Windows 7


AERO
kada imate više otvorenih prozora iza radnog i smatrate da su vam na smetnji
uhvatite levim dugmetom miša aktivni prozor i šejkujte levo-desno
svi prozori ispod će se isljučiti

shake that ass
shake that ass
 
Narode narodski, mnogi su uz komp dobili preinstalirani Windows ai ne i pravi disk
Na ovaj način ste bar jednom kupili "original Windows" i Microsoft je miran - vide i oni kad je regulare kad je hakeraj pa sad...
Tako da je model kupovine Windowsa uz kompjuter komotnije rešenje za sve.

Medutim šta kad nam zatreba instalacioni diskjer je nastao težak karambol?
Nikakav problem možete preuzeti sa nekoliko sajtova regularan disk bez gluposti
(na piratebay-u već nije tako i ne zanosite se što haker napiše Kaspersky nije našao ništa jer antivirusi ne mogu da reše Rootkit a to haker zna i ne pominje)

Sada se nude i instalacije za 2017-tu tj sa ALL-IN-ONE INCLUDING SP1
ovo je mnogo dobra stvar jer ovom kompilacijom štedimo dosta dragocenog vremena i besomučnih resetovanja
Da bi se SP1 instalirao "na golom Windowsu" potrebno je nekoliko uslovnih updatae-ova pa tek onda SP1

E medjutim, imali vi ključ ili ne - PROBLEM JE PRVI UPDATE sa ovom ALL-IN-ONE SP1 kompilacijom
rešenja ima nekoliko:
meni su pomogli naknadno instalirani:


Windows6.1-KB3020369
Windows6.1-KB3172605
(posle ovog mora reset)

samo vidite da li vam je Windows 64bit-a ili ste na starom kompu tj 32bit-a

a naravno tu je i poslednja verzija Windows update managera neki put i to reši problem
windowsupdateagent-7.6

samo skoknite do Microsoftovog sajta za preuzimanje (baš ih briga i ako ste hakovani, naplatili su Windows uz komp)

Posle ULTIMATE verzije rekoh da malo isprobam nižerangirane...
STARTER je zgodan za stare laptopove ili desktop mašine sa malo RAM-a

Windows 7 Home Premium je ono što vam treba - bez bespotrebnih servisa za besna umreževanja i kodiranja diska
Ajd koliko je vas sa ULTIMATE-om BitLock-ovalo disk?
Super stvar dok ne treba da se spašavaju podaci... znači NE TREBA

Home Premium je majka :lol:
 
Poslednja izmena:
Narode narodski, mnogi su uz komp dobili preinstalirani Windows ai ne i pravi disk
Na ovaj način ste bar jednom kupili "original Windows" i Microsoft je miran - vide i oni kad je regulare kad je hakeraj pa sad...
Tako da je model kupovine Windowsa uz kompjuter komotnije rešenje za sve.

Medutim šta kad nam zatreba instalacioni diskjer je nastao težak karambol?
Nikakav problem možete preuzeti sa nekoliko sajtova regularan disk bez gluposti
(na piratebay-u već nije tako i ne zanosite se što haker napiše Kaspersky nije našao ništa jer antivirusi ne mogu da reše Rootkit a to haker zna i ne pominje)

Sada se nude i instalacije za 2017-tu tj sa ALL-IN-ONE INCLUDING SP1
ovo je mnogo dobra stvar jer ovom kompilacijom štedimo dosta dragocenog vremena i besomučnih resetovanja
Da bi se SP1 instalirao "na golom Windowsu" potrebno je nekoliko uslovnih updatae-ova pa tek onda SP1

E medjutim, imali vi ključ ili ne - PROBLEM JE PRVI UPDATE sa ovom ALL-IN-ONE SP1 kompilacijom
rešenja ima nekoliko:
meni su pomogli naknadno instalirani:


Windows6.1-KB3020369
Windows6.1-KB3172605
(posle ovog mora reset)

samo vidite da li vam je Windows 64bit-a ili ste na starom kompu tj 32bit-a

a naravno tu je i poslednja verzija Windows update managera neki put i to reši problem
windowsupdateagent-7.6

samo skoknite do Microsoftovog sajta za preuzimanje (baš ih briga i ako ste hakovani, naplatili su Windows uz komp)

Posle ULTIMATE verzije rekoh da malo isprobam nižerangirane...
STARTER je zgodan za stare laptopove ili desktop mašine sa malo RAM-a

Windows 7 Home Premium je ono što vam treba - bez bespotrebnih servisa za besna umreževanja i kodiranja diska
Ajd koliko je vas sa ULTIMATE-om BitLock-ovalo disk?
Super stvar dok ne treba da se spašavaju podaci... znači NE TREBA

Home Premium je majka :lol:
Imam Win.7 Ultimate SP1 iz 2014 i ima samo aktivaciju pri instalaciji.Nemam uopste nikakvih problema,ali imam i Ubuntu za svaki slucaj.Ko god ma sta lose pricao o Linux-ima mnogo gresi,jer su to dobri OS-i.
 
