Kancer 300% povecanje

Poruka
4.292
Kancer kako tvrde strucnjaci je 300% u povecanju danas u odnosu na 2000 godinu. Razlog tome kazu da je bombardovanje medjutim ja mislim da nije samo to u pitanju. Mislim da je u pitanju i nasa ishrana.

Ja jedem voce i povrce ali iz sela a ne sa pijace jer je sa sela ne prskano (moji baka i deka) a meso jedem samo 2 obroka nedeljno (pod meso podrazumevam i sira, kajmak, bifteke, mleko i sve ostalo sto je zivotinjskog porekla). Meso takodje donosimo sa sela a stoka ne konzumira koncentrate sa hemikalijama, antibioticima i hormonima. Takodje i sto se tice jaja, mleka, sira itd. Medjutim voce i povrce naravno ne kuvamo nikada vec iskljucivo taze jedemo. Najvise pijem sokove i vitaminske bombe (desetak voca i povrca smeljes u napitak). Sokove nikad ne kupujemo iz prodavnice niti ista sto je konzervirano bilo kako, niti ulje suncokretovo niti bilo koje drugo. A mesne preradjevine tipa kobasice, salame, pastete i slicno ni u snu ne jedem jer je to zivi otrov. Ranije je i moglo u Titovo vreme ali danas je to zivi otrov. na zalost nikada ne jedem kupljenu ribu bilo zivu ili smrznutu jer je to zivi otrov. Riba se cuva i po 20 godina zamrznuta po skladistima dok dodje u Srbiji jer nasi trgovci kupuju smece iz inostranstvo jer je bagatelno a ovde prodaju kao da je to prvoklasna roba. Takodje mnoge zive ribe se uvoze iz Vijetnama a one se cuvaju u kanalizacionim kanalima. Znaci 90% ono sto je po prodavnicama i po pijacama je zivi otrov i nije cudo sto je 300% skocilo obolevanje od kancera u Srbiji zadnjih 10 godina.

Iz prodavnice jedino moja majka kupuje brasno i nista vise. Cak ni hleba jer smo culi da u njega stavljaju svasta i sto se tice brasna ali i sto se tice hemikalija.
 
Poslednja izmena:
Kancer kako tvrde strucnjaci je 300% u povecanju danas u odnosu na 2000 godinu. Razlog tome kazu da je bombardovanje medjutim ja mislim da nije samo to u pitanju. Mislim da je u pitanju i nasa ishrana.

Ja jedem voce i povrce ali iz sela a ne sa pijace jer je sa sela ne prskano (moji baka i deka) a meso jedem samo 2 obroka nedeljno (pod meso podrazumevam i sira, kajmak, bifteke, mleko i sve ostalo sto je zivotinjskog porekla). Meso takodje donosimo sa sela a stoka ne konzumira koncentrate sa hemikalijama, antibioticima i hormonima. Takodje i sto se tice jaja, mleka, sira itd. Medjutim voce i povrce naravno ne kuvamo nikada vec iskljucivo taze jedemo. Najvise pijem sokove i vitaminske bombe (desetak voca i povrca smeljes u napitak). Sokove nikad ne kupujemo iz prodavnice niti ista sto je konzervirano bilo kako, niti ulje suncokretovo niti bilo koje drugo. A mesne preradjevine tipa kobasice, salame, pastete i slicno ni u snu ne jedem jer je to zivi otrov. Ranije je i moglo u Titovo vreme ali danas je to zivi otrov. na zalost nikada ne jedem kupljenu ribu bilo zivu ili smrznutu jer je to zivi otrov. Riba se cuva i po 20 godina zamrznuta po skladistima dok dodje u Srbiji jer nasi trgovci kupuju smece iz inostranstvo jer je bagatelno a ovde prodaju kao da je to prvoklasna roba. Takodje mnoge zive ribe se uvoze iz Vijetnama a one se cuvaju u kanalizacionim kanalima. Znaci 90% ono sto je po prodavnicama i po pijacama je zivi otrov i nije cudo sto je 300% skocilo obolevanje od kancera u Srbiji zadnjih 10 godina.

Iz prodavnice jedino moja majka kupuje brasno i nista vise. Cak ni hleba jer smo culi da u njega stavljaju svasta i sto se tice brasna ali i sto se tice hemikalija.

Ovaj gore deo me jako zanima, tj odakle ti podaci da je riba stara 20god i da je iz kanaliacije...

I jos nesto, da li si cuo za " tri bele smrti " ( so, secer i brasno ), to sto jedes brasno dovoljno je da sebi napravis sran je....
 
Ovaj gore deo me jako zanima, tj odakle ti podaci da je riba stara 20god i da je iz kanaliacije...

