Da poludis kad procitas ovo !

Poruka
20.421
Na jednom forumu o psima pojavio se ovaj tekst .
Ja ga prenosim vama jer ne znam kako se osecam povodom ovog clanka , ne znam dal sam ljuta, tuzna , ozlojadjena ili sve to i vise .

Dakle evo c/p pa da cujem sta vi mislite o tome .

Zena koja je ovaj tekst prekucala vec je poslala svoj rezignirani mail uredniku Blic zene a sve mi se cini da to nece biti dovoljno i da je potrebno da se oglasi vise nas . Ja svakako hocu , od praznog talasanja po forumu nema vajde tako da odoh da posaljem svoj mail protesta kao neko ko svog psa itekako smatra clanom porodice .

******

"Dragi forumaši, pogledajte tekst editorijala, iliti uvodnog članka najnovijeg izdanja Blic žene. Prekucavam ga doslovce, jer nisam mogla da nađem elektronsku verziju pa da je kopiram. Probajte da se ne osvrćete na loše napisan tekst, već se skoncentrišite na malicioznost.

Autorka ove bruke zove se Radenka Marković.

Šta je pas čoveku?

U davno zastarelom školskom sistemu, u doba kada je domaćinstvo bilo obavezan predmet u osnovnoj školi, o psu smo učili kao o domaćoj životinji. Iz perspektive planinskog čoveka on je imao konkretnu upotrebnu vrednost, mogao je da čuva ovce, da čuva kuću, pa I domaćina. Dakle, zasluživao je apsolutnu ljubav I pažnju pre svega zato što je bio koristan. Hranio se onim što preostane od ručka njegovog vlasnika, a posebno osetljive gazde za svog čuvara odvajale bi I pokoje parče hleba, pa I lošijeg mesa. Gradski psi, kako drugačije ih zvati, imali su bogami gospodskiji tretman. Pas koji s gazdom deli kuću morao je biti I okupan I očešljan, a za zimske šetnje I prikladno obučen. I nije jeo gazdine ogriske, već se za njega kupovala posebna hrana. Kako je vreme prolazilo, psi u gradu počeli su da žive sve višim standardom. Isključujući lutalice za čiji opstanak se u novije vreme pobrinuo I zakon, radnička sirotinja I nespretni intelektualci pokošeni naletom tranzicije mogli su da zavide psima iz boljih kuća, vila I ogromnih stanova.

I šta sad? Uz sve uvažavanje značaja tih kućnih ljubimaca a računajući sebe I u iskrene poštovaoce svih mogućih državnih, pa, ako hoćete, I evropskih zakona, u poslednje vreme sam se više puta zapanjila čitajući časopise u kojima osobe iz javnog života u članove svoje porodice, uz oca, majku, ženu I decu, ubrajaju I psa. I to sasvim ozbiljno. To je valjda u trendu. Kakva je to porodica koja nema I svog Astora, Džimija ili kako se sve mogu zvati ti gospodstveni četvoronošci.

Da se razumemo. Nemam ništa protiv da neko kome se presipa iz džepa, firme ili porodičnog nasleđa ulaže lovu u bolji život svoga psa. Ali, zaboga, kako pas može da bude član porodice? Ravnopravan sa precima I potomcima. Neko me može optužiti za bezdušnost. Ja samo mislim da bi se ta pažnja I ljubav mogle malo preusmeriti. Na bolesnu decu, invalide, stare I usamljene ljude. To bi I psi, ubeđena sam, mogli da razumeju."



Aj sto je napisala to ni po jada al sto je objavljeno to ne razumem . :dash:
 
pa u pravu je zhena...novine pishu kojekakve gluposti,recimo kako madona vodi svog psa kod psihijatra jer je ljubomoran na njeno novorodjeno dete...ja se pitam,zashto ona nije otishla kod psihijatra...ili zashto je nisu zadrzhali,zakljuchali i bacili kljuch...
ja imam psa,i naravno da je deo nashe porodice,ali ipak postoji neka hijerarhija...
 
