Gasenje racunara.... POMOC!!!!

mitjko

Zainteresovan član
Poruka
147
Juce sam reinstalirao sistem. Desavalo se da se odjedanput ukoci interfejs i da ne mogu nista da uradim ni s mishom ni s tastaturom vec da moram da restartujem. Druga stvar koja se desavala je da se odjednom komp ugasi ali lampica za napajanje na kucistu ostaje ukljucena. Onda moram da izvucem kabl iz struje pa o5 da ukljucim komp. Posle reinstalacije se stvari ponavljaju :confused: Da li neko moze da mi pomogne?
 
Ja imam problem da mi se ukoci komp na trenutak, jedno dvadesetak do tridesetak sekundi.
Pri tome, kursor mi radi ali sve ostalo je ukoceno i pod "Not responding"
Kada pritisnem CTRL+ALT+Delete nece ali kada se otkoci odjednom se pojavi.
Sta bi bilo to u pitanju?
 
Pa.... star je 7 godina cini mi se :) Verovatno vec otkazuju neke komponente, sta znam. Nerviram se jer ne znam da li je zbog virusa ili hardware....

Koji sistem koristis? Koliko imas RAM memorije? Za sta koristis racunar?

Poprilicno je to stara konfiguracija, tako da ako hoces da ti stabilno radi, morao bi da koristis starije i manje zahtevan softver...
 
Juce sam reinstalirao sistem. Desavalo se da se odjedanput ukoci interfejs i da ne mogu nista da uradim ni s mishom ni s tastaturom vec da moram da restartujem. Druga stvar koja se desavala je da se odjednom komp ugasi ali lampica za napajanje na kucistu ostaje ukljucena. Onda moram da izvucem kabl iz struje pa o5 da ukljucim komp. Posle reinstalacije se stvari ponavljaju :confused: Da li neko moze da mi pomogne?

Pregledaj hard disk, ovo se dešava kada ima bad sektora na hard disku...
 
Imam Win XP sp2 vec duze vreme i uvek koristim tu instalaciju. OVo je pocelo u mozda zadnja 2 meseca da se desava, pre toga ne. Imam DDR2 256mb :) ma konfiguracija je sranje, ali.... trenutno moram to da koristim. Ne koristim neki poseban software, skype, msn, photoshop cs2 i neke starije igrice.
Eto probacu da skeniram disk pa cu da vidim sta ce da mi kaze!
 
Instalirao sam sve drajvere i to je sve ok. Da li je mozda do napajanja, pregrevanja procesora? Ali me cudi jer se komp iskljuci uglavnom kad pokrenem Photoshop ili neku igricu( koja se po zahtevnosti uklapa u konfiguraciju itekako). Probao sam skeniranje diska, on je ispravio neke greske i to je to. Instalirao sam neke antitrojan i antiviruse. Pocinje vec da me nervira, ne mogu da uradim nista ozbiljnije na kompu!
 

Back
Top