FK Radnicki Kragujevac

Kragujevčani danas otvaraju sezonu

Pune četiri godine je Radnički iz Kragujevca pokušavao da izađe iz pakla srpske lige i vrati se na drugoligašku scenu. Konačno u maju ove godine, želja svih kragujevačkih ljubitelja fudbala se ispunila. Pred oko 10.000 navijača na Čika Dači, Radnički je pobedio Mačvu iz Šapca i pokazao da predstavlja osveženje na domaćoj fudbalskoj sceni.

cika-daca17748020100709033931.jpg


Međutim, plasmanom u Prvu ligu Srbije nisu ispunjene i ambicije kluba. Naime, cilj sadašnje uprave je ulazak u Super ligu, a kasnije i neko evropsko takmičenje. Da li su te ambicije realne ili samo mrtvo slovo na papiri, pokušali smo saznati u kragujevačkom prvoligašu.

Jedan uslov je vec ispunjen. Stadion Čika Dača je spreman za utakmice Super lige i to Radnički izdvaja u odnosu na polovinu klubova koji igraju u najvišem srpskom fudbalskom rangu. Najbolja travnata podloga u Srbiji, 15.200 stolica, 4 pomoćna terena, ali to nije sve. Grad Kragujevac je konkurisao kod FSS u Projektu finansiranja izgradnje ili rekonstrukcije sportskih objekata i već se radi projekat za pokrivanje istočne i zapadne tribine sa svim pratećim sadržajima, postavljanja reflektora i izgradnje terena sa veštačkom travom. Ovim projektom bi grad Kragujevac dobio izuzetno moderan stadion, koji će ispunjavati uslove za sva evropska takmičenja.

radnicki-velika17635020100707073116.jpg


Igrački kadar je ovog leta preživeo dosta izmena, ali je sačuvan kostur tima koji čine kapiten Željko Milošević i kragujevački fudbaleri Božović, Lepović, Petrović, Nedović, Vidić, Kostić..

Najzvučnije pojačanje su iskusni napadači Darko Spalević i Branko Baković, kao i golmani Đogatović i Prekić, dok su ostala pojačanja, po želji uprave kluba, mladi i talentovani igrači: Karamatić, Krmar, Živanović, Ljubičić, Opančina, Tintor, Radovanović..

Cilj je da Radnički već sada oformi bazu igrača koji će u dužem vremenskom periodu nositi crveni dres i po sezoni će klub dovoditi igrače koji će dodavati kvalitet na već izvršenu selekciju.

capljic19709020100815064830.jpg


Šef stručnog štaba je Vlado Čapljić, bivši igrač Partizana, posle generalne probe sa ekipom Rada (koja je završena bez golova) kaže da su provere zadovoljile.

"Pripremni period je bio veoma bitan za nas, jer smo obavili provere protiv jakog protivnika, koji zaslužuje poštovanje (Radnički je igrao protiv OFK Beograda, Javora, Jagodine, Slobode Point I Rada). Naši momci su zadovoljili zalaganjem i borbenošću, što treba u prevnstvu da donese rezultate.Oni se kroz ove jake utakmice kale za prvenstvo i mislim da spremno dočekujemo takmičenje za bodove. Očekujem da ćemo na startu, protiv Novog Sada, obradovati ljubitelje fudbala u Kragujevcu. Cilj je bio dа se opet stvori homogenа celinа od 20-tаk rаvnoprаvnih fudbаlerа, kаko bi se bilo čiji izostаnаk što mаnje osetio. Prvenstvo je dugo, moguće su povrede, odsustvovаnjа zbog kаrtonа… а mi morаmo dа budemo spremni dа u svаkom trenutku pružimo igru kojа se od nаs očekuje", konstatovao je nekadašnji fudbaler Partizana.

