Aqua parkovi

retabbea

Početnik
Poruka
2
da li bi neko mogao da mi kaze, posto sam na internetu wideo slike titanic aqua parka u hurgadi da li je to u okwiru nekog hotela ili sam akwa park pa mogU SWI da idu tamo a ne samo gosti hotela ?mnogo me zanima jer u julu ide tamo :)
 
Ja idem 24 avgusta u Hurgadu sa dvoje dece!Znam da u Hurgadi ima samo jedan hotel sa aqva parkom-SINBAD AQVA PARK4*-u katalogu FUDEKS travel pise da gosti ovog hotela imaju sve besplatno a ostali placaju ulaz.Pise jos i da je to najpoznatiji aqva park u Egiptu!Mene je vise strah od svih ovih prica za voce,vodu,i bezbednost na ulici!
 
da li bi neko mogao da mi kaze, posto sam na internetu wideo slike titanic aqua parka u hurgadi da li je to u okwiru nekog hotela ili sam akwa park pa mogU SWI da idu tamo a ne samo gosti hotela ?mnogo me zanima jer u julu ide tamo [

Titanik akva park je u sklopu hotela koji se zove i izgleda kao Titanik. Mozes da udjes iako nisi gost hotela s'tim sto je ulaz bio malo skuplji, 2005. smo pola dana placali oko 16e, shto znaci dodjes popodne, ali mislim da ti vise i ne treba. Obavezno isprobaj tkz. Cunami, ogroman tobogan u obliku latinicnog slova U totalno je ludo i ne vidjeno ti proradi adrenalin, ja sam spustajuci se niz Cunami u pozadini videla svoj hotel i muka me je uhvatila, jer je to poprilicno visoko ali je osecaj neopisiv, nemoj to propustiti.

Ima jos ludih tobogana, neka Centrifuga, totalno ti se sve smucka u glavi, vestacka reka za rafting.... sve u svemu zezanje i opustanje, ali ti je pola dana dovoljno. Ako se dobro secam ne mozes nikakvu hranu i vodu da uneses ali unutra mozes sve da kupis, pozdrav!

Mene je vise strah od svih ovih prica za voce,vodu,i bezbednost na ulici!

Sto se tice bezbednosti u Egiptu nemas uopste potrebe da brines, jer je tamo toliko policije na svakom koraku da zaista nista ne moze da ti se desi, posle onog napada u Sarmu, policija stoji ispred svih hotela a ni jedan taksi ili neki drugi auto ne moze da pridje na manje od 450-500 m od hotela, tako da budi spokojna. Sto se hrane tice, fantasticna je i raznovrsna, a voda se pije iskljucivo flasirana, sto ne znaci da ne mozes normalno sa cesmovacom da peres zube ili se kupas. Moj ti je predlog da poneses sa sobom Linex i da ga svaki dan preventivno popijes, kako bi se zastitila od stomacnog virusa koji vecina nasih ljudi kada ode prvi put u Egipat zaradi. Ja sam 2003. u Sarmu bila te srece ali to je trajalo 1-2 dana, mucnina, temperatura i dijareja i posle toga sve po starom, 2005. sam bila u Hurgadi, ponela Linex i prosla bez ikakvih problema. Obavezno ponesi sto jaci zastitni faktor!

Sve u svemu, ne brini nista, srecan put i uzivaj!
 
Ja idem 24 avgusta u Hurgadu sa dvoje dece!Znam da u Hurgadi ima samo jedan hotel sa aqva parkom-SINBAD AQVA PARK4*-u katalogu FUDEKS travel pise da gosti ovog hotela imaju sve besplatno a ostali placaju ulaz.Pise jos i da je to najpoznatiji aqva park u Egiptu!Mene je vise strah od svih ovih prica za voce,vodu,i bezbednost na ulici!

ja idem isto 24.8 u hurgadu hotel new ramoza
a ti?
 
