Kupatila

Ja bi okacila svoje..nemam problem..no, nemam sliku,nije mi nikad palo na pamet da ga slikam...A ic me ne zanima dal je nekome bas to full ili kic ili sta god.Ja se samo ne libim da komentarisem jer to je i cilj ako se ne varam,Pritom cini mi se da to radim u granisama dobrog ukusa.

Zamisli da sma ja tebi odgovorila ovom recenicom :mrgreen:
Ma nista ti lose nisi rekla bre niti sam ja to lose shvatila...I ne treba se libiti komentara naravno...Uvek reci sta mislis,odmereno i sa stilom

Znas kako..ja kad ne mogu bas ono sto hocu ja napravim kompromis sama sa sobom pa kazem:Bas sam tako htela!

E to nije kompromis vec autosugestija i kod mene to nikad ne upali jer ja tacno zznam sta hocu,sve ostale opcije su nemoguce

Nemam.
Kad odlucim o tome vise ne razmisljam...Idem dalje.
 
Da..da...kupatilo ima ukupno 2,5 m2 i još kada se oduzme kada ni toliko...već sam zvala neke i ne prihvataju posao, a i ja malo znam pa sam neodlučna....hvala ti na savetu...

Sasvim ti je dovoljan jedan džak hidromala, oko 22 eura dodje i jedan set fleksa, oko 19 eura dodje. Sve to možeš sama da namažeš, daću ti detaljno upustvo ako hoćeš :)
 
pozoves majstore za pocetak ;)
hidroizolacija je nesto sto ipak treba da uradi neko sa iskustvom.
sto se kondora tice, on ide na cementnu kosuljicu, u tvom slucaju bi morala da skines podne plocice, zatim na kosuljicu ide vareni kondor a preko njega hladan premaz bitulitom. cena ovih radova je oko 10 eur po m2.

Ja ne bih nikad stavio kondor na kupatilo .... mislim nije da se to pre nije radilo, i da se radi i sad .... ali definitivno ne bi stavljao kondor. Cementne izolacije su dosta povoljne, i lakše je raditi sa njima :)

Barem što se tiče mog iskustva :)
 
Za cementnu izolaciju ne moraš da imaš urađenu košuljicu.

Kao što sam napisao gore, u trećem sloju ide H.Fleks, tj. fleksibilna izolacija ..... nema šance da "pukne"

Znam mali milion kupatila rađenih tako ..... ovde niko više ne stavlja kondor ...... cena te izolacije sa rukama je 12€/m2 i ne mora da bude kosuljica u kupatilu ;)
 
Prvi sloj je obični hidromal, on dobro veže za beton zato i ide u prvom sloju. Ako bi stavio ovaj fleksibilni direktno na beton, ne bi ništa uradio, odvojio bio se od betona jer uopšte ne pravi vezu sa betonom.............. mada ima i nekih koji ga stavljaju direktno na beton, a ustvari ništa nisu uradili ...

Prvi sloj naravno mora da bude ravan, ali nemora biti košuljica .... oštema se malo ako ima neka neravnina i to je to.

E kad se namaže hidromal u 2 sloja ( jedan da zalepi mrežicu, drugi da popuni neravnice i rupice kroz mrežicu ) onda ide fleks jer hidromal dobro hvata za beton a fleks za hidromal :)

E sad, ako hoćeš još bolju kombinaciju onda dodaješ još jedan ading-ov proizvod, VRSKA-U tj veza-u ..... poboljšava vezivanje za beton i vezivanje izolacija jedna za drugu ..... :)
 
Nema znaka ni obabeštenja da je ova tema premeštena negde, ali mi ne izgleda verovatno da tri godine niko nije imao potrebu da piše o kupatilu!
Vidim da su mnoge teme premeštaju u Adaptaciju stana od poda do plafona, što baš i nije uvek zgodno jer je suviše uopštena, pa kad nekom treba nešto konkretno, namuči se i potroši mnogo vremena, čak i uz sva pretraživanja.