Microsoft "sakati" svoj doskoro najpopularniji operativni sistem
Samo mesec dana nakon što je aktuelni Windows 10 po zastupljenosti među korisnicima pretekao svog šest godina starijeg prethodnika - Windows 7, kompanija Microsoft je odlučila dodatno da "kazni" sve one koji još uvek koriste do skoro najpopularniju verziju tog operativnog sistema.
Budući da je Windows 7 ušao u poslednju godinu svog života, posle koje će Microsoft prestati da izdaje nova ažuriranja i da pruža korisničku podršku za taj OS, gigant iz Redmonda je odlučio da korisnicima "sedmice", sa najnovijim ažuriranjem, uskrati određene funkcije.

U želji da dodatno motiviše korisnike da što pre prigrle "desetku", Microsoft je sa najnovijojom verzijom odlazećeg operativnog sistema, fabrički Windows Media Player lišio sekundarnih funkcija.

Tako će, sa najnovijim ažuriranjem, još uvek mnogobrojni korisnici Windowsa 7, u WMP-u ostati bez mogućnosti, da za muziku koju pomoću njega puštaju, preuzmu informacije o naslovu pesme, izvođaču ili albumu.

Isti slučaj je kada su fimovi u pitanju, pa će tako ljubitelji sedme umetnosti ostati bez podataka o reditelju i glumcimam, ili bez postera filma. Međutim, sve informacije koje su korisnici do sada već preuzeli, i dalje će im biti dostupne.

Iz Microsofta poručuju da ove promene neće uticati na osnovne funkcije WMP-a, već samo na pomenute sekundarne.

Da li će neinformisanim korisnicima preostati samo da, u nekom trenutku, pokleknu i pređu na Windows 10, ili će su u međuvremenu pojaviti neko nezavisno rešenje koje bi "sedmici" moglo da produži život - ostaje da se vidi...

https://www.b92.net/tehnopolis/softver.php?yyyy=2019&mm=01&nav_id=1499100

:huh: И не користим вмп
 
Narode narodski, mnogi su uz komp dobili preinstalirani Windows ai ne i pravi disk
Na ovaj način ste bar jednom kupili "original Windows" i Microsoft je miran - vide i oni kad je regulare kad je hakeraj pa sad...
Tako da je model kupovine Windowsa uz kompjuter komotnije rešenje za sve.

Medutim šta kad nam zatreba instalacioni diskjer je nastao težak karambol?
Nikakav problem možete preuzeti sa nekoliko sajtova regularan disk bez gluposti
(na piratebay-u već nije tako i ne zanosite se što haker napiše Kaspersky nije našao ništa jer antivirusi ne mogu da reše Rootkit a to haker zna i ne pominje)

Sada se nude i instalacije za 2017-tu tj sa ALL-IN-ONE INCLUDING SP1
ovo je mnogo dobra stvar jer ovom kompilacijom štedimo dosta dragocenog vremena i besomučnih resetovanja
Da bi se SP1 instalirao "na golom Windowsu" potrebno je nekoliko uslovnih updatae-ova pa tek onda SP1

E medjutim, imali vi ključ ili ne - PROBLEM JE PRVI UPDATE sa ovom ALL-IN-ONE SP1 kompilacijom
rešenja ima nekoliko:
meni su pomogli naknadno instalirani:


Windows6.1-KB3020369
Windows6.1-KB3172605
(posle ovog mora reset)

samo vidite da li vam je Windows 64bit-a ili ste na starom kompu tj 32bit-a

a naravno tu je i poslednja verzija Windows update managera neki put i to reši problem
windowsupdateagent-7.6

samo skoknite do Microsoftovog sajta za preuzimanje (baš ih briga i ako ste hakovani, naplatili su Windows uz komp)

Posle ULTIMATE verzije rekoh da malo isprobam nižerangirane...
STARTER je zgodan za stare laptopove ili desktop mašine sa malo RAM-a

