Pritisak

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.477
Sta je bolje za efikasnije rezultate kad postavite sebi odredjeni cilj? Da imate neki pritisak sa strane, ili da ga nemate?

Sta je za vas uopste pritisak?

Kad morate u odredjenom roku neki posao da zavrsite... da morate da ispunite necija ocekivanja...
 
Sta je bolje za efikasnije rezultate kad postavite sebi odredjeni cilj? Da imate neki pritisak sa strane, ili da ga nemate?

Sta je za vas uopste pritisak?

Kad morate u odredjenom roku neki posao da zavrsite... da morate da ispunite necija ocekivanja...

Pritisak je za mene kada imam neki rok, da bih ispunio nesto, nebitno da li su to necija ocekivanja, neki svoj zadatak za moju dusu, bilo sta sto je vremenski ograniceno za ispunjavanje .


I obicno su mi rezulati efikasniji . Jer sam sklon lenjosti pa ako nisam vremenski ogranicen vrlo lako moze da mi se desi da ni ne ispunim tu obavezu .
 
za mene je moralni pritisak..
sjebali me moji sa vaspitanjem..:roll:

nekad bih volela da drugacije reagujem..:whistling: opustenije..al ne vredi..

ko zna zasto je to dobro..
 
Pritisak je za mene kada imam neki rok, da bih ispunio nesto, nebitno da li su to necija ocekivanja, neki svoj zadatak za moju dusu, bilo sta sto je vremenski ograniceno za ispunjavanje .


I obicno su mi rezulati efikasniji . Jer sam sklon lenjosti pa ako nisam vremenski ogranicen vrlo lako moze da mi se desi da ni ne ispunim tu obavezu .

Upravo! Samo cekam da me uhvati panika da nesto ispunim na vreme. Cak iako pocnem nesto da radim na vreme, vucem se, i sve radim povrsno do nekoliko dana nakon sto to treba da bude gotovo.

za mene je moralni pritisak..
sjebali me moji sa vaspitanjem..:roll:

nekad bih volela da drugacije reagujem..:whistling: opustenije..al ne vredi..

ko zna zasto je to dobro..

Radimo opustenije kad znamo da to sto treba da uradimo i nije od neke preterane vaznosti na "nekoj nasoj skali" bitnih stvari koje treba da obavimo. Kad nesto definisemo kao bitno, cilju kojem ciklicno u zivotu tezimo, kao sto je relacija skola, faks, posao, bitna nam je reputacija, opravdamo ocekivanja, napredujemo itd.
 
Sta je bolje za efikasnije rezultate kad postavite sebi odredjeni cilj? Da imate neki pritisak sa strane, ili da ga nemate?

Sta je za vas uopste pritisak?

Kad morate u odredjenom roku neki posao da zavrsite... da morate da ispunite necija ocekivanja...

Za mene je pritisak kad moram da uradim sve sad, odma ili sto pre na najbrzi moguci nacin.... najbolje delujem pod pritiskom...ali to najvise vazi za posao...
Na ostalim podrucjima zavisi od ciljeva, mogucnosti da ih ispunim, zelja..itd...kad su licne stvari u pitanju ne volim pritiske... tu teranje od drugih ne pomaze ...znaci bukvalno sam gluva za teranje na nesto...
 
Ne podnosim nikakav pritisak :(, to može da mi stvori dodatnu nervozu :besna:. Vremenski rok mi ne smeta, ako znam kada nešto treba da uradim, pravilno rasporedim i vreme i snage :), maksimalno uključim koncentraciju i nema glavobolje :D. I zaboravila sam, ne volim da primam savete sa strane, svako svoju priču tera, to me zbunjuje i samo mi otežava.
 
Iritira me pritisak. Uglavnom lose radim kada neko vrsi veliki pritisak na mene,msm pod pritiskom smatram kada te neko pritiska(tera) da neku stvar uradis bolje, brze, efikasnije(iako npr mozda ti to ni ne znas da uradis), kao sto to npr sada radi instruktor u auto-skoli.


Mozda u nekim malim kolicinama moze da bude povoljan, ali drukcije ne..
 
Iritira me pritisak. Uglavnom lose radim kada neko vrsi veliki pritisak na mene,msm pod pritiskom smatram kada te neko pritiska(tera) da neku stvar uradis bolje, brze, efikasnije(iako npr mozda ti to ni ne znas da uradis), kao sto to npr sada radi instruktor u auto-skoli.


Mozda u nekim malim kolicinama moze da bude povoljan, ali drukcije ne..

Vidis... upravo sam i ja o tome razmisljala... da li je pritisak tu da nam odmogne da kvalitetno uradimo posao, ili je tu da nas tera da ga izguramo maksimalno. Kad smo opusteni, moze i da se desi da radimo dobro, bez nervoze, a kad nam neko "stoji nad glavom" obicno razmisljamo o samom ishodu vise nego o tome na koji nacin cemo zavrsiti zapoceto. Medjutim, kad neko "pritiska", to nas tera da se pokazemo sto bolje mozemo.
Stvar je u tome sto neke bitne stvari u zivotu ne mozemo da radimo bez treme i opusteno... bas iz razloga sto su previse vazne. :)
 
Niko ne podnosi kad se vrši pritisak,kad pod stresom mora da obavi određene zadatke,vremenski određene ili važne na neki drugi način.
Pritisak dovodi do određenog nivoa stresa, a stres može biti konstruktivan u određenoj dobi..poslije je suprotnog pravca,ne daje rezultate ili ukoliko ih i daje,fakturiše nam poslije u vidu nekih zdravstvenih problema.
 
Kad imam neki vremenski rok ili kad me neko pritiska da moram nesto da uradim sto pre
to je za mene pritisak.

Meni to smeta i ne mogu tada da funkcionisem kako treba odn. ometa me u ispunjavanju te, odredjene
obaveze.

U principu, ne podnosim nikakvu vrstu pritiska u zivotu.
 
Sta je bolje za efikasnije rezultate kad postavite sebi odredjeni cilj? Da imate neki pritisak sa strane, ili da ga nemate?

Sta je za vas uopste pritisak?

Kad morate u odredjenom roku neki posao da zavrsite... da morate da ispunite necija ocekivanja...

Pritisak se javlja samo onda kada vidim da mi nesto ne ide, nevezano za rokove, tezinu posla, tudja/moja ocekivanja ili nesto deseto.
 
Sta je bolje za efikasnije rezultate kad postavite sebi odredjeni cilj? Da imate neki pritisak sa strane, ili da ga nemate?

Sta je za vas uopste pritisak?

Kad morate u odredjenom roku neki posao da zavrsite... da morate da ispunite necija ocekivanja...

Bolje je kada imam vremenski rok... ne volim da odlažem, obično bude pre roka.
Efikasnije je kada prvo odradim teži deo... kao kada jedeš tortu, prvo pojedeš ovo što najmanje voliš, a najlepše ostaviš za kraj. Bitno da nije polovično, odnosno nedovršeno, to me nervira, stvara dodatni pritisak da nije urađeno kako treba.

Pritisak samoj sebi stvorim, jer sve mora da bude zaokruženo, i potpuno... ne podnosim pritisak sa strane, jer mislim da nema potrebe za tim... psihološki pritisak, tačnije. :lol:
 
Unutrasnji pritisak moze biti posledica perfekcionizma i predubokog zalazenja u detalje, kada se moze izgubiti slika, sto zavisi od osobe do osbe i njene sposobnosti da istovremeno ima i detalje i celu sliku ispred sebe.
 
Poslednja izmena:

Back
Top