Ja sam u Titaniku bila pre 3 godine.
Bio je to odmor od oko 10ak dana,i ujedno nezaboravno i najlepse letovanje koje sam imala... Hotel je vrhunski, a kao gostu dozvoljeno ti je koriscenje aqua parka.
Svi su toliko ljubazni i nasmejani od ranog jutra. Uplacen all-inclusive, klopa koliko se secam zadovoljavajuca,veliki svedski sto. Neogranicena konzumacija pica 24h.
Ja sam tamo cekala Novu godinu pa je temperatura bila oko 30 stepeni u proseku.
More je tada bilo malo hladnije, ali iz OVAKVOG hotela nema potrebe izlaziti!!!
I isla bih ponovo, sada na zimu, ali ne znam da li neke nase agencije imaju u ponudi ovaj hotel. ja sam tada isla iz Moskve, tako da nemam info. o nasim turistickim agencijama.
Ako neko zna, neka se javi...
 
Ja idem 24 avgusta u Hurgadu sa dvoje dece!Znam da u Hurgadi ima samo jedan hotel sa aqva parkom-SINBAD AQVA PARK4*-u katalogu FUDEKS travel pise da gosti ovog hotela imaju sve besplatno a ostali placaju ulaz.Pise jos i da je to najpoznatiji aqva park u Egiptu!Mene je vise strah od svih ovih prica za voce,vodu,i bezbednost na ulici!

Колико је мени познато, у Хургади постоје три таква хотела - Titanic, Sindbad & Jungle. Не знам да ли има још који.

ni jedan taksi ili neki drugi auto ne moze da pridje na manje od 450-500 m od hotela

:think: Како то мислиш? Је л' то за неки конкретни хотел? Пошто за много хотела то уопште није истина.:confused:
 
mi planiramo da u oktobru idemo u hotel titanic beach&spa. da li je neko skoro bio i kakvi su vam utisci. na slikama izgleda prelepa ali su ipak bolje informacije iz prve ruke.
koliki je problem udaljenost hotela od skoro 20 km od grada.
 
Pozdrav svima.

Bilo bi lepo da ovde sumiramo utiske aqua parkova u kojima smo bili.Nema veze da li su mali veliki,luksuzni,moderni,jedino je bitno da ste licno bili,pa da informacija ipak bude iz prve ruke.

Naravno,i cene bi bilo lepo staviti.
 
uh, gde me nadje. gooza mi je jos na lazy riveru u waterland-u :lol:

ok, waterland je u blizini soluna, vrlo lako ga je naci, samo se prate strelice na ring roud-u. dvoje odraslih plus dvoje dece placaju oko 50 evrica ulaz, a iza velike kapije ceka vas carstvo na nekoliko hektara, sa cini mi se 8 bazena. imamo vetj spomenuti lazy river, bazen sa gusarima gde sve prska na sve strane, zatim bazen sa vestackim talasima, sa toboganima, sa kamikazama, tarzanov bazen, bazen za decu i jedan za peMzionere. fenomenalno. ja jedino na kamikaze nisam isla :lol:
elem, unutra ima dovoljno standova sa pitjem, sendvicima, sokicima, sladoledom... grcka kafa (ona sto je kao nasa turska) je oko 2 eur, sendvici oko 1,5 eur, sokovi isto... sve zavisi. za ne daj boze ima i doktor koji prilicno dobro govori engleski i besplatna je usluga. ima dovoljno toaleta, tuseva. hladovine, lezaljki, muzike, ma svega za dobro opustanje ;)
evo i par slicica :)

znaci ako se nadjete negde blizu, posetite obavezno :)
 

Prilozi

  • 02082010668.jpg
    02082010668.jpg
    37,4 KB · Pregleda: 25
  • 02082010673.jpg
    02082010673.jpg
    39,7 KB · Pregleda: 23
  • 02082010675.jpg
    02082010675.jpg
    25,3 KB · Pregleda: 22
Zanimljiva tema... :ok:

