Sta je obecao Boris Tadic

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.416
Secamo se svi obecanja iz 2008 , secamo se glasaca aktuelnog predsednika Tadica i njegove stranke, secamo se kako su tvrdili da nas jedino on vodi u bolje sutra, kako Tadic i njegovi nemaju alternativu

2 godine je proslo od formiranje aktuelne vlasti Borisa Tadica, i te 2 godine su nam sasvim dovoljne da rezimiramo ucinak njegove vladavine, sumiramo rezultate i sta je od onoga sto je obecao ispunio a sta nije:

- obecao je 250.000 novih radnih mesta . u praksi za 2 godine ne da nije zaposljeno dodatnih 250.000 ljudi nego je 300.000 ljudi ostalo bez posla od toga 100.000 je naslo posao opet dok ostatak od 200.000 je trajno unesrecen. Broj zaposlenih u Srbiji za vreme Tadiceve vlasti se smanjio sa 1.8 miliona na 1.6 miliona

- obecao reformu vojske. U praksi nije bilo ni R od reforme, mesto da se vojska modernizuje, bolje opremi, ona se u praksi ugasila jer su ukinuti mnogi rodovi vojske, brojno stanje skresano na nekih 12.000 vojnika profesionalaca i ukinuto je redovno sluzenje vojnog roka sto znaci da Srbija predstavlja drzavu bez odbrane.

- obecao je makroekonomsku i monetarnu stabilnost. I to je slagao. Kurs dinara je depresirao sa 75 na 105 edinara za 1 evro ili skoro 30% za 2 godine.

- obecao rast plata i penzija. U praksi je i to slagao, jer su i plate i penzije zamrznute , a gradjanima se mesto povisica "dele novi porezi, depresijacija dinara , poskupljenja, vece akcize na benzin i cigarate i alkohol i tako dalje

- obecao diplomatsku pobedu pred Medjunarodnim Sudom Pravde i stopiranje siptarske kvazinezavisnosti i reviziju cele price. U praksi doziveo je katastrofalan poraz jer je MSP mesto da presudi da je nezavisnost nelegalna presudio da deklaracija nezavisnosti siptarskih terorista ne krsi medjunarodno pravo

- obecao ulazak u EU 2012 godine. I to je slagao nema nikakvih naznaka da Srbija moze uci u EU ni 2020 . a mozda ni tada.

- obecao bolje zdravstvene usluge. U praksi zdravstvo Srbije stoji nikad gore, sve se raspada, na pregled se ceka ceo dan kod obicnog doktora opste prakse, dok se kod lekara specijaliste zakazuju pregledi 2-3 meseca unapred.

- obecao obracun sa korupcijom . U praksi korupcije nikad vise, svi traze mito od policajaca saobracajaca do carinika, sluzbenika u opstini , tadicevih ljudi u ministarstvima.

- obecao gradjanima Srbije SIGURNU BUDUCNOST. Ali je sa svime onime sto je uradio za ove 2 godine gradjanima Srbije i nasoj deci ostavio samo PROBLEME i DUGOVE sobzirom da je njegova vlast u ove 2 godine zaduzila Srbiju za preko 7 milijardi evra....

Samim tim jasno je da su i Boris Tadic kao njegovi biraci TOTALNI GUBITNICI jer se prakticno nista od onoga sto je Tadic obecavao - a njegovi glasaci glasali - nije ostvarilo.

Samim tim Tadicevi biraci su dokazali svoju POLITICKU IMPOTENTNOST i da su nesposobni da donesu PRAVU ODLUKU ne samo u SVOJU KORIST vec i u korist SOPSTVENE ZEMLJE.

Zato bi svi Tadicevi glasaci, da imaju imalo casti i obraza, trebali da se pokriju usima i da najmanje narednih 15 godina ne izlaze NI NA JEDNE IZBORE , jer su svojim glasanjem na prethodnim izborima maksimalno unesrecili i srpsku drzavu i srpski narod.

Hvala.
 
Poslednja izmena:
Ja bih izdvojila zdravstvo, korupciju i nezaposlenost (na stranu ovo ponizenje pred Sudom "pravde").