Kompletne pripreme Radnički je obavio u Kragujevcu, jer kompleks stadiona Čika Dača pruža sve mogućnosti za pripremu ekipe.

radnicki-velika18097020100715131943.gif


Osnov svakog dobrog fudbalskog kluba je i omladinska škola. Radnički je godinama morao da prodaje svoje klince, jer nije bilo pravih uslova za njihov razvoj. Imena Đorđa Rakića, Nemanje Tomića, Slavka Perovića, Nemanje Pejčinovića i ostalih mladih igrača poniklih na Čika Dači govore o tome. Međutim, to se sve promenilo prošlog leta, kada je za direktora omladinske škole FK Radnički postavljen Milan Samardžić. Omladinska i pionirska selekcija su članovi Kvalitetne lige Srbije, a kadetskoj je za jedan bod promakao isti uspeh. Program rada omladinske škole se zasniva na tome da Kragujevac postane vodeći fudbalski centar i rasadnik talenta.

crveni-djavoli19710020100815065152.jpg


Veliku pomoć igračima će pružati i navijači, čuveni Crveni Đavoli. Ostali su uz klub kada je bilo najteže, a ove godine pokazali da neće biti lako protivnicima u Kragujevcu, jer je poznata užarena atmosfera koju stvaraju popularni Đavoli.

Kada se sve sabere, Radnički odudara od tužne fudbalske priče u Srbiji. Nadajmo se, da će to osetiti i čelnici našeg fudbala i pružiti svu moguću podršku jednom ovakvom klubu.

Radnički danas na startu šampionata dočekuje Novi Sad, meč se igra u 17:30 na "Čika Dači".

Idemo u Jelen Super Ligu :gace:
 
FK Radnički 1923 – FK Novi Sad 1:0 (0:0)
Kragujevac, stadion Čika Dača
Gledalaca:
3000

Postave:

Radnički:
Vladan Đogatović, Žarko Karamatić, Marko Ristić, Miloš Tintor, Radosav Aleksić, Stefan Nedović, Lazar Vidić, Stefan Petrović, Igor Krmar, Miloš Lepović, Boris Živanović

Novi Sad:
Vesić, Stanković, Josimov, Simeunović, Jovanović, Bajat, Zečević, Đorović, Čeković, Đukić, Kavčić

Strelci:

-81. minut, Darko Spalević, 1:0

Kartoni:

Žuti: Đogatović, Nedović, Spalević (Radnički 1923), Jovanović, Đorović, Đukić, Pandurov (Novi Sad).
Crveni: Simeunović (Novi Sad)

Igrači Radničkog su uspeli da ostvare pobedu u prvom kolu i tako podignu samopouzdanje pred nastavak takmičenja. Oni su savladali ekipu Novog Sada, golom Darka Spalevića u 80. minutu. Naši igrači su napadali od prvog minuta krenuli sa ofanzivnom igrom. Prvu priliku Radnički je imao u 20. minutu kada je Vidić šutirao u donji desni ugao, ali je golman Novog Sada uspeo da odbrani i pošalje loptu u korner. Do kraja poluvremena borba se uglavnom vodila na sredini terena i jedino je ostala zapažena šansa Karamatića u 39. minutu, kada je posle proigravanja Petrovića, šutirao sa 10 metara, ali je golman Novog Sada ponovo bio siguran.

U drugom poluvremenu igrači Radničkog su preuzeli inicijativu na terenu, a već u 49. minutu Vidić je imao priliku da dovede Radnički u vođstvo, kada je nakon povratne lopte Lepovića poslao loptu pored stative. Samo par minuta kasnije, u 54. minutu, Kostić je uputio odličan udarac, ali je Vesić uspeo da pošalje loptu u korner. Radnički je saterao protivnika u šesnaesterac i bilo je samo pitanje kada će Radnički doći u vođstvo. U 73. minutu, posle kornera koji je izveo Petrović, Spalević nije uspeo da utera loptu u gol sa peterca, a samo par minuta kasnije Kostić je pogodio prečku sa 20 metara. Dugo očekivani gol je pao u 81. minutu, kada je nakon centaršuta sa leve strane, Spalević glavom uputio loptu u nebranjeni deo mreže i tako doveo Radnički u vođstvo od 1:0. Postignut gol nije zaustavio igrače Radničkog, koji su imali još par prilika do kraja utakmice, ali je rezultat ostao nepromenjen. Sjajna igra, pogotovo u drugom poluvremenu, požrtvovanje i zalaganje su ono što nam daje pravo da se ove sezone nadamo dobrom rezultatu.

