Crvi protiv amputacije!

ForestGreen

Poznat
Poruka
9.545
Kao sto znamo, u Srbiji se svake godine amputira veliki broj ekstremiteta zbog raznih bolesti.
Da li je to jedino resenje? Ja mislim da nije i da postoji veoma dobar nacin da se spasi deo tela.
Drugarice i drugovi, ako niste znali, crvi mogu spasiti coveku deo tela, nogu, ruku...
Sta je potrebno?

Terapija CRVIMA!!!

Sada ne znam da li se ova terapija radi u Srbiji ali bilo bi pozeljno da svaki zdrastveni centar ima ovakav vid terapije.
Evo jednog klipa koji prvo pokazuje stopalo u stadijumu raspadanja odnosno zrelo za amputaciju ali, osoba se odlucila za terapiju crvima i pogledajte kako je spaseno vec "mrtvo" stopalo.

 
Poslednja izmena:
Koliko ja znam ali nisam lekar niti studiram medicinu da napomenem te plasticno da objasnim onako kako ja mislim, je to da crvi jedu taj nezdravi/bolesni/povredjeni itd deo tkiva a zdravi ne diraju i pomazu organizmu da regenerise tu ranu.

Evo vam istinit slucaj,moj deda koji je ratovao tokom drugog svetskog rata biva ranjen u nogu i sad kao ranjen sta ce puste ga kuci,posto naranvo nije bilo niti buseva niti bilo kog motornog vozila pesacio je sigurno jedno 10tak dana do kuce,kad je skinuo cizmu na ranjenoj nozi zaprepastio se bilo prepuno crva. Na kraju se ispostavilo da su mu ti crvi spasili zivot a naravno i ranjenu nogu! zaustavili krvarenje,pojeli taj nezdravi deo...e sad neko strucniji ce sigurno to bolje objasniti i pojasniti.
 
Poslednja izmena:
Vrlo interesantna tema. Kada je u pitanju nečiji ekstremitet, onda svakako treba isprobati sve pre nego što se primeni tako radikalna stvar kao što je amputacija..tako da bih i ja volela više o ovome da čujem.
Sećam se jedne epizode Čikago bolnice gde je primenjena ova metoda :).. alternativa tome je bila amputacija, naravno.
 

Back
Top