Kazes, 200.000 ljudi je trajno unesreceno jer je izgubilo posao. Medjutim, nije. A sta je sa onih 800.000 i vise koji su odavno bez prvog posla, i kojima se ne isplacuje ni milostinja? Na njih niko ne misli, niti ima sanse da se zaposle. (Umesto njima da daju po 5.000, mada je i to zamazivanje ociju, oni su opet dali zaposlenima koji primaju i po 50.000; samo hocu da ukazem na nelogicnost.)

Drugo, zdravstvo. Kakva je to zemlja koja ne vodi racuna o zdravlju svojih gradjana, nego te tera da dignes ruke od lekara, osima ako bas ne moras da ides (znaci, ako nisi tezak bolesnik, a i njima je tesko). Znaci, zele direktno da smanje broj stanovnika i na ovaj nacin - losim zdravstvenim stanjem sto dovodi do umiranja kod slabijih.


Trece, korupcija. Tu necu nista da kazem, samo cinjenica je da cujemo na TV-u da je neko (sitna "riba" uglavnom) uhapsen zbog korupcije i - toliko. Sta poslebiva s takvim covekom, ne zna se, niti nas izvestavaju. Verovatno ga puste. Oobracunu s visokim kriminalcima (osim par izuzetaka politicke prirode) i da ne govorim.

Tako i nas i drzavu izjedaju iznutra.

Treba biti toliko zao, ili toliko glup, pa da bi se sve to postiglo za tako kratko vreme.
 
zaboravio sam da je tadic obecao i "PRAVDU ZA TRUDNICE" a u praksi trudnice se sikaniraju i otpustaju sa posla ako zele da radjaju decu, i tadiceva vlast je smanjila trudnicama nadoknadu za trudnicko sa 100% plate na samo 60%....

U zivotu sportu , u normalnim zemljama svako nosi posledice svojih losih odluka. Moralni ljudi podnesu ostavku i povuku se sa funkcije a u slucaju da to ne urade, bivaju smenjeni i dobijaju zabranu bavljenja datom funkcijom u nekom odredjenom periodu.
 
Poslednja izmena:
Dakle, sve ovo sto sam pobrojala, direktno ugrozava i njerogve birace.

Pa oni treba sad da razmisle...

Tako da, ako vam je zivot mio, ili vasih bliznjih, ne glasjate vise za DS.

Laku noc, gospodo...


P.S. Nego Tihi, sta ce ti onaj smajli na temi? Nije li malo neadekvatan? :lol:
 
Poslednja izmena:
Dakle, sve ovo sto sam pobrojala, direktno ugrozava i njerogve birace.

Pa oni treba sad da razmisle...

Tako da, ako vam je zivot mio, ili vasih bliznjih, ne glasjate vise za DS.

Laku noc, gospodo...

upravo tako. sve ovo pobrojano sto se desilo najvise ugrozava same birace BT-a i DS-a.

u zivotu je kazu, coveku najteze da bude SAMOKRITICAN PREMA SEBI I SVOJOJ DECI

Najteze je coveku uvek da sagleda svoje greske. Vecina ljudi kada pogresi, razlogz a gresku trazi u drugima, u okruzenju, prijateljima , saradnicima ,rodbini. Samo veliki ljudi, umeju da se uvek u tim momentima okrenu prvo sebi.

Zato pozivam birace Borisa Tadica i Demokradske Stranke da budu prvi put u zivotu samokriticni i objektivni sami prema sebi i skapiraju da su nesposobni da donesu kvalitetnu politicku odluku koja bi im donela boljitak i progres, i da zato treba da apstiniraju na jedan duzi period od upraznjavanja svog birackog prava, jer upraznjavanjem istog za ovih 10 godina ne samo da su unesrecili srbiju kao drzavu - vec i sebe svoje najmilije.

Raduje me sto su neki vec poceli da idu u tom pravcu, eto recimo Enchanted za koju sam mislio da nikada nece smoci snage za tako nesto, je bila samokriticna i skapirala da je politika njenog aktuelnog predsednika u ove 2 godine bila totalni promasaj i katastrofa.
 
