Однос према савременом свету

Poruka
4.272
Дакле, какав је ваш однос према садашњем материјалистичком уређењу? Према либералном друштву које је опседнуто сексом и сличним приземним стварима без тежње за било чиме дубљим, философским? Мислим да је ова тема битна за младе и да има везе с овим подфорумом, с обзиром да су они главне мете за наметање материјалистичких вредности. Везано за ову тему препоручио бих књигу ''Револт против саврменог света'' Јулиуса Еволе.
 
Дакле, какав је ваш однос према садашњем материјалистичком уређењу? Према либералном друштву које је опседнуто сексом и сличним приземним стварима без тежње за било чиме дубљим, философским? Мислим да је ова тема битна за младе и да има везе с овим подфорумом, с обзиром да су они главне мете за наметање материјалистичких вредности. Везано за ову тему препоручио бих књигу ''Револт против саврменог света'' Јулиуса Еволе.

kakav tu odnos treba da se ima
sam biraš da li ćeš da ti budeš po jusu sveta ili svet po tvom jusu
i ustalom, seks uopšte nije prizemna stvar
 
plitki smo jako.....sada je bitno ko je koliko puta i sa kim imao seksualne odnose....ciji cale vozi bolja kola....ko je bogatiji.....a ostale stvari se ni ne gledaju(koliko znas,umes...)

a šta je tu plitko
itekakvo znanje i umeće je potrebno i da bi imao sex s dobrom osobom i dobar broj puta
a naročito da bi zaradio dobra kola

generalno, bezvezna mi je ta priča kao danas se sve vrto oko materijalnog (a kad nije) i oko površnih stvari
svako je kreator svog sveta
 
Дакле, какав је ваш однос према садашњем материјалистичком уређењу? Према либералном друштву које је опседнуто сексом и сличним приземним стварима без тежње за било чиме дубљим, философским? Мислим да је ова тема битна за младе и да има везе с овим подфорумом, с обзиром да су они главне мете за наметање материјалистичких вредности. Везано за ову тему препоручио бих књигу ''Револт против саврменог света'' Јулиуса Еволе.

j*bes li ti nesto? :sad2: mislim da ti treba nekom strucnom za taj tvoj problem da se obratis za pomoc dok nije kasno :think:
 
Дакле, какав је ваш однос према садашњем материјалистичком уређењу? Према либералном друштву које је опседнуто сексом и сличним приземним стварима без тежње за било чиме дубљим, философским? Мислим да је ова тема битна за младе и да има везе с овим подфорумом, с обзиром да су они главне мете за наметање материјалистичких вредности. Везано за ову тему препоручио бих књигу ''Револт против саврменог света'' Јулиуса Еволе.

Filozofija je stvar za sebe, ne zavisi ni od levice ni od desnica, koliko god bilo koja bila ekstremna.
 
Kada se sagleda kompletna istorija pocev od nekih 5000 godinica pne pa do danas, moze se lako utvrdeti da ni jedan drustveni, drzavni ili politicki sistem ne valja, pa ni liberal-kapitalisticki... Anarhizam je savrseno drustveno uredjenje, ostalo je sra.nje.

to ono ko zivotinje zakon jaceg i snalazljivijeg...izadjem na ulicu i rokam prvog komsiju kalasom i nikom nista :hahaha::hahaha:

nebuloze.
 
to ono ko zivotinje zakon jaceg i snalazljivijeg...izadjem na ulicu i rokam prvog komsiju kalasom i nikom nista :hahaha::hahaha:

nebuloze.

Anarhizam nije haos, kakvim ga mnogi predstavljaju (politicari), vec savrsenstvo, drustvena harmonija......ne postoje potlacene i povlascene osobe, svako zivi za sebe i ne nanosi stetu drugima............kao sto rekoh, to je utopija danas....
 
Anarhizam je savrseno drustveno uredjenje, ostalo je sra.nje.

Анархизам је анти-интелектуална идеологија на нивоу пећинског човека. Са таквим уређењем, царства која су доносила знање и напредак током историје била би немогућа. Једва чекам да ми поборници те идеологије објасне шта је то толико ''идеално'' у томе...
 
Дакле, какав је ваш однос према садашњем материјалистичком уређењу? Према либералном друштву које је опседнуто сексом и сличним приземним стварима без тежње за било чиме дубљим, философским? Мислим да је ова тема битна за младе и да има везе с овим подфорумом, с обзиром да су они главне мете за наметање материјалистичких вредности. Везано за ову тему препоручио бих књигу ''Револт против саврменог света'' Јулиуса Еволе.

I nije filosofija nego filozofija . :mrgreen:
 
Анархизам је анти-интелектуална идеологија на нивоу пећинског човека. Са таквим уређењем, царства која су доносила знање и напредак током историје била би немогућа. Једва чекам да ми поборници те идеологије објасне шта је то толико ''идеално'' у томе...

Idealno je to sto je covek slobodan da radi sta god zeli, to sto ne postoje klase i slojevi, ne postoje potlaceni i povlasceni........
 
Анархизам је анти-интелектуална идеологија на нивоу пећинског човека. Са таквим уређењем, царства која су доносила знање и напредак током историје била би немогућа. Једва чекам да ми поборници те идеологије објасне шта је то толико ''идеално'' у томе...

pa ja nisam anarhista
al ne bih imao ništa protiv živimo po pećinama, prcamo se po livadama i lovimo bodljikave prasiće, te hodamo gologuzi naravno
 

Back
Top