Dilema

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Imao sam u tudjini jednog vrlo dobrog prijatelja, starijeg coveka koji se ozenio maldom zenom...

Jedno prilikom, dok sam prolazio jednim delom grada ugledao sam njegovu maldu zenu kako se zvalavi sa nekim tipom...

Naravno, posto smo bili kao braca, ja sam mu to odmah rekao.

Kada sam dosao kod njih u stan kroz par dana, bili su vrlo hladni prema meni oboje.

Vise nisam odlazio.

Prijateljstvo se raspalo. I on se takodje razveo.

I dan danas se pitam da li sam ucinio KOREKTNO?

Da li sam trebao OBMANJIVATI NAJBOLJEG PRIJATELJA zbog jedne ku*rvice ili sam trebao reci istinu?
 
Pa nemam pojma imam ja tu neke sujetne oko sebe kojima ne mozes reci ni da su obicne stipse koje kupuju patike od 1000 din..a slamarica puna..imaju komplekse da ne trpe kad je neko u pravu..sa takvima samo povrsno treba i sve im govoris da su u pravu..ja nisam od takvih i sve sasujem u facu po svaku cenu..u vecini slucajeva na svoju stetu..al mi je satisfakcija sto znam da je to prava stvar i da sam u pravu..a oni nek se bude nocu i nek ih muzu
 
Mislim da se ne treba mesati u takve stvari. Pre ili kasnije, sami ce da "namirisu" da se nesto lose desava u njihovoj vezi,a ako se to ne desi, znaci da im je veza povrsna, pa i nije neka steta. U poslednje vreme, pune su novine vesti o afektivnim reakcijama naizgled mirnih ljudi koje cesto zavrse fatalno, pa bi me i strah od takvog ishoda sprecio da drugima "otvaram oci". To sto su oboje hladni prema tebi je logicno jer si svedok njihove tajne, tj sramote.
 
I ja bih rekla :D Uvek kažem isto kao što, kad bih ja varala nekog, ne bih imala problem da onaj ko me uhvati u tim aktivnostima i kaže ;) Nemojte varati i lagati ako ste nesposobni :D
 
I ja bih rekla :D Uvek kažem isto kao što, kad bih ja varala nekog, ne bih imala problem da onaj ko me uhvati u tim aktivnostima i kaže ;) Nemojte varati i lagati ako ste nesposobni :D

Ja sam rekao jer mi je ON bio prijatelj...Bar sam ga tako smatrao..

Ona mi nije bila niko, samo zena moga prijatelja.

Da sam cutao, a znao, svaki put bi me grizla savest kada bih ga pogledao u oci.
 
Imao sam u tudjini jednog vrlo dobrog prijatelja, starijeg coveka koji se ozenio maldom zenom...

Jedno prilikom, dok sam prolazio jednim delom grada ugledao sam njegovu maldu zenu kako se zvalavi sa nekim tipom...

Naravno, posto smo bili kao braca, ja sam mu to odmah rekao.

Kada sam dosao kod njih u stan kroz par dana, bili su vrlo hladni prema meni oboje.

Vise nisam odlazio.

Prijateljstvo se raspalo. I on se takodje razveo.

I dan danas se pitam da li sam ucinio KOREKTNO?

Da li sam trebao OBMANJIVATI NAJBOLJEG PRIJATELJA zbog jedne ku*rvice ili sam trebao reci istinu?
Da ti je bio poznanik, kolega, itd., logicno bi bilo da gledas svoja posla.
Ali kad su u pitanju jako bliski prijatelji ili clanovi porodice, ja sam za istinu i samo istinu!
Tebe danas nema zasto da grize savest, to sto on nije bio u stanju da se nosi sa situacijom je njegova sramota, a ne tvoja.
Opet, treba da znas i ovo: ljudi teze zaboravljanju takvih stvari, zele da potisnu iz secanja sve ruzno vezano za njih, a ti si bio direktan ucesnik...
Dakle, moguce je da on nije imao nista protiv tebe, to je jednostavno bio njegov odbrambeni mehanizam.
 
Da ti je bio poznanik, kolega, itd., logicno bi bilo da gledas svoja posla.
Ali kad su u pitanju jako bliski prijatelji ili clanovi porodice, ja sam za istinu i samo istinu!
Tebe danas nema zasto da grize savest, to sto on nije bio u stanju da se nosi sa situacijom je njegova sramota, a ne tvoja.
Opet, treba da znas i ovo: ljudi teze zaboravljanju takvih stvari, zele da potisnu iz secanja sve ruzno vezano za njih, a ti si bio direktan ucesnik...
Dakle, moguce je da on nije imao nista protiv tebe, to je jednostavno bio njegov odbrambeni mehanizam.
Моје мишљење је отприлике исто ово. (што је добро кад може да се цитира па не морам да пишем) :)

Да сам био на твоме месту и ја бих сигурно одмах рекао пријатељу.
Мој став је да истину треба рећи.
Проблем је у њему а не у теби. Можда кроз коју годину прогута ту "кнедлу" па се поново зближите.
 
ja sam se jednom nasla u slicnoj situaciji i nisam rekla svojoj jako dobroj drugarici. ona je tada jos i bila trudna. i nisam se pokajala. on je poslije radio i neke gore stvari ( kojih srecom nisam bila direktan svjedok) i opet mu je sve oprostila i evo ih jos uvijek zajedno. ona je naucila vremenom malo vise sebe da cuva, a on je cak i relativno fin postao prema njoj.
nikad joj ono necu ni reci (kad sam ga vidjela da se zvalavi sa drugom), jer njoj ce biti teze sto ja to znam, nego sto se to zaista dogodilo.
 