Windows 7 Home Premium je ono što vam treba - bez bespotrebnih servisa za besna umreževanja i kodiranja diska
Ajd koliko je vas sa ULTIMATE-om BitLock-ovalo disk?
Super stvar dok ne treba da se spašavaju podaci... znači NE TREBA

Home Premium je majka :lol:

Imao sam ja starter sa original diskom ,veoma slab sistem,ni desktop pozadina ne moze da se promeni
 
Windows 7 za šest meseci odlazi u penziju
IpAPwmv.jpg

Windows 7 će uskoro u zasluženu penziju. To ne bi predstavljano toliki problem da nije reč o široko zastupljenom operativnom sistemu u svetu, sa više od 35% korisnika, što ga čini drugim najpopularnijim operativnim sistemom na svetu, odmah iza Windowsa 10.

Microsoft je Windows 7 predstavio 22. jula 2009. godine, ta, inicijalna verzija odavno je prestala da dobija nadogradnje, još od 9. aprila 2013. kada je Microsoft doneo odluku kako će daljnje bezbednosne nadogradnje i nove mogućnosti primati samo računari sa instaliranim Service Packom 1. Dve godine kasnije, 13. januara 2015 Microsoft je obustavio razvoj novih mogućnosti za Windows 7 i prešao u fazu produžene podrške tokom koje je nastavio da izbacuje samo bezbednosne nadogradnje za Windows 7.

Sada je i ta zadnja faza pred završetkom, tačnije završit će 14. januara 2020. godine. Od tog datuma kompanije koje se i dalje budu želele zadržati na tada već 11. godina starom operativnom sistemu moraće početi da plaćaju Microsoft-u za bezbednosne nadogradnje. Ali, to će moći činiti samo do 10. januara 2023. godine kada će Windows 7 konačno i trajno biti napušteni od strane proizvođača, Microsoft-a.

Trenutno stanje nije dobro. Uprkos Microsoft-ovoj ponudi korisnicima da svoje računare besplatno nadograde na Windows 10, mnogi to nisu učinili. Razloga ima više, neki se zaklinju kako je Windows 7 brži i bolji, drugi se boje navodnog špijuniranja od strane Windows-a 10, a treći su se jednostavno navikli na interfejs i ne žele da menjaju navike. Ne treba zaboraviti ni na manji deo korisnika koji zbog starijeg softvera ne mogu da pređu na novi Windows, jer isti na njima nije podržan.

Internetsk stranica NetMarketShare navodi kako Windows 7 trenutno koristi 35,38% korisnika, što ih čini drugim najpopularnijim operativnim sistemom na svetu. Ispred njih je naravno Windows 10 koji trenutno ima 45,79% korisnika dok je na trećem mestu macOS (10.14) sa 5,31% korisnika.

Čini se kako će Windows 7 postati novi Windows XP sa kojima je Microsoft takođe imao problema, odnosno sa njihovim korisnicima koji su ih dugi niz godina nakon ukidanja službene podrške nastavili koristiti. Na primer, Windows XP je sredinom 2015. tj. godinu dana od ukidanja službene podrške i dalje imao više od 14% vernih korisnika. Sličan, ako ne i gori scenario se očekuje i sa Windows-om 7.

IT Vesti
 
Ja se ne bih previse sekirao, to što za njega vise neće biti podrške ne znači da on jos toliko godina koliko je postojao neće moći da se koristi. I windows XP se još uvek koristi na standardnim NVR snimačima za video nadzor. :)
A inače sam jedan od onih koji smatraju da je W7 brzi i stabilniji od W10.
 
Ja se ne bih previse sekirao, to što za njega vise neće biti podrške ne znači da on jos toliko godina koliko je postojao neće moći da se koristi. I windows XP se još uvek koristi na standardnim NVR snimačima za video nadzor. :)
A inače sam jedan od onih koji smatraju da je W7 brzi i stabilniji od W10.
Možeš da smatras šta hoćeš ali da li je to tako...
Imam na jednom matorom netbuku w7 home 32bit, tu i ne može da radi W10 bas normalno, dobar je za tako neke stvari, inače OS koji gubi podršku držati na main masini nije uopšte pametno...
 
Windows 7 podrška prestaje za manje od 100 dana

Windows 10 je već neko vreme najpopularniji desktop operativni sistem, a nedavno je objavljeno da je dostigao 900 miliona instalacija. S druge strane, Windows 7 je i dalje najveća boljka za Microsoft.