Uglavnom, evo mene, evo vas, nadam se, pa da vidimo jel može neko da mi malo pomogne nekom sugestijom i savetom.
Renoviram kupatilo, sve komplet, cevi, pločice, kada. Sve rade majstori, ne mešam se mnogo u njihov deo. Ali moje je da kupim pločice i da osmislim kako da ih poredjam. Nemam nikakvu viziju ni želju. Ćerki su se svidele ove: http://www.jovanoviczr.com/Katalog/2013/#/11,
a slikali smo ih i mi u radnji http://www.dodaj.rs/?1C/12d/1IGmuXnh/img20130914124716716.jpg
Nekako mi je preveliki kontrast (i nisam zamišljala crno-belo kupatilo (iako navijam za Partizan )), onda smo se muž i ja zaneli redjanjem 3 reda crnih, listela, red belih, listela, bela, dekor. I tako redjamo mi sve što se nudi u toj seriji , pa onda pomislimo šta će nam toliko tih detalja, biće kičasto.

Postoje li neka pravila kako se to radi ? Bojim se da nešto što mi je sada zanimljivo ne počne za neko vreme da me nervira. Znam da je to sve stvar ličnog ukusa, ali volela bih da čujem i neka druga mišljenja.

Raspored "nameštaja" (sigurno ima veze) naspram vrata šolja, lavabo i tuš kabina 90x90 u ćošku, normalno. S njene druge strane veš mašina, a iznad neki ormarić. To je kao iza vrata. S leve strane od vrata ima udubljenje koje će celo biti ispunjeno sad to više nije ormarić, nego orman, mi smo zamislili od poda do plafona. Ti ormarići su uglavnom beli i iskreno nemamo ambicija da idemo u potragu za nekom drugom bojom. Eto čisto da imate neki uvid.

Vidim da se uobičajeno stavi 2-3 reda pločica tamnije, pa neka listela, a do vrha svetlije. Mi bismo ih stavili horizontalno (na slici u radnji su vertikalno). Možda negde na nekoj visini još neki red crnih. Ima da bude ko Partizanova zastava.
Meni je palo na pamet da ceo zid iza vrata bude crn, tj. siv. On se neće mnogo videti jer na njega dolaze veš mašina i ormarić, ali mislim da bi bilo zanimljivo da to što se vidi bude u kontrastnoj boji. To bi bio neki prostor kao u kuhinji izmedju donjih i gornjih elemenata.
Onda bi jedan zid u tuš kabini bio crn, jedan beo, jer bi ovaj zid na kom je ogledalo bio beo.
 
Mi smo pre godinu i po renovirali kupatilo pa smo imali iste nedoumice.
Odlučili smo se za kompletno sivu boju jer je neutralna pa se detaljima može lako promeniti ceo stil. Naravno, uzeli smo fabrički uklopljen set pločica. Jedino su na podu neke sive koje deluju kao izgrebane pa ne idu baš idealno uz ostatak kupatila, ali nema veze, na njima se ne vide flekice od vode pa se lako održavaju.
Pošto je naše kupatilo zaista veliko, vizuelno smo ga smanjili tako što smo na svaki zid stavili u jedan ugao dva reda tamnijih pločica. Strateški smo razbacali po dve dezenirane, sedefaste pločice da razbiju monotoniju, a svi uglovi imaju belu plastičnu lajsnu.
Nameštaj je pravljen po meri, a ormar je dovoljno dubok da u njega stanu kofe, lavor i sve moguće metle i brisači.
Posle mesec-dva primetila sam da gornja ploča ormarića pored lavaboa počinje da se talasa od zbog čestog kvašenja. Pošto nam je ostalo dosta pločica nalepila sam ih odozgo i okolo uglavila one iste ukrasne lajne koje su po celom kupatilu. Ja sam prezadovoljna kako je ispalo vizuelno a ni kvašenje više ne smeta.
Evo malo slika

