Darkwood - Gea, Julija, Konan, Tarzna, Lilit

Ух, што сам волео да купујем почетком 80-их Марвел са три приче. Прва Конан, друга сребрни летач и трећа Хулк. :worth:
Kolega, onda ti savetujem da svratis do Darkvuda i kupis i ovo izdanje. Stvarno izgleda impresivno, ja sam se iznenadio kad sam ga video u striparnici. Na ovoj slici se mozda ne vidi najbolje, ali strip je stvarno ogroman, ima sigurno 3 kg. Treba to doneti do kuce. :mrgreen:

Sada samo jos da ga procitam :D
 
Kolega, onda ti savetujem da svratis do Darkvuda i kupis i ovo izdanje. Stvarno izgleda impresivno, ja sam se iznenadio kad sam ga video u striparnici. Na ovoj slici se mozda ne vidi najbolje, ali strip je stvarno ogroman, ima sigurno 3 kg. Treba to doneti do kuce. :mrgreen:

Sada samo jos da ga procitam :D

Сад ме интересују неке друге ствари али ми је драго кад овако случајно налетим и подсетим се. Стрипови су незаобилазан део детињства и младости. :ok:
 
Poslednja izmena:
Noviteti iz Darkvuda:

Konan Hronike 2
Konan 3
Od Signala Do Šuma
190320121790.jpg
 
Od Darkwood izdanja imam ceo mini serijal Gea, kupio sam i sve dosadašnje stripove Lilit, a i dva od tri Konana koja su do sada izašla. Za sve ovo mogu da kažem da je nadprosečnog kvaliteta i po štampi, a i po kvalitetu izdanja u smislu crtež/scenario. Oni koji tvrde da je Gea strip za klince... za njih mogu odgovorno da kažem da nisu ni pročitali ništa dalje od prve epizode, ako su i nju uopšte čitali. Gea govori o metafizici, duhovnosti, ezoteriji, mitologiji, a to su stvari o kojima ni mnogi koji za sebe misle da su odrasli nemaju blagog pojma. Nekima verovatno smeta to što strip obiluje humorom, a njima bih poručio da poenta stripa nije da bude smrtno ozbiljan kao da si na sahrani... stripovi i trebaju da nas zabave, a Gea to radi na inteligentan način. Dodatno bih izdvojio i oštru kritiku društva koja se stalno provlači kroz Geu, kao na primer kritiku licemerja, rasizma, ukazivanje na problem trgovine ljudima i ljudskim organima... sve to možete naći u Gei, a to su sve izuzetno ozbiljne teme koje svakako prevazilaze dečju moć poimanja. Oni koji na strip gledaju usko, a ne otvorenog uma, vrlo lako zbog predrasuda mogu da propuste prave bisere, a Gea to svakako jeste. Pravi zaplet počinje od pete epizode pa nadalje i serijal tematski postaje sve ozbiljniji iz broja u broj. Mene su oduševile scene u kojima se govori o prosvetljenju i višim nivoima svesti... tu su i astralna putovanja, meditacije, spoznaja nas samih... ali dobro. Kao što rekoh, usko orijentisani ljudi će propustiti ovaj biser, a to samo njima može da ide na štetu jer ne znaju šta propuštaju. Na moju radost imao sam priliku da upoznam autora Gee na prošlogodišnjem salonu stripa u SKC-u i ono što mogu da kažem jeste da je Luka Enoh izuzetno harizmatična, informisana osoba koja svim srcem voli ono što radi. To se svakako može primetiti u njegovim radovima kao što su Gea, Lilit, Dragonero i mnogi drugi. Još jednom apelujem da ne budete usko orijentisani, dajte šansu Gei. Serijal će vas oduševljavati kako bude odmicao, a na kraju vas čeka apokaliptično i epsko finale puno filozofije i večne borbe između dobra i zla. Luki Enohu svaka čast. Jedva čekam da i Dragonero otpočne svoj život kao redovni serijal, što je Luka i najavio kad je gostovao u Beogradu.
 

Back
Top