Gospina trava - nezeljene posledice

anywho

Obećava
Poruka
83
Zdravo svima , nova sam na Forumu pa nisam sigurna kako se koristi. Htela Bi da podelim svoje iskustvo sa lekom - Gospina trava ( Kantarion Tablete ) . Citajuci forume kako se boriti protiv depresije i sl, mnogi su naveli kao pripodan lek bas ovu biljku. Ali niko nije naveo nezeljena dejstva pa nisam znala da postoje. Popila sam jednu tabletu i sve je bilo ok do sutra ujutru kad sam se probudila sa jakom glavoboljom , oteklim licem i zamucenim vidom. Odmah sam prestala da ih uzimam. Glava me bolela naredna tri dana , vid mi je i dalje oslabljen. To je bilo moje prvo iskustvo sa antidepresivima :sad2: Sad ne uzima nista ali i dalje sam depresivna , ne znam sta da radim . Molom vas pomozite mi nekim savetom :(
 
Кантарион таблете нису антидепресив, оне могу бити само благо помоћно средство, а никако лек.
Обрати се лекару, симптоми које имаш највероватније немају везе са том таблетом.
 
Ja bih pre svega savetovala da se procita uputstvo za upotrebu bilo kog preparata pre njegove upotrebe - uvek, koji god da je preparat u pitanju.

Kantarion - u bilo kojoj formi - kapi, caj - jeste antidepresiv, ali je veliko pitanje cemu su namenjene te tablete. Cak i u slucaju da su tablete namenjene tome - tablete su svejedno preparat, a u njemu uvek moze da postoji nesto sto izaziva nezeljena dejstva - a o tome bi trebalo da bude reci u uputstvu. ( Moja dilema je: sto ste se odlucili za tablete? - to isto vazi i za uljane kapi za unutrasnju upotrebu), kao i za obican caj od kantariona. )

A u slucaju da imate neko specificno zdravstveno stanje, osim sto se osecate depresivno, slazem se sa prethodnim komentarom ( i u tom slucaju bi trebalo da bude neke reci u uputstvu - pod "kontraindikacija" ).
 
Poslednja izmena:
Hvala na misljenju, ali nezeljena dejstva nije bilo na bocici. To je isto kao kad kupis caj od kantariona , na njemu nema da pise nezeljeni efekati. Kad sam ranije pila caj od kantariona - ne kao lek vec npr nestalo mi nane ,a mrzime da odem u prodavnicu , imala sam glavobolju ! Ali ne znam zbog cega ? Cak imam glavobolju i kad pijem kalcijum vitamin bilo sumeci ili tablete. Stvarno ne znam zasto se glavobolja javla kad je sve navodno prirodno i ne skodljivo :dontunderstand:
 

Back
Top