E ovako: Bio sam na tekmi i mislim da je stvarno funjarski sto je karta 200 kinti za sve tribine,a kao vracaju publiku na stadione.Mislim i da preteruju sa brojem gledalaca,jer je sever bio prazan,na istoku 20-ak ljudi i jedino je uz jug(gde su djavoli),bio popunjen zapad.Ne znam,mozda se i ja varam,ali mislim da je bilo oko 1000 ljudi.
Sto se Radnickog tice,zadovoljan sam jer imamo jednog dobrog trenera kao sto je Vlada Capljic,a i skup mladih i perspektivnih fudbalera,koji ce,ako ne u ovoj,onda sigurno u narednoj sezoni,eksplodirati(pod uslovom da ostanu na okupu).
Realno,tesko da mozemo se borimo za sam vrh tabele,ali sigurno imamo snage za neko lepo mesto u prvom delu tabele.Novi Sad je u potpunosti bio nadigran danas i Radnicki je sasvim zasluzeno pobedio.Sudija je bio preostar cesto i u par navrata svojim odlukama iziritirao publiku na stadionu.
U ekipi Radnickog me je odusevio Karamatic.Momak ima strasan potencijal,malo zna da iskomplikuje bezveze neku situaciju,ali je brz i dobar tehnicar.Uz njega bih izdvojio i Marka Ristica,vrlo dobrog levog beka.
Sto se tice slabosti ekipe,mislim da nam "skripi" u napadu,jer ne vidim tu pravog golgetera(Spalevic je vec u godinama,a ovi ostali prilicno neiskusni i "tanki").Valjda ce povratak Bakovica da poboljsa efikasnost.Golman nam je da se useres,ali je imao jednu-dve dobre intervencije.Odbranu cine visoki Tintor,koji caruje u skoku,opasan je i kod prekida,ali je tanji prilikom lopti u prostor,gde brzi protivnicki napadaci imaju ociglednu prednost.Aleksic je slican tip centarhalfa,ali je malo okretniji i bolje se snalazi kada se igra po zemlji.Sredina je solidna: Lepovic i kapiten Petrovic su mladi i talentovani igraci i oni vuku konce na sredini terena.Lepovic danas u prvom los,ali je u drugom delu igre odigrao znatno bolje.Ubedljivo najgori danas je bio igrac sa brojem 11,Boris Zivanovic,ali ga je Capljic vec u poluvremenu zamenio.
Sta reci,bitna pobeda za samopouzdanje igraca,za lepu uvertiru na "Cika Daci",a za dalje,videcemo...Nadamo se najboljem :D
 
Remi u Zemunu

FK Zemun – FK Radnički 1923 2:2 (2:2)
Zemun, Gradski stadion
Gledalaca:
2000


POSTAVE:


Zemun:
Kirovski, Rašović, Blagojević, Thierry, Jovanović, Simunović, Cvetković, Vidić, Vukobrat, Stanković, Tešić

Radnički 1923:
Đogatović, Božović, Ristić, Tintor, Aleksić, Nedović, Petrović (Lepović), Karamatić (Opančina), Krmar, Maksimović, Spalević (Kostić)


STRELCI:

3. minut: Spalević (pen.), 0:1
12. minut: Simunović, 1:1
18. minut: Maksimović (pen.), 1:2
29. minut: Simunović, 2:2


KARTONI:

Žuti:
Krmar, Nedović, Božović (Radnički 1923)
Thierry i Tešić (Zemun)

Danas su igrači Radničkog, u okviru drugog kola Prve lige Srbije, odigrali nerešeno protiv ekipe Zemuna. Već na samom startu utakmice, u drugom minut, Karamatić je oboren u šesnaestercu domaćina, a Spalević je precizan sa bele tačke. Rano vođstvo je malo usporilo igrače Radničkog, što su iskoristili igrači Zemuna kada je u 12. minutu, nakon gužve u šesnaestercu, posle izvedenog kornera, Simunović najbolje snašao i savladao golmana Radničkog, Đogatovića. Primljen gol je otreznio naše igrače koji su krenuli sa još ofanzivnijom igrom, a već u 18. minutu Kirovski obara Karamatića, a sudija svira još jedan penal za goste. Ovoga puta je Maksimović bio precizan sa bele tačke, i to je 2:1 u korist Radničkog. Nakon ponovnog vođstva borba se vodila na sredini terena, i igrači Zemuna su strpljivo čekali svoju priliku. Dobili su je u 29. minutu, kada je nakon izvedenog kornera, Simunović bio najviši u skoku, pa je još jednom savladao Đogatovića i još jednom poravnao rezultat. Do kraja prvog poluvremena jedino je vredna pomena povreda igrača Zemuna, Stankovića, koji je dobio potres mozga, pa je morao da napusti teren u 38. minutu.