2nhgtxj.jpg


2qk11c3.jpg


2i0g5j4.jpg


azad2.jpg
 
Kajo, hvala na slikama.... Lepo izgleda. Neko ima problem zbog velikog, neko zbog malog kupatila. Mi smo se, posle još jednog obilaska radnji, ipak odlučili za pločice čije sam slike stavila. Dole te crno-sive, a na zid ih stavljamo horizontalno, četiri reda, pa listela, koja je na žalost dosta tamna, a gore do plafona svetle. Malo su svetlije nego što su mi izgledale u radnji, ali pošto kupatilo nije veliko, bolje da su svetle. Upravo se završavaju zidovi, pa kad bude sve gotovo i ja ću postaviti slike.
 
E pa onda - želim ti srećan rad i debele živce :).
Trebaće ti sa majstorima, prašinom i šutom, slavinama koje ne odgovaraju, nekompletnom galanterijom, šrafovima i držačima koji pucaju, neozbiljnim trgovcima, delovima koji nisu po našem standardu i još hiljadu sitnica :dash:.
Kad smo posle 2 meseca završili sa kupatilom, ja sam bila slomljena kao da me je neko svaki dan tukao :mrgreen:.
 
Mi smo pre godinu i po renovirali kupatilo pa smo imali iste nedoumice.
Odlučili smo se za kompletno sivu boju jer je neutralna pa se detaljima može lako promeniti ceo stil. Naravno, uzeli smo fabrički uklopljen set pločica. Jedino su na podu neke sive koje deluju kao izgrebane pa ne idu baš idealno uz ostatak kupatila, ali nema veze, na njima se ne vide flekice od vode pa se lako održavaju.
Pošto je naše kupatilo zaista veliko, vizuelno smo ga smanjili tako što smo na svaki zid stavili u jedan ugao dva reda tamnijih pločica. Strateški smo razbacali po dve dezenirane, sedefaste pločice da razbiju monotoniju, a svi uglovi imaju belu plastičnu lajsnu.
Nameštaj je pravljen po meri, a ormar je dovoljno dubok da u njega stanu kofe, lavor i sve moguće metle i brisači.
Posle mesec-dva primetila sam da gornja ploča ormarića pored lavaboa počinje da se talasa od zbog čestog kvašenja. Pošto nam je ostalo dosta pločica nalepila sam ih odozgo i okolo uglavila one iste ukrasne lajne koje su po celom kupatilu. Ja sam prezadovoljna kako je ispalo vizuelno a ni kvašenje više ne smeta.
Evo malo slika

2nhgtxj.jpg


2qk11c3.jpg


2i0g5j4.jpg


azad2.jpg

Ја сам имао ту срећу да ми момци који су радили купатило одрадили врхунски посао :) урадио сам 3 реда бијелих 3 реда плаивих и врхунски је испало.

Супер је ово купатило, мада ми се ове шаре не свиђају... Некако ме подсјећају да су узете двије насумичне плочице и окачене ту :(
 
Čitala sam ja dva puta onu Mirkinu temu Adaptacija stana od poda do plafona pa sam saznala kako to sve izgleda. Mi smo renovirali "samo" kuhinju i kupatiloi sa kupatilom smo pri kraju. Keramičar je završio, čekamo vodoinstalatera da montira kadu, monoblok, lavabo..... Do sada je sve išlo po planu.
 
I moje kupatilo je gotovo. Sve je prošlo kako treba. Majstori su se smenjivali, niko nije izostao, probio svoj termin.... Ukupno deset i po dana, s tim što smo istovremeno radili i kuhinju: vodu, struju, pločice.



ovo je udubljenje u kom je ranije stajala veš mašina, a sada treba da napravimo plakar.


Još slika "pre i posle" i neki detalji: http://forum.krstarica.com/showthre...do-plafona?p=26334065&viewfull=1#post26334065
 

Back
Top