Bajka

Dijenek

Elita
Poruka
22.033
Napisao sam neku pesmu pre izvesnog imena kojoj sam dao gornji naslov.
I, pre nekog vremena pročitala ju je jedan osoba koja mi je poslala ovakav komentar:
"Pesma je lepa, ali si zaboravio veštice i vešce. Oni postoje u svim bajkama..."

I, sad, pitam se ja da li sve što zaliči na bajku mora da ima i svoju vešticu ili vešca?
Ili su dovoljne samo životne okolnosti da nam same po sebi zagorčaju život?
 
pa nekad su bile vještice...

danas su okolnosti...

:worth:
baš tako..danas elemente bajke pronalazimo u onom što nam život svud oko nas nudi,čime nas zasipa,od čega nas ne štedi..a mi smo svi još uvijek onako ranjivo sneni i bajkolikih želja,čežnjivi za "živjeli sretno do kraja života"..a vješti i vještice,otrovne jabuke i zli ljudi vrebaju sa svih strana..zar je važno kako ih zovemo..
 
pa i film se zavrsi kad se dodje do ziveli su sretno i zadovoljno do kraja zivota....mix raja i pakla je uvek ono sto nas pokrece....ljubav bez patnje ne ide, sreca bez nesrece, crno bez belog......
 
pa i film se zavrsi kad se dodje do ziveli su sretno i zadovoljno do kraja zivota....mix raja i pakla je uvek ono sto nas pokrece....ljubav bez patnje ne ide, sreca bez nesrece, crno bez belog......
Znam ja to...
Nego, ja sam u pesmi tretirao događaje, a onda mi je skrenuta pažnja da sam mogao da tretiram i ljude... :)
da ti pravo kažem, ne znam šta je gore... tašta ili svekrva :think:
možda ipak svekrva

Ja se ne bojim niti jedne svekrve...
Nema te koja me neće voleti...
 
misliš - tašte
ne raduj se prerano, ima baksuza kojima nijedan nije dovoljno dobar za njihovu princezu

Očigledno da mi ne ide s tim terminima...

kako god...
Na osnovu mog dosadašnjeg iskustva ja nisam sreo mamu koja me nije volela...

Nije moguće da su to glavni konkurenti za ulogu veštice u nekoj bajci...
 
Ja sam prestala da verujem u bajke i princeve. Verujem samo u "ali" . I verujem u happy end sto jeste poenta svake bajke. Ali u neverovatne ljubavi koje pobedjuju sve-ne! Odrasla sam, j.bg...
 
Zivot je nekada prelep, nekada manje lep..ali sve je to zivot.I na tome ucimo.Kada je lep, da ga cinimo jos lepsim, a kada je manje lep, da ucinimo sve sto je u nasoj moci, da ga popravimo.Uglavnom nije problem ni u tkz.vescima/vesticama, niti ziv.okolnostima.Jer zivot odigra ovako,nekada onako..a ako covek ume da se postavi u datoj situaciji uvek, tada ce uvek imati bajku od zivota,iako fakat nikada nece biti kao u pravoj bajci.Dakle,na to hocu da ukazem,da nikada nekome zivot nece biti bajka ma kako i sta i koga imao, ako je najpre taj /ta sam/a sebi "vestac/vestica".Jer u velikoj meri, uz razumne ziv.okolnosti,covek sam sebi stvara bajku.A oni kojima je celi svet kriv za sve,takvima bi i u bajci falilo opet bajke.
 
Zivot je nekada prelep, nekada manje lep..ali sve je to zivot.I na tome ucimo.Kada je lep, da ga cinimo jos lepsim, a kada je manje lep, da ucinimo sve sto je u nasoj moci, da ga popravimo.Uglavnom nije problem ni u tkz.vescima/vesticama, niti ziv.okolnostima.Jer zivot odigra ovako,nekada onako..a ako covek ume da se postavi u datoj situaciji uvek, tada ce uvek imati bajku od zivota,iako fakat nikada nece biti kao u pravoj bajci.Dakle,na to hocu da ukazem,da nikada nekome zivot nece biti bajka ma kako i sta i koga imao, ako je najpre taj /ta sam/a sebi "vestac/vestica".Jer u velikoj meri, uz razumne ziv.okolnosti,covek sam sebi stvara bajku.A oni kojima je celi svet kriv za sve,takvima bi i u bajci falilo opet bajke.