Jel ti treba veci dokaz za to od cene? kako moze da kosta kilogram bilo koje ribe 400 din??? Ako se zna da ta riba se uvozi iz Brazila, Vijetnama i ko zna jos odakle?? Znaci uracunaj prevoz kamiona do broda, pa prekomorska plovidba, pa onda od Jadrana do srbije ima bar 2 granice , pa porez na granici pa prevoz do magacine u Srbiji pa iz Magacina iz Srbije u prodavnicama u Srbiji, pa onda trgovacka marza i maloprodajnih trgovaca i onih veletrgovaca, ..... Znaci jel je moguce da bilo koja riba kosta 400 din kg?????? A koliko znam ima riba koje su i jeftinije.

A ako hoces bas dokaz evo ti i dokaz na sledecem linku:

http://www.politika.rs/rubrike/Drustvo/Riba-losha-za-Evropu-dobra-za-Srbiju.lt.html
 
Poslednja izmena:
A znas li ti koliko se kg ribe upeca svaki dan u svetu? Da li ti znas kolika je potrosnja ribe, odakle tebi podaci da se ribe dovozi iz Vijetnama. Znas li ti koliko 1000 tona nose ti sleperi koje prenose robu ( hranu ) po celom svetu... reci mi zasto bi se riba pecala na moru, zatim transpotrovala negde, onda vracala u luku, tovarila na brod i dalje nosila...
Da li stvarno mislis da je riba stara 20god? Pa sta mislis koliko bi kostalo skladistenje ribe na -20C minimum na rok od 20god? Toliko da cak i da kg kosta 2000din ne bi se troskovi isplatili...
 
A znas li ti koliko se kg ribe upeca svaki dan u svetu? Da li ti znas kolika je potrosnja ribe, odakle tebi podaci da se ribe dovozi iz Vijetnama. Znas li ti koliko 1000 tona nose ti sleperi koje prenose robu ( hranu ) po celom svetu... reci mi zasto bi se riba pecala na moru, zatim transpotrovala negde, onda vracala u luku, tovarila na brod i dalje nosila...
Da li stvarno mislis da je riba stara 20god? Pa sta mislis koliko bi kostalo skladistenje ribe na -20C minimum na rok od 20god? Toliko da cak i da kg kosta 2000din ne bi se troskovi isplatili...

Ako ti imas dokaza da nasi veletrgovci uvoze prvoklasnu ribu kao recimo veleprodavci iz Nemacke i prodaju je po 4 evra Kg na trzistu (maloprodajna cena) onda OK ali ako nemas dokaza onda neznam sta da ti kazem. Meni je jednostavno nemoguce da shvatim kako to prvoklasna riba bilo koje vrste iz uvoza moze da kosta 400 din po kilogramu??????
 
Al ti ima logike da nakon odrzavanje ribe u hladnjacama koje trese na 100.000 kilovata mesecno i tako 20godina riba moze da kosta 400din. Pazi jedna obicna klima ti trosi od 1-3 kilovata, sta mislis koliko trosi nesto zapremine 1milion i vise litara?
Ako ti imas dokaze da je ta riba stara 20godina onda cu ti poverovati.

A sto se tice cene ribe u Nemackoj , zasto mislis da je 4evra puno? Pazi u Austaliji 1kg Jabuka kosta 250-300din a kod nas 70din... Jel i to mozda roba koja je bila zamrznuta 20+ godina, ili 1L izvorske vode je 500din a kod nas 60din...
 
Evo jos jedan link: http://www.dnevnik.rs/node/13728

Tesko je naci u medijima kritike na racun uvoznika jer je uvoznicki lobi veoma veoma jak u Srbiji i drzi sve pod svoju sapu tako da jako tesko bilo ko moze doci do bilo kakvih dokaza protiv uvoznika. Znaci ostaje nam samo da se uzdamo u svoju logiku i da kupujemo samo ono zasta smo 100% sigurni da nije otrov. Dakle samo nasa sela i bake i deke. Ako ti nemas baku i deku ili nemas selo uopste onda ima tvoj komsija a ako nema ni tvoj komsija onda pali svoj auto ili dzip i pravac zlatibor, vlasina itd i kupuj od bake koje nose marame mleko, sira, med, meso itd jer si tako siguran da si kupio pravu i zdravu namirnicu. Ako ti je skupo nemoj da kupis 2 Kg necega vec napuni svoj auto sto vise i troskovi puta ce ti biti manji. Kad odes na Zlatiboru da kupis namirnice (voce povrce meso...) naravno da nema samo jedna porodica seoska sve sta ti trba ali kupis od celog sela, dobro platis i svi zadovoljni. A povrh svega nadises se cistog vazduha i imas jos i avanturicu. Znaci em dobar i zdrav vikend a i zdrave namirnice. tako ti dobijas zdravlje a seljaci dobijaju novac da nase selo ne propadne. kad kupujes u prodavnici kupujes bolest a pri tome punis dzepove pojedincima i stranim drzavama. dakle jednim udarcem dve muve :)
 
Poslednja izmena:
A gde pise da je riba bila zamrznuta 20god?