E kad smo vec pomenuli madonu i novine i to sve.
Ajde da ne ulazimo u to sta pisu novine i sta radi madona, svima je jasno da je to potpuno nebulozno, nego da gledamo na ovo iz perspektive zemlje u kojoj zivimo.

Pitala sam i na dip, pa i ovde ....jel mislite da ima smisla napisati ovaj clanak u novinama kao sto ej blic zena?
I koja je poenta ?

Pas smo mi vlasnici pasa ispali jos losi sto volimo pse i posvecujemo im se i sto ih smatramo delom porodice.

Ja ne vidim kako drugacije da smatram mog usatog kad ustajem sa njim i lezem sa njim .
Kad ga hranim, cuvam i sve ostalo ....

Sta je on onda ako ne deo porodice ?

I zasto bi to bilo neprimereno.
 
Slazem se, ali ne znam zasto je to izazvalo toliki bes kod tebe.
Isto tako je mogla da napise da umesto ulaganja u krpice takvi ljudi mogu da pomognu narodne kujne ili nesto slicno, a tipicno
Mislim da pravi bogatasi svahaju sav visak svega sto imaju, pa daju priloge za takve stvari ili sami pomazu, ali ne trube na sva zvona.
A za ostale ne znam.
 
E kad smo vec pomenuli madonu i novine i to sve.
Ajde da ne ulazimo u to sta pisu novine i sta radi madona, svima je jasno da je to potpuno nebulozno, nego da gledamo na ovo iz perspektive zemlje u kojoj zivimo.

Pitala sam i na dip, pa i ovde ....jel mislite da ima smisla napisati ovaj clanak u novinama kao sto ej blic zena?
I koja je poenta ?

Pas smo mi vlasnici pasa ispali jos losi sto volimo pse i posvecujemo im se i sto ih smatramo delom porodice.

Ja ne vidim kako drugacije da smatram mog usatog kad ustajem sa njim i lezem sa njim .
Kad ga hranim, cuvam i sve ostalo ....

Sta je on onda ako ne deo porodice ?

I zasto bi to bilo neprimereno.

Ali zasto si se ti prepoznala u njenom pokusaju da osudi one koji to naglasavaju na neki komican, grotesktni nacin.
Ti si obican vlasnik psa, nisi seka aleksic ili neka druga zvezda koja je videla da se konji potkivaju pa i ona digla nogu, samo da bi bila trendy i fancy.

Zena je napisala uvodnik sasvim korektno, sem sto je zadnju recenicu napisala u formi potpunok klishea, koji se ponavljao u raznim formama vec milion puta i kao takav smara i nervira. Mogla je da nadje neku originalniju, logicniju i bolju poentu za kraj texta
 
Iz dva razloga :
1. ova recenica : To je valjda u trendu. Kakva je to porodica koja nema I svog Astora, Džimija ili kako se sve mogu zvati ti gospodstveni četvoronošci.
Pazi ti tu kvalifikaciju imas psa jer je to u trendu :roll:

Sto ce reci nema u tebi trunke humanosti, nema u tebi ljubavi prema zivotinji nego je trend inicijalna kapisla svih nas koji imamo pse.

2. Jer pominje prelivanje iz dzepova sto nema veze sa mozgom obzirom da pse imaju, vole i oni kojima se ne preliva .

Pa sam iz toga izvukla zakljucak da je nju neko zesce ocepio i naljutio a onda je ona svoj gnev istresla u novinama sto je krajnje neprimereno obzirom na to u kakvim novinama pise.

I iskreno da ti kazem osetila sam se direktno prozvanom kao losa osoba koja umesto da pomaze mir siromasne, bolesne bira da gaji psa. :roll: sto dalje implicira da sam los covek zar ne ???

Pa ko je bre ona da nama koji imamo pse sudi ???
I sta zna ona koga ja pomazem il ne pomazem ...

Nadam se da sam sad jasnije objasila gde sam se nasla pogodjena i zasto se ljutim.
 
