Menja mi cesto vreme na racunaru. . . . .

stjepanovic_ns

Početnik
Poruka
29
Menja mi cesto vreme na racunaru ali to nije sve.

Malo veci problem mi je to sto kada hocu da otvorim neku od particija ne otvori mi to sto imam na datoj particiji vec mi otvori prozor search.Nemam pojma vise.Stvarno se vec dva meseca mucim kao neki bednik sa ovim pa pre nego sto otvorim particiju idem desnim pa na open umesto logicno duplim clickom.

Drugi problem mi je sto kada startujem neke programcice kao sto su typing master ili recnik izleti mi sledece
16 bit Windows Subsystem
C:\WINDOWS\SYSTEM32\AUTOEXEC.NT

@A.O.---Nemoj otvarati Y tema sa istim problemom.
 
Pa nije mi bas jasno ali pokusaj ovako:
Control Panel > Data and Time pa tu podesi Data & Time, Time Zone (nadji Belgrade,Bratislava...), Internet time (cekiraj Automatically synchronize with an Internet time server pa klikni na Update now - moras biti konektovan)
Control Panel > Regional and Language Options > U Regional Options English (United States)> Customize > Date > u Calendar treba da bude podeseno 1930 and 2029
 
Kazes da ne koristim 16-bitne progame!!!
Ok ali ja ne znam tacno koji su 16-bitni ali meni je to zanimljivo jer sam i ranije koristio npr.recnik koji sada kada pokrecem posto mi je vec prethodno instaliran,prikazuje vec pomenuto.
Mene muci samo zasto me to ranije nije obavestavao a korisito sam ga.


Mene muce mnoga pitanja ali uvek predjem po forumu pa se potrefi da ima i nesto sto mene muci ili interesuje..Elem sta sam hteo ovim da kazem!!
Pa primetio sam da na vecinu pitanja vidim tvoj nick i prosto kada sam ja postavio ovo moje pitanje ocekivao sam tvoj odgovor.Jednostavno imas zavidno znanje ali imao bih toliko toga da te pitam ali verujem da ne bi mogl(a)o (ako si zensko,a po padezu predpostavljam da jesi) da mi odgovoris na to sto se tice vremena , a ne znanja.

HVALA jos jednom
 
Ne prave svi 16 bitni programi probleme ali je moguce da se to kod tebe desilo. Imas li instaliran SP2 ako koristis XP?

1. da bi identifikovao da li je program 16 bitni > desni klik na njegov .exe > Properties > ako nema Verzion tab ( samo General i Compatibility) onda je 16 bitni
2 Da bi video da li je neki 16 bitni program aktivan (desni klik na prazan deo u Taskbaru pa izaberi Task Manager) > pogledaj da li imas Ntvdm.exe kao i wowexec.exe
3. Pokusaj ovo: Desni klik na .exe tog programa pa u Tabu Compatibility nadji Compatibility mode > cekiraj Run this program in compatibility mode for i izaberi OS
 
Andreavk:
Ne prave svi 16 bitni programi probleme ali je moguce da se to kod tebe desilo. Imas li instaliran SP2 ako koristis XP?
3. Pokusaj ovo: Desni klik na .exe tog programa pa u Tabu Compatibility nadji Compatibility mode > cekiraj Run this program in compatibility mode for i izaberi OS
U principu, iako su programi 16-bitni, nije potrebno podesavati "compatibilty mode". Samo u veoma retkim slucajevima, ali jos nisam naleteo na takav program. Cak zbog (lose) navike, pocesto koristim neke od 16-bitnih stare "norton utilities" programe za DOS pisane cak i pre nastanka XP, rade normalno.
Inace i veliki broj programa koje sam za neke firme uradio, su kompajlirani 16-bitnim kompajlerima, rade besprekorno, bez podesavanja "compatibility".
Mora da je kod njega nesto drugo u pitanju, samo treba procackati sta moze biti razlog.
Mozda ipak "repair"..
 
Repair sam uradio i sa njim sam uspeo da resim jedan od problemcica ali ovo je ostalo i nije mi jasno bas kako.I ja sumnjam da nije virus ali Ad-aware mi pronalazi vec duze jedno te isto sto ne mogu da skinem, WinAD C:\Windows\System32\ide21201.vxd

Ne znam mozda previse pitam ali mozda ce vam od pomoci biti i to sto sada nece ni na pricaonicu da mi ide.
U svakom slucaju Hvala vam puno!!!!
Pozdrav!!
 
Izgleda mi nema pomoci sto se tice ovog problema.
Probao sam i sa repair,probao sam sva uputstva sa sajta koji mi je dala AndreaVk.
I nista.
Najlakse od svega je uraditi format ali sta ako za sve budem morao raditi to...


Ad-Aware mi stalno izbacuje WebRebates0.exe a,
Noton C:\Windows\System32\ide21201.vxd
I to nikako ne mogu da uklonim.Probao sam na sve meni moguce nacine ali nisam uspeo
 
stjepanovic_ns:
Izgleda mi nema pomoci sto se tice ovog problema.
Probao sam i sa repair,probao sam sva uputstva sa sajta koji mi je dala AndreaVk.
I nista.
Najlakse od svega je uraditi format ali sta ako za sve budem morao raditi to...


Ad-Aware mi stalno izbacuje WebRebates0.exe a,
Noton C:\Windows\System32\ide21201.vxd
I to nikako ne mogu da uklonim.Probao sam na sve meni moguce nacine ali nisam uspeo

Ne mogu da verujem da ti je AVP nasao virus i da ne moze da ga obrise kao i Ad-Aware. Nesto ne radis kako treba.
Iskljuci System Restore
Skeniraj i brisi iz Safe moda
Pokusaj rucno da ih obrises imas putanju
U Search ukucaj naziv pa brisi sve sto nadje
...ako opet ne ide :shock: skeniraj on-line

http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_corp.asp
 
Sa nortonom redovno radim up-date i ipak ovaj virus ne mogu da skinem a kod Ad-aware je situacija slicna.
Jedno mi nije jasno sto sam i ranije pokusavao a to je rad u safe modu.
Znam da treba da se uradi restart i drzi F8,ali meni se onda pojavi prozor u kojem treba da biram cd-rom ili tako vec nesto.Sta u stvari smem i zasto se ustvari koristi safe mode.
Hvala ti sto delis samnom ove probleme...
Ne bi mi bilo toliko potrebno da mi rade 16-bitni programi da mi nije potreban Borland-C,za fax koji je 16-bitni
 
U Safe modu virus nije aktivan - aktivni su samo programi neophodni za rad Win-a. Kad je neki program npr. virus aktivan ne mozes ga brisati t.j. moras uci u Safe mode da bi ga obrisao ili ga u normal modu naci u Task manageru pa iskljuciti. Znaci sva brisanja virusa a i svega onoga sto inace nece da se obrise treba raditi u Safe modu. E sad AVP bi i u normal modu trebao da izbrise virus ako ga je nasao ali tek posle restarta - pre nego ponovo postane aktivan. Nije mi jasno zasto to tvoj AVP ne radi. System restore se iskljucuje da ti se virus opet ne bi vratio.
 

Back
Top