Poslednja izmena:
upravo tako. sve ovo pobrojano sto se desilo najvise ugrozava same birace BT-a i DS-a.

u zivotu je kazu, coveku najteze da bude SAMOKRITICAN PREMA SEBI I SVOJOJ DECI

Najteze je coveku uvek da sagleda svoje greske. Vecina ljudi kada pogresi, razlogz a gresku trazi u drugima, u okruzenju, prijateljima , saradnicima ,rodbini. Samo veliki ljudi, umeju da se uvek u tim momentima okrenu prvo sebi.

Zato pozivam birace Borisa Tadica i Demokradske Stranke da budu prvi put u zivotu samokriticni i objektivni sami prema sebi i skapiraju da su nesposobni da donesu kvalitetnu politicku odluku koja bi im donela boljitak i progres, i da zato treba da apstiniraju na jedan duzi period od upraznjavanja svog birackog prava, jer upraznjavanjem istog za ovih 10 godina ne samo da su unesrecili srbiju kao drzavu - vec i svoje najmilije.


Tako je Tihi!:super:

Da ne upraznjavaju biracko pravo! Pokazali su se ko su i sta su! :rtfm: :lol:


Raduje me sto su neki vec poceli da idu u tom pravcu, eto recimo Enchanted za koju sam mislio da nikada nece smoci snage za tako nesto, je bila samokriticna i skapirala da je politika njenog aktuelnog predsednika u ove 2 godine bila totalni promasaj i katastrofa.


Lepa Enchanted, lepa...:zper::mazi::lol:

P.S. Salim se, i meni je drago kad neko shvati istinu, ma kakva ta istina bila.
 
Poslednja izmena:
Bogami ,ja sam u svakom pogledu napredovao za ove dve godine , zavrsio kucu ,zaradio dobre pare , dobio novog clana porodice ,dobro zdravlje, kupio punta (kao porodicna kola -za pocetak), uskoro na more u Grcku ,firma isto izvozi i napreduje, tako da cu verovatno preci iz opozicije za Tadica. Priznajem da sam prosli put pogresio kada sam zaoruzivao listic.
Meni je licno zaista BOLJE! Realno! Nadam se da ce se i nastaviti tako jos ove 2 godine, i jos puno ,puno godina.
Za ostale me ne zanima kako su prosli ,sami su ga doveli ili apstiniranjem prihvatili da bude doveden na vlast.
Nikoga nisam bio po usima.
A i ti bi trebao da ga glasas tixi, ako si napredovao kako pricas....
 
Secamo se svi obecanja iz 2008 , secamo se glasaca aktuelnog predsednika Tadica i njegove stranke, secamo se kako su tvrdili da nas jedino on vodi u bolje sutra, kako Tadic i njegovi nemaju alternativu

2 godine je proslo od formiranje aktuelne vlasti Borisa Tadica, i te 2 godine su nam sasvim dovoljne da rezimiramo ucinak njegove vladavine, sumiramo rezultate i sta je od onoga sto je obecao ispunio a sta nije:

- obecao je 250.000 novih radnih mesta . u praksi za 2 godine ne da nije zaposljeno dodatnih 250.000 ljudi nego je 300.000 ljudi ostalo bez posla od toga 100.000 je naslo posao opet dok ostatak od 200.000 je trajno unesrecen. Broj zaposlenih u Srbiji za vreme Tadiceve vlasti se smanjio sa 1.8 miliona na 1.6 miliona

- obecao reformu vojske. U praksi nije bilo ni R od reforme, mesto da se vojska modernizuje, bolje opremi, ona se u praksi ugasila jer su ukinuti mnogi rodovi vojske, brojno stanje skresano na nekih 12.000 vojnika profesionalaca i ukinuto je redovno sluzenje vojnog roka sto znaci da Srbija predstavlja drzavu bez odbrane.

- obecao je makroekonomsku i monetarnu stabilnost. I to je slagao. Kurs dinara je depresirao sa 75 na 105 edinara za 1 evro ili skoro 30% za 2 godine.

