imate li strah od primitivnih ljudi...

ariela

Aktivan član
Poruka
1.483
Uhvatila me neka panika cini mi se da sam vise nego sto treba u okruzenju primitivnih i samim tih opasnih ljudi...rekao bi neko pa zasto si tu gde jesi ali igrom slucaja da ne opisujem celu pricu nalazim se tu i tamo medju njima...a pa znate kako je u inostranstvu i koja vecina je ovde sto se tice inteligencije i kulture...Sad ne bih o tome sto je veliki deo njih u poziciji kakvoj jeste, sto rade i zive kako i koliko im njihov nivo u mozgu dozvoljava vec sto ugrozavaju i dovode u opasnost one koji se od njih izdvajaju...U sustini nema veze da li je u Srbiji ili u belom svetu, glup covek prostak ineotesan moze ti naneti vise problema od bilo koga...ja ne znam kako da reagujem vise kad mi se nadju u blizini...Ako budem hladna i uzdrzana kazu vidi je pravi se vazna ko da je u Parizu rodjena...pazi molim te..ako se spustim na njihov nivo ocekuju da ogovaram podmecem svasta i ucestvujem u prljavstinama prema drugima koji nista bolji nisu pa onda moze doci do svakakvih gluposti...Biloo kako bilo nekako se snadjem ali kad sam sama sa sobom ubedacim se nacisto kako je sve vise povrsnih i totalno uskih pogleda kod ljudi, cime se oni odusevljavaju, kako ni o jednoj temi ne umeju i ne zele da razmisljaju i kako ih uopste ne interesuje ako pocnem o necemu pametnom, sta sam videla naucila...ne mogu da kazem da su svi oni zli taman posla..ali ne shvatam nekad kako zive...cini mi se da su srecniji od mene koja mnogo razmislja i gleda da ima pravog sagovornika o svemu...
 
ne mogu da kazem da su svi oni zli taman posla..ali ne shvatam nekad kako zive...cini mi se da su srecniji od mene koja mnogo razmislja i gleda da ima pravog sagovornika o svemu...

ovo je tačno. baš zato što ne razmišljaju i što im okvir života pojesti-popiti-napiti-ogovarati. verovatno i jesu srecni u svojoj prostosti. a nije ni čudo da se ljudi plaše srećnijih od sebe. mada prosto zauzmeš nuetralan stav, ako ti se ćuti ćuti, ako možeš nešto da učestvuješ učestvuj. niti se spuštaj na njihov novo niti pokušavaj da ih nešto prosvetliš.
 
Ima ''primitivnih naroda'' recimo u Africi ili u Australiji,Aboridžini koji te ne bi popreko pogledali...Belački primitivizam je dosta opasan,mada i ima i belačkih ''primitivnih'' zajednica koje gledaju svog posla i nikog ne diraju...Mislim da je najgori evolutivni stadijum čoveka danas biće koje je između primitivizma i civilizacije a hoće da iskoristi oba za nečasne radnje tipa bogaćenja ili sticanja moći.
 
Nemam strah od njih, ali me užasava činjenica da ih je sve više i da počinju da preovladavaju u društvu. Potpuno te razumem i slažem se sa tvojim stavom....ako se distaciraš i ne reaguješ na njihove prostakluke ispadneš uobražena, ako im finim rečima kažeš ono što želiš, garant te ne razumeju i na kraju ti jedino ostaje da primitivizmu odgovoriš primitivizmom, što verovatno nije u tvojoj ,kao ni u mojoj, prirodi, i onda si zaista u problemu....

Ja ih lično ignorišem...nek misle šta hoće, time se ne opterećujem, jer mi njihovo mišljenje ionako nije važno, a sebe poštedim nerviranja :)
 
Ima ljudi koji za života nisu pročitali par dobrih knjiga, malo su filmova odgledali, nemaju sopstveno izgrađen muzički ukus, bilo kakav vid umetnosti ih malo zanima, ali to ih ne čini lošim, ili manje vrednim ljudima.
Neki su morali biti zaokupljeni nekim drugim stvarima kao što su gola egzistencija, neki su sami tako odabrali, uživali u životu na neki drugi način.
Ima ljudi koji su dosta radili na sebi u nekom kulturnom smislu, ali to ih nužno ne čini boljim u ljudskom smislu. Često umisle neku višu vrednost, arogantni su, cinični, samoživi, sebični...
Ne treba u ljudima gledati samo kulturna bića.
 
Odličan post Aljoša...Ima zlica među ''obrazovanima'' i tzv.imućnijima,koji sami ni dinar nisu zaradili, mali milion...A opet imaš ljude poput dečka koga sam nedavno upoznao koji je završio srednju zanatsku neku i bolje i normalnije, bliže zemlji rezonuje nego te muške i ženske pokondirene tikve...
 
Poslednja izmena:

Back
Top