Pazi o kvalitetu te ribe mozes da posmatras ovako. EU ju je mozda proterala jer par zemalja clanica EU zivi od izvoza ribe, a Amerika ima svoje ribnjake a 100% jos i ogroman deo ribe lovi u svojim okeanima ili mozda uvozi iz Kanade. A i tu im je i Aljaska...
 
A gde pise da je riba bila zamrznuta 20god?

Pazi o kvalitetu te ribe mozes da posmatras ovako. EU ju je mozda proterala jer par zemalja clanica EU zivi od izvoza ribe, a Amerika ima svoje ribnjake a 100% jos i ogroman deo ribe lovi u svojim okeanima ili mozda uvozi iz Kanade. A i tu im je i Aljaska...

Brate aj dosta vise sa tih 20 god zamrzavanja. Ako ti imas toliog poverenja u sve sta uvoze nasi veletrgovci (bolje receno njih nekoliko osoba) onda ok ali ja govorim o tome da je 300% povecanje kancera u odnosu na 2000 god jak dokaz da nesto smrdi iz uvoza i po prodavnicama i pijacama.
 
Pa ti si naveo da se toliko cuva, ja samo zelim da znam odakle ti taj podatak...

A zasto bi kupovao kod veletrgovaca? Odes na pijacu i kupis od nekog seljaka/zemljoradnika koji na istom mestu prodaje vec decenijama...

Zdrav zivot ne znaci da neko nece oboleti od raka, vec samo da ce malo umanjiti sanse. Imas osobe koje ceo svoj zivot nisu pusile pa su obolele od raka pluca. Takodje, priznali su da su nas tokom 1999 bombardovali raketama sa osiromasenim uranjumom, dodaj jos na to i katastrofu iz 1986god, kupanje po zaganjenim rekama, voda iz slavine koju je prepuna hlora, raznih teskih metala... Zar zasita mislis da je na prvom mestu kriva ishrana?
 
Pa ti si naveo da se toliko cuva, ja samo zelim da znam odakle ti taj podatak...

A zasto bi kupovao kod veletrgovaca? Odes na pijacu i kupis od nekog seljaka/zemljoradnika koji na istom mestu prodaje vec decenijama...

Zdrav zivot ne znaci da neko nece oboleti od raka, vec samo da ce malo umanjiti sanse. Imas osobe koje ceo svoj zivot nisu pusile pa su obolele od raka pluca. Takodje, priznali su da su nas tokom 1999 bombardovali raketama sa osiromasenim uranjumom, dodaj jos na to i katastrofu iz 1986god, kupanje po zaganjenim rekama, voda iz slavine koju je prepuna hlora, raznih teskih metala... Zar zasita mislis da je na prvom mestu kriva ishrana?

Postoje rizici koji su sveopsti i svuda prisutni koje ne mozes spreciti ali postoje i oni na koje mozes da utices. Pa na one koje mozes onda i moras. Naravno da nikad ne mozes u danasnjem svetu reci da si 100% uklonio sve rizike ali one koje mozes mozes. A to su pusenje, kupovina hrane po prodavnicama, mesarama, pijacama, konzumiranje droga, alkohola, raznih stimulativnih sredstava, lekova, poso u zatrovanoj sredini kao sto su frarbare, proizvodnja boja, lakova, metalna industrija, i jos 1000 poslova koje ljudi rade a koji uticu jako negativno na zdravlje itd itd itd itd.
 
Kancer kako tvrde strucnjaci je 300% u povecanju danas u odnosu na 2000 godinu. Razlog tome kazu da je bombardovanje medjutim ja mislim da nije samo to u pitanju. Mislim da je u pitanju i nasa ishrana.

Ja jedem voce i povrce ali iz sela a ne sa pijace jer je sa sela ne prskano (moji baka i deka) a meso jedem samo 2 obroka nedeljno (pod meso podrazumevam i sira, kajmak, bifteke, mleko i sve ostalo sto je zivotinjskog porekla). Meso takodje donosimo sa sela a stoka ne konzumira koncentrate sa hemikalijama, antibioticima i hormonima. Takodje i sto se tice jaja, mleka, sira itd. Medjutim voce i povrce naravno ne kuvamo nikada vec iskljucivo taze jedemo. Najvise pijem sokove i vitaminske bombe (desetak voca i povrca smeljes u napitak). Sokove nikad ne kupujemo iz prodavnice niti ista sto je konzervirano bilo kako, niti ulje suncokretovo niti bilo koje drugo. A mesne preradjevine tipa kobasice, salame, pastete i slicno ni u snu ne jedem jer je to zivi otrov. Ranije je i moglo u Titovo vreme ali danas je to zivi otrov. na zalost nikada ne jedem kupljenu ribu bilo zivu ili smrznutu jer je to zivi otrov. Riba se cuva i po 20 godina zamrznuta po skladistima dok dodje u Srbiji jer nasi trgovci kupuju smece iz inostranstvo jer je bagatelno a ovde prodaju kao da je to prvoklasna roba. Takodje mnoge zive ribe se uvoze iz Vijetnama a one se cuvaju u kanalizacionim kanalima. Znaci 90% ono sto je po prodavnicama i po pijacama je zivi otrov i nije cudo sto je 300% skocilo obolevanje od kancera u Srbiji zadnjih 10 godina.