- obecao rast plata i penzija. U praksi je i to slagao, jer su i plate i penzije zamrznute , a gradjanima se mesto povisica "dele novi porezi, depresijacija dinara , poskupljenja, vece akcize na benzin i cigarate i alkohol i tako dalje

- obecao diplomatsku pobedu pred Medjunarodnim Sudom Pravde i stopiranje siptarske kvazinezavisnosti i reviziju cele price. U praksi doziveo je katastrofalan poraz jer je MSP mesto da presudi da je nezavisnost nelegalna presudio da deklaracija nezavisnosti siptarskih terorista ne krsi medjunarodno pravo

- obecao ulazak u EU 2012 godine. I to je slagao nema nikakvih naznaka da Srbija moze uci u EU ni 2020 . a mozda ni tada.

- obecao bolje zdravstvene usluge. U praksi zdravstvo Srbije stoji nikad gore, sve se raspada, na pregled se ceka ceo dan kod obicnog doktora opste prakse, dok se kod lekara specijaliste zakazuju pregledi 2-3 meseca unapred.

- obecao obracun sa korupcijom . U praksi korupcije nikad vise, svi traze mito od policajaca saobracajaca do carinika, sluzbenika u opstini , tadicevih ljudi u ministarstvima.

- obecao gradjanima Srbije SIGURNU BUDUCNOST. Ali je sa svime onime sto je uradio za ove 2 godine gradjanima Srbije i nasoj deci ostavio samo PROBLEME i DUGOVE sobzirom da je njegova vlast u ove 2 godine zaduzila Srbiju za preko 7 milijardi evra....

Samim tim jasno je da su i Boris Tadic kao njegovi biraci TOTALNI GUBITNICI jer se prakticno nista od onoga sto je Tadic obecavao - a njegovi glasaci glasali - nije ostvarilo.

Samim tim Tadicevi biraci su dokazali svoju POLITICKU IMPOTENTNOST i da su nesposobni da donesu PRAVU ODLUKU ne samo u SVOJU KORIST vec i u korist SOPSTVENE ZEMLJE.

Zato bi svi Tadicevi glasaci, da imaju imalo casti i obraza, trebali da se pokriju usima i da najmanje narednih 15 godina ne izlaze NI NA JEDNE IZBORE , jer su svojim glasanjem na prethodnim izborima maksimalno unesrecili i srpsku drzavu i srpski narod.

Hvala.

Све си лепо и таксативно и тачно навео. ОВАЈ ТВОЈ ПОСТ ТРЕБА ШТАМПАТИ КАО ПЛАКАТ У НЕКОЛИКО МИЛИјОНА ПРИМЕРАКА И ПОДЕЛИТИ ГА НАРОДУ!
 
Bogami ,ja sam u svakom pogledu napredovao za ove dve godine , zavrsio kucu ,zaradio dobre pare , dobio novog clana porodice ,dobro zdravlje, kupio punta (kao porodicna kola -za pocetak), uskoro na more u Grcku ,firma isto izvozi i napreduje, tako da cu verovatno preci iz opozicije za Tadica. Priznajem da sam prosli put pogresio kada sam zaoruzivao listic.
Meni je licno zaista BOLJE! Realno! Nadam se da ce se i nastaviti tako jos ove 2 godine, i jos puno ,puno godina.
Za ostale me ne zanima kako su prosli ,sami su ga doveli ili apstiniranjem prihvatili da bude doveden na vlast.
Nikoga nisam bio po usima.
A i ti bi trebao da ga glasas tixi, ako si napredovao kako pricas....
АФЕРИМ!
СВАКА ЧАСТ, ДА СИ ЖИВ И ЗДРАВ И ДА ТИ СЕ 'ИЉАДЕ!

САМО МИСЛИМ ДА СИ ТИ РАЗЛОГ И УЗРОК ТВОГ УСПЕХА; А НЕ ИНСТИТУЦИЈА!
ОВА или ОНА небитно је која!
И РАЗМИСЛИ МАЛКО, КОЛИКО БИ ТВОЈИХ ПАРА ПОЈЕЛА ЈЕДНА УСПЕШНИЈА, ЕФИКАСНИЈА И НОРМАЛНА ДРЖАВА!

