS nikog, ali nije nemoguce) onda dati dete na usvajanje. Mada mislim da majka koja ima dilemu da li da abortira ili ne, kada rodi tek tada shvati kakvu je glupost htela da uradi. Ko misli da nisam u pravu?
 
S_K_V_O:
mishica:
2 meseca je rekla... tj. 8-9 nedelja nije poodmakla trudnoca... :?

Kako se uzme...abortus je zakonski dozvoljen do 10. nedelje trudnoce...kasnije samo izuzetno...

Jos uvek ima vremena da donese odluku...
Medjutim, koji je to lekar koji ce reci 'Sad ili nikad', na osnovu cega je dosao do zakljucka da ona nikada vise nece roditi ako sada abortira. Koje su to tegobe u pitanju??? Mislim da je danas medicina malo uznapredovala da bi bilo koji lekar koji imalo drzi do svoje reputacije, mogao nesto tako izricito da tvrdi...
 
Shizi:
Trudnoca je prosla 10.-tu nedelju ako je trudna 2 meseca

Zakoni o abortusu se razlikuju od zemlje do zemlje...
Hoces da kazes da je to razlog da lekar kaze 'Sada ovo, ili nikad vise!'...
Samo da ti kazem da se u slucaju bilo kakve malformacije kod deteta, abortusi vrse i posle 10 nedelje, i to jos uvek nije razlog da zena ne zanese ponovo (ako ste pomislili da je u pitanju poodmakla trudnoca!).
Da ne nagadjamo sta je u pitanju i da li se radi o samo hipotetickom pitanju, najbolje bi bilo da nam postavljac teme da blize objasnjenje...
 
Pa naravno da je drugaciji u svakoj zemlji, ja sam rekla kako je u nasoj jer je najveca verovatnoca da je devojka iz SCG...necu sad pricati kako je u Zimbabveu :)
Dozvoljen je do navrsene 10. nedelje zivota sem u slucaju kada se utvrdi da bi se njime teze narusilo zdravlje ili ugrozio zivot zene.
izuzetno i nakon tog perioda:
1.kada se na osnovu medicinskih indikacija utvrdi da se na drugi nacin ne moze spasiti zivot ili otkloniti tesko narusenje zdravlja
2.kada se na osnovu naucno-mediicinskog saznanja moze ocekivati da ce se dete roditi sa teskim telesnim ili dusevnim nedostacima
2.kada je do zaceca doslo izvrsenjem krivicnog dela

Lice koje izvrsi, zapocne ili pomagne zeni u prekidu trudnoce nakon navrsenih 10 nedelja cini krivicno delo nedozvoljenog prekida trudnoce.
 
Mislim da smo sada vec skrenuli s teme... sasvim sam sigurna da joj lekar nije rekao da nikada vise nece zatrudneti zbog abortusa, pa makar bio on i u 12 nedelji trudnoce (desavalo se, desavace se, komplikacije uvek mogu nastati, ali se ne zna unapred!)...
Ma, skajvoker nas je napalio sa temom... a mi se ubile oko abortusa, moralnih normi i nemoralnih lekara... pfffffffffffffffffffff...
 
kučka:
Lepo sam rekla da je topic provala a "pametnjakovici"
bi da dele virtuelne savete koji nemaju blage veze sa životom.Najlakše je na forumu reci: JA SAM ZA BEBU
Naravno NE MOJU to je zaboravila da kaže doticna. A koje su posledice u ovakvim slucajevima za dete prvenstveno pa i za majku, o tome niko ne razmišlja.
A da odgovorim ,mislim da je Oxi: Da ,ja idem kroz život otvorenih ociju i svoje dete cu da rodim sa covekom koga volim, koji mene voli i zajedno cemo ga podizati u zajednici i biti srecni zajedno sa njim. nadam se da ti je ovo jasno. Deca se ne prave po coškovima , pa ako bilo koja devojka zna da se upušta u sex( rekla bih ovo na originalniji nacin ali ne ide baš) treba da zna i da se zaštiti. Toliko na ovu provalu. A Generali su uvek Generali i pre bitke i posle.

:roll: samo fali ono i ziveli su srecno do kraja zivota :cry:
:wink:

to je sve sjajno ali moram da te pitam!
GDE ZIVIS TI!!!!!
 

Back
Top