U drugom poluvremenu igrači Radničkog su krenuli sa ofanzivnom igrom i pokušavali su preko leve strane da napadnu domaćina i tako dođu i treći put u vođstvo, ali je ili falio završni pas ili se neki naš igrač našao u ofsajdu. Najbolju priliku u drugom poluvremenu imao je Karamatić, kada je u 60. minutu, nakon dodavanja Maksimovića, pogodio prečku. Pokušao je Vlado Čapljić da unese svežinu u igru kada je zamenio Spalevića mladim Kostićem, ali ni ta, kao ni naredne dve izmene, nije donela neku veliku promenu na terenu. Borba se vodila na sredini terena sve do kraja utakmice, tako da je na kraju ostao rezultat iz prvog poluvremena, 2:2.

Pored solidne igre obe ekipe, utakmicu je obeležilo zajedničko navijanje najvatrenijih navijača Radničkog i Zemuna, Crvenih Đavola i Taurunum Boys-a. Oni su pružili odličnu predstavu ostalim gledaocima i pokazali su kako se navija za svoj voljeni klub. Po završetku meča igrači Radničkog i Zemuna su ih zajedno pozdravili i zahvalili su im na odličnoj podršci.
 
FK Radnički 1923 – FK Napredak 4:2 (2:1)
Kragujevac, stadion Čika Dača
Gledalaca:
1000


POSTAVE:


Radnički 1923:
Đogatović, Krmar, Ristić, Tintor, Milošević, Nedović, Petrović , Karamatić, Lepovic (Radovanović), Maksimović (Spalević), Vidić (Kostić)

Napredak:
Vasković, Gašić, Paunović, Milunović, Radosavljević, Punoševac, Jugović, Petrović, Petronijević, Tadić, Projić


STRELCI:


31. minut: Vidić, 1:0
34. minut: Petrović, 1:1
41. minut: Lepović, 2:1
63. minut: Jugović, 2:2
73. minut: Spalević, 3:2
90. minut: Spalević, 4:2


KARTONI:


Žuti:
Lepović, Milošević, Nedović (Radnički 1923)
Petrović, Petronijević, Radosavljević (Napredak)


Radnički je danas, zahvaljujući pobedi nad Napretkom od 4:2 (2:1), osvojio važna tri boda u borbi za viši rang takmičenja. Prvu ozbiljnu priliku na meču imao je Radnički u 10. minutu kada je Vidić odlično centrirao sa desne strane, ali je Karamatić bio kratak. U 23. minutu Petrović je uposlio Vidića koji se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom Napretka, ali je pogodio samo stativu. Za taj promašaj, Vidić se iskupio u 31. minutu kada je posle odličnog dodavanja Karamatića, zatresao mrežu kruševljana, i tako doveo Radnički u vođstvo od 1:0. Radost naših igrača nije dugo trajala, pošto je samo 3 minuta posle, u 34. minutu, Petrović udarcem glavom, posle centaršuta Jugovića, poravnao rezultat. Igrači Radničkog su uspeli do kraja poluvremena da ponovo dođu u vođstvo, kada je u 41. minutu posle dodavanja Karamatića, Lepović zatresao mrežu gostiju sa nekih 20 metara.
Odmah na početku drugog poluvremena, Čapljić uvodi Spalevića u igru, umesto Maksimovića. U 51. minutu Radnički dolazi u priliku da poveća prednost kada je Spalević poslao loptu u šesnaesterac, ali je Vidić loše udario loptu glavom i ona je završila pored gola. Radnički je imao novu priliku u 60. minutu, kada je Lepović uputio odličan udarac sa 30 metara, ali je lopta otišla preko gola. Propuštene prilike Radničkog iskoristili su igrači Napretka u 63. minutu, kada je posle kontranapada, Jugović iskoristio grešku odbrane da postigne gol i tako Napredak ponovo vrati u igru. Trener Radničkog, Vlado Čapljić, je u 66. minutu izveo umornog Vidića i umesto njega uveo u igru Filipa Kostića, pa je Radnički do kraja meča igrao samo sa jednim napadačem Darkom Spalevićem. Radnički je i po treći put na utakmici došao u vođstvo kada je u 73. minutu, Petrović dodao loptu Nedoviću koji je se našao u situaciji jedan na jedan sa golmanom, ali je odlično uopčio Spalevića i nesebično mu prosledio loptu, a ovaj je zatresao mrežu gostiju. Do kraja utakmice igrači Napretka su pokušavali da još jednom poravnaju rezultat i odnesu barem bod iz Kragujevca, ali je sve njihove udarce ka golu odbranio Vladan Đogatović. Poslednja nada kruševljana umrla je u 90. minutu, kada je Radovanović odlično uputio loptu Spaleviću u šesnaestercu gostiju, ovaj je odlično primio na grudi i iz drugog pokušaja ponovo savladao golmana Napretka i tako postavio konačan rezultat na utakmici 4:2.