Ne samo što Windows 7 predstavlja drugi najpopularniji PC operativni sistem, već mu se i približava datum prestanka podrške, što Microsoft primorava da pribegava ubeđivanju korisnika da pređu na noviju verziju Windowsa. Korisnicima je sada ostalo 99 dana da instaliraju Windows 8.1 ili Windows 10 (ili da pređu na neku drugu platformu).
Microsoftova preporučena opcija je, naravno, Windows 10. Međutim, migriranje korisnika sa Windowsa 7 na Windows 10 je mnogo teži posao nego što je to svojevremeno bio prelazak sa Windows XP uređaja na podržanu verziju platforme. Razlog ovoga je status koji Windows 7 ima.

Windows 7 je često opisuje kao poslednji operativni sistem koji nudi tradicionalno Windows iskustvo, bez prodavnice i ostalih modernih detalja. Korisnici koji žele jednostavan i kalsičan Windows osećaj nemaju problem da ostanu na Windowsu 7 čak i kada prestane podrška za OS.
Microsoftu se ovo svakako ne sviđa, a kompanija zajedno sa sigurnosnim ekspertima ističe da će oni čiji sistemi ostanu na Windowsu 7 biti podložni napadima zbog bagova i nemogućnosti instaliranja zakrpa.


https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2019&mm=10&nav_id=1600970
 
Windows 7 podrška prestaje za manje od 100 dana

Windows 10 je već neko vreme najpopularniji desktop operativni sistem, a nedavno je objavljeno da je dostigao 900 miliona instalacija. S druge strane, Windows 7 je i dalje najveća boljka za Microsoft.

Ne samo što Windows 7 predstavlja drugi najpopularniji PC operativni sistem, već mu se i približava datum prestanka podrške, što Microsoft primorava da pribegava ubeđivanju korisnika da pređu na noviju verziju Windowsa. Korisnicima je sada ostalo 99 dana da instaliraju Windows 8.1 ili Windows 10 (ili da pređu na neku drugu platformu).
Microsoftova preporučena opcija je, naravno, Windows 10. Međutim, migriranje korisnika sa Windowsa 7 na Windows 10 je mnogo teži posao nego što je to svojevremeno bio prelazak sa Windows XP uređaja na podržanu verziju platforme. Razlog ovoga je status koji Windows 7 ima.

Windows 7 je često opisuje kao poslednji operativni sistem koji nudi tradicionalno Windows iskustvo, bez prodavnice i ostalih modernih detalja. Korisnici koji žele jednostavan i kalsičan Windows osećaj nemaju problem da ostanu na Windowsu 7 čak i kada prestane podrška za OS.
Microsoftu se ovo svakako ne sviđa, a kompanija zajedno sa sigurnosnim ekspertima ističe da će oni čiji sistemi ostanu na Windowsu 7 biti podložni napadima zbog bagova i nemogućnosti instaliranja zakrpa.


https://www.b92.net/tehnopolis/vesti.php?yyyy=2019&mm=10&nav_id=1600970
R.I.P :(
 
Nece to jos tako biti,ima 7-ica da radi jos,a apdejti idu normalno.Ima Win.7 Generacija 2.Radi kao nova.
Ko je GLUP? Korisnici koji žele ostati na Win7 i konačno odahnuti što za 100 dana više NEĆE biti tih dosadnih zakrpa i apdejta, ili Majkrosoftovi mudraci koji se nadaju da će raja radi toga odmah otrčati na Win10 jer su ludi bez zakrpa i apdejta? :rotf::rotf::rotf:
 
Ko je GLUP? Korisnici koji žele ostati na Win7 i konačno odahnuti što za 100 dana više NEĆE biti tih dosadnih zakrpa i apdejta, ili Majkrosoftovi mudraci koji se nadaju da će raja radi toga odmah otrčati na Win10 jer su ludi bez zakrpa i apdejta? :rotf::rotf::rotf:
Licno bih ostao na Win.7.Imam Win.8.1 i Ubuntu.Kada bude prestala podrska Misrosofta,preci cu na neki Linux.Win. 10 sigurno necu koristiti.Dok ne izdje nesto u Win,-u poput Win.7.Te zakrpe na Win.7 su odredjene i prestaju kada se popune,a kako vidim po netu da Win.10 stalno izmislja neke nove apdejte,a ni sami ne znaju zasto,jer.OS radi 2-3 meseca dobro,a ono ostalo vreme stalno neke dopune i prpravke.
 