Uopste ne razumem poentu njenog teksta. Sta je htela da kaze? Da ljudi koji imaju pse nisu svesni potreba ostalih clanova drustva, da su cicije?

"Ja samo mislim da bi se ta pažnja I ljubav mogle malo preusmeriti."

Ljubav i paznja imaju rok trajanja, ogranicene su.. vlasnici pasa ne mogu ih davati nikome drugome osim psima?? Ta zena se propisno nalupala. Nesto mi govori da je clanak plasiran u svrhu nekog licnog prepucavanja. Uostalom ako je toliko protiv napretka zivljenja u tom smislu, zasto se ona ne bi porodila u kolibi na slamarici? Zasto da ne, to bi otprilike odgovaralo dobu kada su psi krali kriske bajatog hleba i koje ona idealizuje. Da.. imala bih sto sta da joj kazem i zapitam.

ps. Napisala je '"lovu"? ccc To je 'klasa iznad' novinara.
 
Ali zasto si se ti prepoznala u njenom pokusaju da osudi one koji to naglasavaju na neki komican, grotesktni nacin.
Ti si obican vlasnik psa, nisi seka aleksic ili neka druga zvezda koja je videla da se konji potkivaju pa i ona digla nogu, samo da bi bila trendy i fancy.

Zena je napisala uvodnik sasvim korektno, sem sto je zadnju recenicu napisala u formi potpunok klishea, koji se ponavljao u raznim formama vec milion puta i kao takav smara i nervira. Mogla je da nadje neku originalniju, logicniju i bolju poentu za kraj texta

Pa mogla je glupsonka da nadje i neku temu koja vise zulja cak i u okviru teme o kucnim ljubimcima.

Ne mislim da je ovaj tekst nastao iz plemenitog raloga ili sa ciljem da nas prosvetli nego je nastao sa tendencijom pljuvanja sto meni kao novinaru signalizira na lose novinarstvo.

Znas kad ti imas novinu lake forme kao sto ej blic zena u kojoj se kopi pejstvuju tekstovi sa neta onda ovaj ovakav uvodnik bode oci.

Osim sto je kao tema neprimereno zemlji gde zivimo, situaciji gde zivimo, neprimeren je i novini u kojoj je objavljen .

Pa sad ne znam dal me vise nervira STA je napisala il GDE je napisala il ZASTO je napisala.
 
jeste Mirka,nazhalost je to stvar trenda danas...ja imam malu zhutu dzumaru,jer sam hteo da imam psa a ne rasnog psa,ali danas nazhalost vishe ljudi razmishljao tome kakvog ce psa da ima,i skupo ga placa,nekog maltezera,bishona,chivavu ili retrivera,umesto da usrece neko kuche sa ulice,koje ce im biti mnogo zahvalnije...
a shto se tiche blic zhene,siguran sam da tamo ima i pametnih stvari za prochitati,ali je to po default-u za mene glupost...
 
Jao Mirkaaaaa..... tolika masa priucenih "novinara" PR experata koji duvaju motke nekome, novinara kojima mozes da narucis kakav hoces text uz pristojnu nadoknadu, a ti se iznervirala zbot teksta neke guske....

Puf, pa eto dosli smo do sustine.
Ne mogu da se ne iznerviram kad vidim sve to.
Em je lose novinarstvo, em je los covek novinar, em je za temu uzeto nesto van pameti, em na sve to mi itaoci koji pse imamo dobismo packu ...

Pa dokle bre vise, dokle ?????
 
Puf, pa eto dosli smo do sustine.
Ne mogu da se ne iznerviram kad vidim sve to.
Em je lose novinarstvo, em je los covek novinar, em je za temu uzeto nesto van pameti, em na sve to mi itaoci koji pse imamo dobismo packu ...

Pa dokle bre vise, dokle ?????

Mirka, dodji na ljis da pisemo o analima, oralima, prevarama i ostalim umnim temama. Vidis da te ozbiljne teme nerviraju :lol:
 

Back
Top