П.С.
И да сам на твом месту не бих се баш пуно хвалио и причао о томе,
ЈЕР МЛАЂА САМО ЧЕКА ДА "ОБИЂЕ" ТАКВЕ! :hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:

:mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
Poslednja izmena:
- obecao nam nezavisno sudstvo a u praksi je totalno ispolitizovao i upropastio sudstvo

-obecao nam je apsolutnu slobodu medija i sa svojim satelitima yakonski uveo cenzuru goru od cuvene vuciceve

- Gradjanima je obecao punu slobodu a potom sluzbama omogucio da nas spijuniraju po sopstvenom nahodjenju
 
- obecao nam nezavisno sudstvo a u praksi je totalno ispolitizovao i upropastio sudstvo

-obecao nam je apsolutnu slobodu medija i sa svojim satelitima yakonski uveo cenzuru goru od cuvene vuciceve

- Gradjanima je obecao punu slobodu a potom sluzbama omogucio da nas spijuniraju po sopstvenom nahodjenju

Просто речено....
ЈА ВОЛИМ БОТУ....
Он је мене и свокога мога,
ДО ГРОБА ЗАДУЖИО...
:per: :per: :per:
 
Secamo se svi obecanja iz 2008 , secamo se glasaca aktuelnog predsednika Tadica i njegove stranke, secamo se kako su tvrdili da nas jedino on vodi u bolje sutra, kako Tadic i njegovi nemaju alternativu

2 godine je proslo od formiranje aktuelne vlasti Borisa Tadica, i te 2 godine su nam sasvim dovoljne da rezimiramo ucinak njegove vladavine, sumiramo rezultate i sta je od onoga sto je obecao ispunio a sta nije:

- obecao je 250.000 novih radnih mesta . u praksi za 2 godine ne da nije zaposljeno dodatnih 250.000 ljudi nego je 300.000 ljudi ostalo bez posla od toga 100.000 je naslo posao opet dok ostatak od 200.000 je trajno unesrecen. Broj zaposlenih u Srbiji za vreme Tadiceve vlasti se smanjio sa 1.8 miliona na 1.6 miliona

- obecao reformu vojske. U praksi nije bilo ni R od reforme, mesto da se vojska modernizuje, bolje opremi, ona se u praksi ugasila jer su ukinuti mnogi rodovi vojske, brojno stanje skresano na nekih 12.000 vojnika profesionalaca i ukinuto je redovno sluzenje vojnog roka sto znaci da Srbija predstavlja drzavu bez odbrane.

- obecao je makroekonomsku i monetarnu stabilnost. I to je slagao. Kurs dinara je depresirao sa 75 na 105 edinara za 1 evro ili skoro 30% za 2 godine.

- obecao rast plata i penzija. U praksi je i to slagao, jer su i plate i penzije zamrznute , a gradjanima se mesto povisica "dele novi porezi, depresijacija dinara , poskupljenja, vece akcize na benzin i cigarate i alkohol i tako dalje

- obecao diplomatsku pobedu pred Medjunarodnim Sudom Pravde i stopiranje siptarske kvazinezavisnosti i reviziju cele price. U praksi doziveo je katastrofalan poraz jer je MSP mesto da presudi da je nezavisnost nelegalna presudio da deklaracija nezavisnosti siptarskih terorista ne krsi medjunarodno pravo

- obecao ulazak u EU 2012 godine. I to je slagao nema nikakvih naznaka da Srbija moze uci u EU ni 2020 . a mozda ni tada.

- obecao bolje zdravstvene usluge. U praksi zdravstvo Srbije stoji nikad gore, sve se raspada, na pregled se ceka ceo dan kod obicnog doktora opste prakse, dok se kod lekara specijaliste zakazuju pregledi 2-3 meseca unapred.

- obecao obracun sa korupcijom . U praksi korupcije nikad vise, svi traze mito od policajaca saobracajaca do carinika, sluzbenika u opstini , tadicevih ljudi u ministarstvima.

- obecao gradjanima Srbije SIGURNU BUDUCNOST. Ali je sa svime onime sto je uradio za ove 2 godine gradjanima Srbije i nasoj deci ostavio samo PROBLEME i DUGOVE sobzirom da je njegova vlast u ove 2 godine zaduzila Srbiju za preko 7 milijardi evra....