Nazalost, bila sam samo u jednom aqua parku, a to je ovaj u Jagodini...
Ipak, kad god sam otisla predivno sam se provela. Ima toliko toga zanimljivog, masazera, tobogana, bazena, cisto je, ali je sve to propraceno malo vecom guzvom. Ali, ni ta guzva nije mogla da poremeti dobar provod. Preporucujem svima koji nisu bili, da odu, ukoliko su u mogucnosti. Cene su oko 400 dinara, nisam bila skorije, pa ne mogu da dam preciznu informaciju.
 
I isla bih ponovo, sada na zimu, ali ne znam da li neke nase agencije imaju u ponudi ovaj hotel. ja sam tada isla iz Moskve, tako da nemam info. o nasim turistickim agencijama.
Ako neko zna, neka se javi...

Ako je to ovaj hotel,onda ga definitivno radi bar jedna od naših agencija,ja nisam mnogo pretraživala moguće da ga još neka ima u ponudi da ne ispadne da reklamiram navedenu.
 
ovo je akva park u Primorskom, bugarska
daklem
plutajuća reka, poprilično duga


Uploaded with ImageShack.us


ovo je neko čudo, mene podseća na kazan, velikom brzinom se sjuriš u burence, pa kad te dohvate raznorazne centifugalne i ostale sile vrtiš se jedno 30 puta u burencetu dok konačno ne upadneš u bazen ispod, koji je inače dubok 1,8m.Prilično zastrašujuće iako spolja gledano ne izgleda tako. Recimo da je najmanje 5 puta strašnije no bilo koji otvoreni ili zatvoreni.



Uploaded with ImageShack.us




Uploaded with ImageShack.us
ovaj tobogan se valjda zove kamikaza, a iako se tako ne zove za mene jeste:mrgreen:spustila se tri puta, prvi poslednji i nikada više, mislila sam da ću da izletim iz tobogana, a vriska se čula do Turske:mrgreen:


Uploaded with ImageShack.us
postoji i veći broj tobogana


Uploaded with ImageShack.us


sličnih tobogana ima i za malu decu, ali nisam slikala


postoji i bazen na kojem su ove lopte na naduvavanje u kojima si poput sirotog malog hrčka, ali se one posebno plaćaju


Uploaded with ImageShack.us

ulaz deca do 90cm visine ne plaćaju, ona do 130 cm plaćaju skoro upola, ostali plaćaju punu, ne mogu tačno da se setim, znam da može da se uzme karta za ceo dan ili od 14 do 19 i one su 8 evra za odrasle i 6 za decu do 130 cm visine.
 
I mi obozavamo akva parkove-cela porodica.Bili smo u Waterlandu kod Soluna vise puta,u Suncevom bregu,na Krfu i u Jagodini.Veci,manji,ovakvi,onakvi...uvek smo se lepo proveli!Jedino ja na kraju dana gundjam sto nema liftova..toliko stepenica,a zatim za par sekundi buc!

Krf


Prilicno dobar,puno tobogana za razne apetite i sve uzraste,veliki prostor,puno drveca,trave...bazen sa talasima,spora reka...uzivanjac.Za odrasle 25E,za decu valjda bese 16?!Ode dosta para al'ne pozalis ni za tren!

ZASTO MI IZLAZE MALE SLIKE???
 
bili mnogo davno u aqua parku pored kusadasija i od tog letovanja to mi je nesto najlepse cega se secam... ima i slika al ako budem imala vremena nalepicu ih... najbolji dozivljaj je ona crna zatvorena cev bez svetla i nije bas prijatno u odredenom momentu al je adrenalin radio :)
rado bismo u solun ove godine u povratku sa Sitonije ali mala beba bas i nije za lud provod po toboganima:) jedva cekamo da malo poraste ...
 

Back
Top