Ivana Peters & Negativ

Vise volim Ivanu kao deo grupe:


  • Ukupno glasova
    8
  • Anketa je zatvorena .
Poruka
7.110
Ivana Peters (rođena kao Ivana Pavlović 22. avgusta 1974.) je pevačica srpske rok grupe „Negativ“ i bivši vokal grupe „Tap 011“ (prvobitno ”Tapiri”).

Završila je srednju muzičku školu, a sa 15 godina počinje da peva u grupi pod nazivom Who is the best, koja se pretežno bavila rep muzikom, i sa kojima je snimila dva albuma.

Na „Beogradskom šlageru 94“ je zamenila Madam Pijano, nakon čega je skrenula pažnju na sebe. Gane Pecikoza, menadžer grupe Tap 011 dovodi je u grupu, gde je zajedno sa Gocom Tržan bila ženski vokal, u grupi čiji su članovi još bili i Petar Stupar, Đorđe Pajović i Milan Bojanić. Sa grupom „Tap 011“ snimila je 3 albuma i učestvovala na brojnim festivalima.

Nakon odlaska iz grupe promenila je žanr, postavši glavni vokal rok sastava Negativ, sa kojim je do sada snimila četiri albuma. Grupu Negativ, pored Ivane, čine:

* Nikola Radaković - Džoni, gitara
* Milan Zlatanović - Zmolen, bas
* Dario Janošević, bubnjevi

Ovaj bend je već prvim singlom ”Ja bih te sanjala”, sa albuma prvenca nazvanog ”Negativ” (1999), skrenuo pažnju svih medija i šire publike na sebe. Sa Ivaninim glasom i buntovničkim stavom i energijom ostalih momaka benda, Negativ je postao jedan od popularnijih domaćih bendova.

Bend je, zatim, krenuo na vrlo uspešnu turneju i posle duže pauze izdao album „Ni ovde ni tamo“ (2003). Ivana je iznenadila fanove svojim stajlingom (kratka crvena kosa), a album je doneo malo tvrđi zvuk.

Posle pauze, Negativ se uspešno pojavljuje na festivalu „Beovizija“ sa hit singlom „Zbunjena“. To je ujedno bila i najava novog albuma „Tango“ (2004), koji se odlično pokazao kod publike. Bend je potom pripremao nove pesme koje su se, posle pauze od pet godina, pojavile krajem januara 2009. godine, a na festivalu u Vrnjačkoj Banji 2008. Negativ je premijerno izveo jedan novi singl, nazvan „Julija“.

Aprila 2009. izlazi pet godina očekivani novi album, „Spusti me na zemlju“.


negative1.jpg



 
Ivana je :ok:
Smatram je nasim najboljim vokalom.
Tu je samo sa razlogom tako da mi se nije smuchila.
Ispratila sam ih do drugog albuma... a imam neki utisak da je prvi najbolji i da su kasnije pesme mekse...

omiljene:


 

Back
Top