Samim tim jasno je da su i Boris Tadic kao njegovi biraci TOTALNI GUBITNICI jer se prakticno nista od onoga sto je Tadic obecavao - a njegovi glasaci glasali - nije ostvarilo.

Samim tim Tadicevi biraci su dokazali svoju POLITICKU IMPOTENTNOST i da su nesposobni da donesu PRAVU ODLUKU ne samo u SVOJU KORIST vec i u korist SOPSTVENE ZEMLJE.

Zato bi svi Tadicevi glasaci, da imaju imalo casti i obraza, trebali da se pokriju usima i da najmanje narednih 15 godina ne izlaze NI NA JEDNE IZBORE , jer su svojim glasanjem na prethodnim izborima maksimalno unesrecili i srpsku drzavu i srpski narod.

Hvala.

Manje piskaranja,više dela,menjajte Tadića.
 
Bogami ,ja sam u svakom pogledu napredovao za ove dve godine , zavrsio kucu ,zaradio dobre pare , dobio novog clana porodice ,dobro zdravlje, kupio punta (kao porodicna kola -za pocetak), uskoro na more u Grcku ,firma isto izvozi i napreduje, tako da cu verovatno preci iz opozicije za Tadica. Priznajem da sam prosli put pogresio kada sam zaoruzivao listic.
Meni je licno zaista BOLJE! Realno! Nadam se da ce se i nastaviti tako jos ove 2 godine, i jos puno ,puno godina.
Za ostale me ne zanima kako su prosli ,sami su ga doveli ili apstiniranjem prihvatili da bude doveden na vlast.
Nikoga nisam bio po usima.
A i ti bi trebao da ga glasas tixi, ako si napredovao kako pricas....

Свака част и честитам од свег срца на овом болдованом. Са овим после си покварио утисак...
 
zaboravio sam da je tadic obecao i "PRAVDU ZA TRUDNICE" a u praksi trudnice se sikaniraju i otpustaju sa posla ako zele da radjaju decu, i tadiceva vlast je smanjila trudnicama nadoknadu za trudnicko sa 100% plate na samo 60%....

U zivotu sportu , u normalnim zemljama svako nosi posledice svojih losih odluka. Moralni ljudi podnesu ostavku i povuku se sa funkcije a u slucaju da to ne urade, bivaju smenjeni i dobijaju zabranu bavljenja datom funkcijom u nekom odredjenom periodu.

Realno su smanjene invalidnine (!!!),čak i ratnim vojnim invalidima,duguje se vojnim rezervistima,a finansiraju se razne nvo (?!) poput kvirije i drugih lgbt organizacija i njihovih festivala i performansa.
Ds i tadić su potpisali i ugovor sa euleksom čiji je jedini cilj uspostavljanje nezavisne terorističke države na teritoriji Srbije.Ds i tadić su dozvolili tačijevom kosovu da pristupi medjunarodnim finansijskim institucijama u trenutku kad su albanci bili pred finansijskim kolapsom i time im direktno pomogli da nastave ,,normalno" funkcionisanje.Da albanci imaju i gram zahvalnosti,već bi tadiću podigli spomenik u centru Prištine.
Ds i tadić direkno lobiraju za hrvatske,bh i turske interese,većinu svog
mandata demokrate su potrošile na promociju Srebrenice,ne pominjući pritom u svetskoj javnosti srpske žrtve.
Statutom Vojvodine,doveli su i ovaj deo Srbije na korak od nezavisnosti.Zabranjuju svaki oblik srpskog patriotizma i nacionalizma,a podstiču madjarski,hrvatski,muslimanski,romski,albanski šovinizam i osnivaju o našem trošku nacionalne savete manjina koje u praksi isključivo rade protiv interesa Republike Srbije.
 
nego gde su bre ovde podrzavaoci Borisa Tadica da nam jave sta je to Tadic ispunio od onoga sto je obecao u svom predizbornom programu 2008 godine? :dontunderstand:

sve bre neki subverzivni elementi opozicije koji zele da nabiju klipove u tockove napretka "zutog progresa" ? :think:
 

Back
Top