DOPUNA INK-JETA

RedDragon

Obećava
Poruka
77
INTERESUJE ME STA MISLITE O RUCNOM DOPUNJAVANJU INK-JET STAMPACA REFIL KOMPLETIMA. KOLIKO JE TO POUZDANO. MNOGO JEFTINIJE OD ORIGINALNIH KETRIDZA JESTE ALI PITAM SE DALI TO USPEVA I MOZE LI TAKVA DOPUNA DA OSTETI STAMPAC. KOJE PROIZVODJACE ILI DISTRIBUTERE MASTILA MOZETE DA PREPORUCITE
 
Mnogo ti je isplativije dopunjavanje nego novi kertridzi.
Ja sam imao Lexmarka i kertridzi su mi trajali jedno 5 do 6 punjenja i onda su crkli.
Sad imam HP 3820 i punio sam do sada 4 puta crni i 3 puta kolor, ali znam da su ih ljudi punili i po 15 puta samo ne smes da dozvolis da kertridz ostane bez mastila, pogotovu kolor jer ako se isprazni moguce da vise ne proradi.
I sa epsonom nema nekih problema sem sto ti treba reprogramator (20 do 30 evra) i ukoliko ga uzimas pazi da ne koristi durabrite mastila jer se ti kertridzi vrlo tesko pune (procure sa strane i mozes da ih bacis).
A o kvalitetu. Jedino epson daje isti kvalitet posle punjenja. Svi ostali daju losiji tako da nisu za stampanje fotografija
 
Sta mislim, hmm osim sto se nekad zamrljam ko svinja i sto licim na CMY paletu, sve ostalo je dobro.
Kad dopunjujes kertridz, pozeljno je da uvek ostane malo ili malo vise boje.
U suprotnom, ako ti kertridzi ostanu bez boje duze od 5-6 dana moze se desiti da zapeknu i onda si yeben.
Naravno, mogu se oporaviti, ali ces izgledati kao vec pomenuta CMY paleta (ako si ovo napravio sa kolor kertridzom).
Ako ti se desi ovo drugo javi se, pa ce ti napisati metod oporavljanja.
 
Кулиража:
Sta mislim, hmm osim sto se nekad zamrljam ko svinja i sto licim na CMY paletu, sve ostalo je dobro.
Kad dopunjujes kertridz, pozeljno je da uvek ostane malo ili malo vise boje.
U suprotnom, ako ti kertridzi ostanu bez boje duze od 5-6 dana moze se desiti da zapeknu i onda si yeben.
Naravno, mogu se oporaviti, ali ces izgledati kao vec pomenuta CMY paleta (ako si ovo napravio sa kolor kertridzom).
Ako ti se desi ovo drugo javi se, pa ce ti napisati metod oporavljanja.
Desilo se meni,ako te ne smara napiši kako da oporavim trobojni kertridz sa HP 3650.Nisam dopunjavao par nedelja i kad sam ga napunio provalim da sam bez crvene i žute.Pazario sam novi al ne može da škodi da imam dva.A,ako ne škodi može nekom i da koristi.
 
HVALA NA POMOĆI . INAČE IMAM EPSON STYLUS PHOTO R 200 I NISAM GA PRE DOPUNJAVAO. MISLIO SAM DA UZMEM ORIGINAL ALI SKUPOOOO BRATE. POGOTOVO ZATO ŠTO DOSTA GA KORISTIM A NISAM BAŠ JAK DA UZMEM KOLOR LASERA. BILO KAKO BILO IPAK ĆU RUČNO DA GA NAPUNIM. KAD SMO VEĆ KOD OVE TEME A DA NE ZAPOČINJEM NOVU ZNA LI MOŽDA NEKO GDE IMA DA SE UZME JEFTINO FOTO PAPIRA, KOJA JE CENA, KVALITET I TAKO TO . HVALA HVALA
 
father:
Desilo se meni,ako te ne smara napiši kako da oporavim trobojni kertridz sa HP 3650.Nisam dopunjavao par nedelja i kad sam ga napunio provalim da sam bez crvene i žute.Pazario sam novi al ne može da škodi da imam dva.A,ako ne škodi može nekom i da koristi.
Prelepi selotejp traku preko rupa koje si napravio i okreni kertridž naopako. Uzmi 96% alkohol, natopi njime malo vate i dobro izbriši glavu na kertridžu. Posle ove "operacije", dopuni još malo boje (ako imaš) i onda špricem (ali ovaj put bez igle) upumpaj vazduh što jače, da bi napravio što veći pritisak i izbacio začepljenje iz glave. Mastilo će onda početi da kaplje, nakon čega ćeš ga brisati čistom vatom, sve dok ne prestane da curi.

Posle svega ovoga, najbolje je da u Corelu ili nekom drugom programu za crtanje, nacrtaš tri kvadrata u osnovnim bojama (CMY) i odšampaš sa maksimalnim zasićenjem, kako bi kertridž izbacio zaostatke vazduha i sasušene boje.
Ovo je vec neko pisao, ne secam se ko, ali sam znao da necemu moze da posluzi.
Inace kad upumpavas vazduh najbolje bi bilo da tor adis negde napolju ili negde gde ti mrlje od boje nece smetati, jer moze da se desi da se bas lepo razleti na sve strane
 
Uglavnom moze lepo da se refiluje ali epson uglavnom ne za to ti treba i softwer jer on ima tkzv inteligentne ketridze i dzabe ga napunis , ako ga ne resetujes on i dalje vice da je prazan
 

Back
Top