Jos jedna pobeda :gace:
 
Gdje ima prenos, baš me interesuje ta utakmica

Ih,izvini,ja ne procitah tvoju poruku na vreme,inace bih ti ostavio link sigruno :(
Tekma zavrsena 0:0.
Napeta atmosfera,par sporadicnih incidenata,Pazarci sagoreli u zelji da dobiju tekmu,makar i na silu(ostrom igrom,pristiskom na sudije),ali su se ispucali u prvom poluvremenu.
Radnicki siguran u odbrani,imao dve stopostotne sanse koje je skinuo Pustinjakovic i zasluzeno nosi bod u Kragujevac.
I treba im cestitati,jer su momci preziveli pravi pakao u Pazaru.
Jos jednom,izvini za link,a verovatno ce neko da okaci na you tube najzanimljivije detalje,pa mozes onda pogledati.
Pozz :bye:
 
Gledao sam kod Vesne u emisiji, ali glupost neka njihova televizija realizuje prenos niti znaju snimati niti znaju komentarisati...

Sve u svemu drago mi je baš da ste uspjeli, onakva sela bolje reći gradovi sa seoskim manirima ne zaslužuju u JSL, bio je i neki incident ali ne znam o čemu se radilo.

Čestitke i samo naprijed gazite sve u JSL i nadam se da je i Niš ušao u 2. ligu.
 
Trebao je,pored Radnickog da Novi Pazar da udje,da bude malo zanimljivije na tribinama,a ne BASK koji nema 5 navijaca...
Inace najstariji fudbalski klub u Srbiji je iz Kragujevca - Fk Sumadija,cujem da se fuzirao sa Radnickim...
 
Gledao sam kod Vesne u emisiji, ali glupost neka njihova televizija realizuje prenos niti znaju snimati niti znaju komentarisati...

Sve u svemu drago mi je baš da ste uspjeli, onakva sela bolje reći gradovi sa seoskim manirima ne zaslužuju u JSL, bio je i neki incident ali ne znam o čemu se radilo.

Čestitke i samo naprijed gazite sve u JSL i nadam se da je i Niš ušao u 2. ligu.

Igrac Pazara Pavle Delibasic je posle jednog duela ostao na zemlji bez svesti.Dosla je i hitna pomoc,prevezen je u bolnicu i koliko cujem,oseca se dobro,hvala Bogu.
U prvi mah je bilo bas kriticno,posto su se igraci Radnickog i Pazara hvatali za glavu,ali se na svi srecu sve zavrsilo bez nekih tezih posledica.
Bilo je i nekih carki na tribinama,a po zavrsetku meca,igraci Radnickog,kao i djavoli,gadjani su kamenicama.
Ruzan kraj,nema sta.
Ovde se priprema docek fudbalera Radnickog na "Cika Daci",kada se oko ponoci budu vratili iz Pazara.
Malo preuranjeno za slavlje po meni,ali su se zaista lavovski borili i izborili taj bod na vrucem terenu u Pazaru.
 
Trebao je,pored Radnickog da Novi Pazar da udje,da bude malo zanimljivije na tribinama,a ne BASK koji nema 5 navijaca...
Inace najstariji fudbalski klub u Srbiji je iz Kragujevca - Fk Sumadija,cujem da se fuzirao sa Radnickim...

Jeste,kad se Radnicki maltene gasio,fuzionisali su se Sumadijom,koja je tad bila u Srpskoj ligi Zapad.Tako je Radnicki i opstao,inace je bio u dugovima do guse i pred gasenjem.Slicno je uradjeno i u basketu,kada su se Radnicki i Zastava fuzionisali,opet na ustrb Zastave.
By the way,Sumadija jos postoji kao poseban klub,a ja sam cak kao klinac i trenirao jedno dva meseca u Sumadiji :D
Hvala Bogu pa su u Radnicki dosli pravi ljudi,doveden je odlican trener Capljic,malo tu kapne i od grada Kragujevca,pa se klub stabilizovao i sad ima sansu da zaigra u JSL ponovo,posle 10 godina.
 