Tu si u pravu...
 
Verujem u bajke.,.verujem u velike ljubavi
i ne dam da mi okolnosti zagorcavaju zivot
jos manje da to cine ljudi...tada budem prava vestica..:D
 
Znam ja to...
Nego, ja sam u pesmi tretirao događaje, a onda mi je skrenuta pažnja da sam mogao da tretiram i ljude... :)


Ja se ne bojim niti jedne svekrve...
Nema te koja me neće voleti...

Kada bih imala cerku mislim da bih pozelela da imam za zeta tebe Dijeneche.:)
Kroz pesme i priche se prozima tvoj zivot, onaj proshli, sadasnji i onaj buduci koji bi zeleo sa nekim da delish.Ako iko chita i izmedju tih napisanih redova, moze da vidi samo to koliko si chovek, velik, jak i spreman na sve prepreke u zivotu, spreman na sve zrtve za pravu ljubav.Bash me briga shta ce ko misliti posle ovoga, ne pronalazim nishta drugo do jednog dragog choveka u tebi, mozda i prijatelja da se poznajemo, ali ovoliko koliko sam u toku, koliko chitam tvoje pisanje, mogu reci samo ono najbolje, umem proceniti ljude.
Ona koja bude tvoja, imace pored sebe pravog mushkarca u svakom pogledu.
Bajke postoje, onda kada uhvatish za ruku , pruzenu ruku i zaigrash tu tvoju rumbu i sambu, tada nastaje tvoja bajka, devojka koja je bude sa tobom igrala uzivace...
E sad shto bih ja bila dobra tashta to na stranu:lol:, ja imam dva sina, mislim da cu biti i dobra svekrva...volim kada su deca srecna:heart:Ja sam to dozivela sa roditeljima moga muza i on sa mojim roditeljima.:heart::heart::heart:
 
Kada bih imala cerku mislim da bih pozelela da imam za zeta tebe Dijeneche.:)
Kroz pesme i priche se prozima tvoj zivot, onaj proshli, sadasnji i onaj buduci koji bi zeleo sa nekim da delish.Ako iko chita i izmedju tih napisanih redova, moze da vidi samo to koliko si chovek, velik, jak i spreman na sve prepreke u zivotu, spreman na sve zrtve za pravu ljubav.Bash me briga shta ce ko misliti posle ovoga, ne pronalazim nishta drugo do jednog dragog choveka u tebi, mozda i prijatelja da se poznajemo, ali ovoliko koliko sam u toku, koliko chitam tvoje pisanje, mogu reci samo ono najbolje, umem proceniti ljude.
Ona koja bude tvoja, imace pored sebe pravog mushkarca u svakom pogledu.
Bajke postoje, onda kada uhvatish za ruku , pruzenu ruku i zaigrash tu tvoju rumbu i sambu, tada nastaje tvoja bajka, devojka koja je bude sa tobom igrala uzivace...
E sad shto bih ja bila dobra tashta to na stranu:lol:, ja imam dva sina, mislim da cu biti i dobra svekrva...volim kada su deca srecna:heart:Ja sam to dozivela sa roditeljima moga muza i on sa mojim roditeljima.:heart::heart::heart:

Sve si u pravu...
 
Nije zivot bajka, o itekako ima i onih drugih stvari, ali je bajka onoliko koliko se trudish da je napravish bajkom, a ne da chekash da ti neko drugi to uradi, mada ima i onih koji se trude da ti od zivota naprave pakao a ne bajku, a predstavjaju se kao "dobre vile","prijateljice dobrice"od takvih se treba chuvati...Imala ja takve...a ima ih i ovde...
 
Poslednja izmena:
Napisao sam neku pesmu pre izvesnog imena kojoj sam dao gornji naslov.
I, pre nekog vremena pročitala ju je jedan osoba koja mi je poslala ovakav komentar:
"Pesma je lepa, ali si zaboravio veštice i vešce. Oni postoje u svim bajkama..."

I, sad, pitam se ja da li sve što zaliči na bajku mora da ima i svoju vešticu ili vešca?
Ili su dovoljne samo životne okolnosti da nam same po sebi zagorčaju život?

i jedno i drugo...

ali bez jednog od ta dva nikako ne ide...
 

Back
Top