Licno bih ostao na Win.7.Imam Win.8.1 i Ubuntu.Kada bude prestala podrska Misrosofta,preci cu na neki Linux.Win. 10 sigurno necu koristiti.Dok ne izdje nesto u Win,-u poput Win.7.Te zakrpe na Win.7 su odredjene i prestaju kada se popune,a kako vidim po netu da Win.10 stalno izmislja neke nove apdejte,a ni sami ne znaju zasto,jer.OS radi 2-3 meseca dobro,a ono ostalo vreme stalno neke dopune i prpravke.
Win10 je očajan ako ga ne držiš stalno uključenim, tj. ako ga uključuješ samo kada ga trebaš! Onda prođe i sat vremena dok on odradi sve zakrpe i apdejte uz BSOU plavi ekran ( Blue Screen Of Updates), i tek onda možeš nešto početi raditi!
 
Ja Wohl! A kakve to 'revolucionarne i neophodne' napretke donosi Win10 u odnosu na Win7?
Izvinite za ovo 'glupo' pitanje, ja sam linuksovac! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:
Sa aspekta praktičnosti je bolji... šortkati na koje se čovek lako navikne, multitasking, nema zezanja sa drajverima, screen sharing integrisan, automount, bolji Event management, odličan search, sigurnost na većem nivou zbog autoupdatea, sve je na steroidima u odnosu na sedmicu.
 
Ja Wohl! A kakve to 'revolucionarne i neophodne' napretke donosi Win10 u odnosu na Win7?
Izvinite za ovo 'glupo' pitanje, ja sam linuksovac! :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Win10 je okrenut ka tabletima,laptopovima,touchscreen-ovima.Ovi iz MC-a su skontali da je to buducnost pa su sistem okrenuli ka tome.
Nije na meni da pametujem da li je to dobra ili losa odluka.Ali itekako ima razlicitosti.

Ja sam uvek govorio da su najveci smaraci Vegeterijanci,Hipsteri i Linux korisnici.
Ne kazes im ni "dobar dan" a oni ti vec natrljaju na nos kako su oni bolji od tebe jer su oni linuksasi,odnosno klasa iznad obicnih smrtnika.
 
Win10 je okrenut ka tabletima,laptopovima,touchscreen-ovima.Ovi iz MC-a su skontali da je to buducnost pa su sistem okrenuli ka tome.
Nije na meni da pametujem da li je to dobra ili losa odluka.Ali itekako ima razlicitosti.

Ja sam uvek govorio da su najveci smaraci Vegeterijanci,Hipsteri i Linux korisnici.
Ne kazes im ni "dobar dan" a oni ti vec natrljaju na nos kako su oni bolji od tebe jer su oni linuksasi,odnosno klasa iznad obicnih smrtnika.
Na trenutak ću zaboraviti da sam Linux-korisnik! Pa kaže:
Imam PC-kantu, koristim je samo kada sam kod kuće. Nemam tablet, Smart govanjce ovo ono, laptop, touchscreenove i ostale 'gluposti'!
KOJI ***** MENI ZNAČI SVE TO KUDA JE DeBILL GEJTS okrenuo svoje Windblowse?
Neka on za te korisnike razvija šta god hoće, puca mi prsluk, JA HOĆU I DALJE WIN7!
 
Na trenutak ću zaboraviti da sam Linux-korisnik! Pa kaže:
Imam PC-kantu, koristim je samo kada sam kod kuće. Nemam tablet, Smart govanjce ovo ono, laptop, touchscreenove i ostale 'gluposti'!
KOJI ***** MENI ZNAČI SVE TO KUDA JE DeBILL GEJTS okrenuo svoje Windblowse?
Neka on za te korisnike razvija šta god hoće, puca mi prsluk, JA HOĆU I DALJE WIN7!

Niko tebi nije uperio pistolj u celo da predjes na Win10.
Neki penzioneri i dalje koriste Internet Explorer 8 za pregledanje Web-a jer su tako navikli.No to ne znaci da treba svi da ostanemo zarobljeni sa IE8. Toje HTML5 tu je CSS3 idemo napred.

Tako isto i za Windows.To sto ti imas PC kantu ne znaci da DeBill Gejts razmislja o jednom pojedincu iz Male Mostanice koji ima Kantu.Niti ceo svet treba da povuce rucnu jer jedan pojedinac ili vise pojedinaca imaju kantu.

Ne kazem da je svaka promena dobra ali i XP je jednom bio promena i Win7 je bio promena koju zakleti Xp-ovci nisu hteli da prihvate.Secam se dugih tema po forumima i pljuvanja.
 

Back
Top