Poslednja izmena:
Čitam ovo gore za klub i ne mogu da vjerujem svojim očima.

Radnički Niš i Kragujevac godinama tarambaju po nekim 3. ligama. A veliki klubovi i gradovi sa brojnim navijačima, a u JSL ulaze iz god. u god. timovi tipa BASKA

Ligu smanjiti na 12 ili 10, Radnički Niš i Kragujevac vratiti u JSL i sa Vojvodinom, Radom, Spartakom, Ofk i vječitima to će biti solidna liga. Onda se orjentisati da država svima pomalo pomogne oko infrastrukture i budžeta klubova i biće to prava liga
 
Čitam ovo gore za klub i ne mogu da vjerujem svojim očima.

Radnički Niš i Kragujevac godinama tarambaju po nekim 3. ligama. A veliki klubovi i gradovi sa brojnim navijačima, a u JSL ulaze iz god. u god. timovi tipa BASKA

Ligu smanjiti na 12 ili 10, Radnički Niš i Kragujevac vratiti u JSL i sa Vojvodinom, Radom, Spartakom, Ofk i vječitima to će biti solidna liga. Onda se orjentisati da država svima pomalo pomogne oko infrastrukture i budžeta klubova i biće to prava liga

Slazem se da treba,ali jednostavno pojedini klubovi imaju uticajne ljude u vrhu,lovanere,koji guraju svoje privatne klubove na razne nacine.
Mada takvi klubovi ne traju dugo.Vrlo brzo po procvatu krenu da padaju sve nize i nize,sve kako uticaj i ulaganja vlasnika slabe.
Na kraju propadnu u neku opstinsku ligu ili se ugase.
Kragujevac i Nis su veliki gradovi,sa dugom fudbalskom tradicijom,ali je problem sto su se u odredjenom trenutku u klubovima nasli ljudi,koji su zeleli da "omaste brke" i naravno,upropastili ova dva velika kluba.
Ja se nadam da ce se i Nislije dici iz pepela i da cemo opet gledati imenjake u JSL.
Secam se da su pre 10 godina,najvece feste na "Cika Daci" bile kad su gostovale Nislije i Smederevci.
Bilo je naravno prozivki i duhovitih peckanja,ali sve to nekako sportski,bezazleno,u skladu sa nekim zdravim rivalitetom :D
 
Čestitke i od mene i najiskrenije se nadam da će to biti klub koji će na domaćem imati neuporedivo veću podršku nego vječiti.

Živjeli samo naprijed i gurajte svi složno svoj Radnički za sad do Evrope a za koju godinu ko zna želim vam i šampiosku :bye:
 
Đuričić trener Radničkog 1923!

Radnički iz Kragujevca imenovao iskusnog Milana Đuričića za prvog trenera. On je na klupi "đavola" zamenio Vlada Čapljića, koji nema licencu za Superligu.

v210393p0.jpg


Milan Đuričić novi je trener Radničkog 1923 iz Kragujevca!

Čak devet trenera konkurisalo je za mesto šefa stručnog štaba u novom superligašu. U najuži krug ušli su Đuričić, Miodrag Martać, Aleksandar Janjić i Ljubinko Drulović, a poverenje je ukazano bivšem treneru Vojvodine, Inđije, Zemuna...

Đuričić je na mestu prvog trenera zamenio Vlada Čapljića, koji nema licencu za rad u Superligi. Sada već bivši trener Kargujevčana predvodio je Radnički od Srpske lige do najjačeg ranga takmičenja u državi. Čapljić je uspeo da posle devet godina vrati Radnički u elitu.

Direktor Kragujevčana Žarko Pavlović smatra da će je Đuričić trener čije je iskustvo i znanje neophodno mladom timu sa "Čika Dače" da bi nastavio napredovanje. On očekuje da Radnički da Đuričićem na kormilu igra najdopadljiviji fudbal.

Dobar potez uprave :ok:
 
Ipak je na kraju, posle dosta turbulencija, izabran iskusni Slavenko Kuzeljevic za trenera.
Radnicki je doveo i prvo pojacanje.
U pitanju je levi bek Ljubo Nenadic, nekadasnji igrac Metalca, koji je ponikao u Teleoptiku, a vec jednom je nastupao u Radnickom (od 2005. do 2007. godine).
 

Back
Top