Meni ovo ne deluje bas ispravno.

Neverovatno kako ljudi sebi daju za pravo da se mesaju u tudje odnose. Nije ni cudo sto se ne druzi vise sa postavljacem teme.

Ma da, kako reći nekome istinu, a da on u svom bolu i agoniji, ne posumnja u dobro-namernost rečene mu iste.
Trenutak kada se istina saopštava je jako bitan, i procena da li je neko spreman da je prihvati.
Ono kao, ja ću ti reći pa kud puklo da puklo, nije sasvim u redu.
Prijatelji bi trebalo da su obazrivi i taktični, ovako se kao krijemo iza navodne istine...i sve u ime prijateljstva..ne..ne....
 
Al sto bi neko bio pozvan da kaze istinu (ili 'istinu') ?

Odakle ta potreba da kaze prijatelju (sestri) ili bilo kome svoje vidjenje situacije u tudjem braku :eek: Pa ko ne vidi i srecan je, super za njega, ko vidi a nece da vidi sta ima neko sa strane da mu otvara oci. Nego to virenje u tudj lonac (brak) to je stvarno fenomen.

Eto, bio je postavljac teme istinoljubiv, i za posledicu imamo razoren brak i razoreno prijateljstvo. Jos ako su imali i decu, razorenu porodicu. A onda neko ovde kaze: srusio si mu svet, al ispravno si uradio :eek:
 
kako ne shvatate,,,istina je jedna...ISTINA
zar želite svojim prijateljima život u laži

ne bih vas htjela za prijatelje:mrgreen:

Sve zavisi kako neko poima istinu.
Ono što je tebi istina možda nekom drugom nije.
Možda je istina da je onaj koji je"prevaren" svojim "postupcima" jednostavno izgurao partnera iz svog života, a da toga nije svestan.
U ljubav drugih ljudi se ne treba mešati pogotovo ishitreno, nisam sigurna da bi ti se gola istina dopala tek tako, i da bi je ti prihvatila očas.
 
Poslednja izmena:
kako ne shvatate,,,istina je jedna...ISTINA
zar želite svojim prijateljima život u laži

ne bih vas htjela za prijatelje:mrgreen:

Pa sta i ako je istina (mada je to uvek diskutabilno sta je prava istina), ko kaze da treba vi nekom da je saopstavate?

Ja od prijatelja ocekujem da mi se ne mesaju u brak, kao sto se ni ja njima ne mesam. Svako je sposoban da sam donosi odluke i pravi izbore u svom braku.


gde nestade katarinin post?
 
Poslednja izmena:
Al sto bi neko bio pozvan da kaze istinu (ili 'istinu') ?

Odakle ta potreba da kaze prijatelju (sestri) ili bilo kome svoje vidjenje situacije u tudjem braku :eek: Pa ko ne vidi i srecan je, super za njega, ko vidi a nece da vidi sta ima neko sa strane da mu otvara oci. Nego to virenje u tudj lonac (brak) to je stvarno fenomen.

Eto, bio je postavljac teme istinoljubiv, i za posledicu imamo razoren brak i razoreno prijateljstvo. Jos ako su imali i decu, razorenu porodicu. A onda neko ovde kaze: srusio si mu svet, al ispravno si uradio :eek:

E, ebg, ne može glasnik da sruši svet i da razori brak i porodicu.

Jeste to onako nezavidna pozicija, ali ja bih od bliskih prijatelja očekivala da mi kažu ovako nešto, pa ću ja da rešavam šta i kako dalje, da ćutim il' da ebem majku. Glasnik više u tome ne učestvuje, nema ni krivicu ni zaslugu. I nije to viđenje, to je informacija o kojoj ću ja da odlučim koliko je bitna, koliko mi je novost i da li će i kakve posledice da ima.

Bolje to nego da se pretvara, klima glavom dok živim u iluziji. Da me neko moj ćutke pušta da budem ovca i da čeka da me obavesti neko zlonameran.
 
Ti si mu rekao i otisao kod njih?Da izvidis situaciju ili su te oni pozvali?Ili te je on samo pozvao?Ako si banuo nepozvan , nije ni čudo sto su bili neljubazni ...

Na tvom mestu ne bih rekla , nije me ni pitao !
 

Back
Top