Zvucna izolacija

Sa godinama žene polude i kreću živce da leče perući sudove i veš na ruke, zato imaš osećaj da curi stalno voda. Na taj način razvaljuju bojler i ostalu infrastrukturu vezanu za vodu. Imam jedan slučaj u kući ali ne svojoj, sve manje koriste veš mašinu i sudomašinu. Umesto kod psihijatra a ona se baci na veš :lol:

U pravu si ali ludaci su kod nas zasticeni. Novi zakon ostanovanju koji je u skupstini progurala ministarka Mihajlovic niko nemoze ludaka da natera da promeni neispravni ventil,cesmu ili bilo sta drugo iako u drugim stanovima to izaziva veliku buku,. Svaka joj cast na nesposobnosti i losem zakonu.
 
Da li postoji neko ad hoc resenje, koje moze smanjiti buku ogavnog glasa komsinice sa kojom delim zid. Zid je jako tanak, kapiram da nije buka toliko jaka i ipak je samo ljudski glas u pitanju, pa me zanima da li se moze zalepiti akusticni sundjer ili iskoristiti nekako azmafon, narocito iznad moje glave, posto mi je krevet bas lociran kod tog zida, da ne moras bas da pravim "sendvic" i dupli zid.
 
za probu stavi cebe , neko deblje

ako utisa mozes staviti one deblje zavese , somotske valjda

lepo prigusuju

dupli sloj , sa malim razmakom

ili cebe plus zavesa , da se spolja vidi zavesa , licice na fazon
 
Da li postoji neko ad hoc resenje, koje moze smanjiti buku ogavnog glasa komsinice sa kojom delim zid. Zid je jako tanak, kapiram da nije buka toliko jaka i ipak je samo ljudski glas u pitanju, pa me zanima da li se moze zalepiti akusticni sundjer ili iskoristiti nekako azmafon, narocito iznad moje glave, posto mi je krevet bas lociran kod tog zida, da ne moras bas da pravim "sendvic" i dupli zid.
Да би имало ефекта, звучна изолација треба да буде с њене стране, одакле допире звук.
Идеално би било да поразговарате и договорите се.
Мање идеално је 2x300W синуса и Кото бубњари, концерт од 4 сата.

Шалим се, сендвич са гипс плочама је доста ефикасан, али захтева улагање. Не велико али ипак. Ако је твој стан, исплати се.
Поента вица је да се изолација и конструкција одвоји од чврстог материјала да би се што мање преносио звук. Ако је пискав глас, веће су шансе да се изолује. Ниски тонови се теже изолују.

Можеш, ако ти простор дозвољава и да урадиш амерички плакар на том зиду, кад га напуниш стварима ништа нећеш чути.
 
Da li postoji neko ad hoc resenje, koje moze smanjiti buku ogavnog glasa komsinice sa kojom delim zid. Zid je jako tanak, kapiram da nije buka toliko jaka i ipak je samo ljudski glas u pitanju, pa me zanima da li se moze zalepiti akusticni sundjer ili iskoristiti nekako azmafon, narocito iznad moje glave, posto mi je krevet bas lociran kod tog zida, da ne moras bas da pravim "sendvic" i dupli zid.

Evo procitaj ovo,a mozes ih i kontaktirati i razgovarati s njima.
https://www.descon.co.rs/zvucna_izolacija.html
 
razni beli/roze i slični šumovi (priroda)
danas sam pronašla ovo
(odatle ima link ka proizvodu tj šumu)
isprobavam ga pa da ga ne ureknem :D

za sad mi je isključio taj zvuk koji me nervira, tu frekvenciju, ali je jako, pa mi posle malo zuje uši. al autor ga valjda koristi kad god ima problema i puštao je svom malom detetu da spava
nemam neke zvučnike za sad ovako
 
Poslednja izmena:

Back
Top