Iz prodavnice jedino moja majka kupuje brasno i nista vise. Cak ni hleba jer smo culi da u njega stavljaju svasta i sto se tice brasna ali i sto se tice hemikalija.

svaka cast..samo napred:mrgreen:
 
Postoje rizici koji su sveopsti i svuda prisutni koje ne mozes spreciti ali postoje i oni na koje mozes da utices. Pa na one koje mozes onda i moras. Naravno da nikad ne mozes u danasnjem svetu reci da si 100% uklonio sve rizike ali one koje mozes mozes. A to su pusenje, kupovina hrane po prodavnicama, mesarama, pijacama, konzumiranje droga, alkohola, raznih stimulativnih sredstava, lekova, poso u zatrovanoj sredini kao sto su frarbare, proizvodnja boja, lakova, metalna industrija, i jos 1000 poslova koje ljudi rade a koji uticu jako negativno na zdravlje itd itd itd itd.

a gde da kupuje običan narod koji nema ko da mu donese sa sela nezagadjenu hranu i namirnice?
i ako već mora da radi u nekoj sredini koja oštećuje zdravlje, kako da ta osoba objasni svojoj porodici da zarad zdravlja (te osobe) moraju da pocrkavaju gladni??
ne kažem da mora samo ta jedna osoba da radi, naravno da može i druga, ali pazi, neki ljudi ne mogu da biraju što je žalosno.:(
 
a gde da kupuje običan narod koji nema ko da mu donese sa sela nezagadjenu hranu i namirnice?

Imas auto i lepo idi i kupi na zlatiboru, vlasini itd itd. Mozes da ides na more a ne mozes da odvojis jednom mesecno vreme i odes sa muzem ili sa jos nekim komsijom sa vise auta kao neki karavan do Zlatibora i da kupis zdravu hranu???????

i ako već mora da radi u nekoj sredini koja oštećuje zdravlje, kako da ta osoba objasni svojoj porodici da zarad zdravlja (te osobe) moraju da pocrkavaju gladni??
ne kažem da mora samo ta jedna osoba da radi, naravno da može i druga, ali pazi, neki ljudi ne mogu da biraju što je žalosno.:(

Nista se ne mora. pa valjda ti je bitnije zdravlje nego da radis recimo u fabrici boje i lakova i da umres za 10 do 15 godina? Uvek imas izbor samo treba covek biti dovoljno hrabar.
 
Postoje rizici koji su sveopsti i svuda prisutni koje ne mozes spreciti ali postoje i oni na koje mozes da utices. Pa na one koje mozes onda i moras. Naravno da nikad ne mozes u danasnjem svetu reci da si 100% uklonio sve rizike ali one koje mozes mozes. A to su pusenje, kupovina hrane po prodavnicama, mesarama, pijacama, konzumiranje droga, alkohola, raznih stimulativnih sredstava, lekova, poso u zatrovanoj sredini kao sto su frarbare, proizvodnja boja, lakova, metalna industrija, i jos 1000 poslova koje ljudi rade a koji uticu jako negativno na zdravlje itd itd itd itd.

Upravo tako, al me zanima zasto onda umesto da se resis alkohola, cigara, kafe u ogromnim kolicinama, solarijuma, ulja, vode iz cesme odmah polazes od hrane.... Iskreno sve ono gore je daleko lakse izbeci, upravo iz razloga sto ti organska hrana svugde u svetu kosta nekoliko puta skuplje od "vestacke", a ljudi u Srbiji nemaju parada daju 500din/kg neprskanih jabuka....
 
Imas auto i lepo idi i kupi na zlatiboru, vlasini itd itd. Mozes da ides na more a ne mozes da odvojis jednom mesecno vreme i odes sa muzem ili sa jos nekim komsijom sa vise auta kao neki karavan do Zlatibora i da kupis zdravu hranu???????

A benzin je bas jeftin jel tako? Pazi ko kaze da ona ide na more? 90% stanovnista Srbije nigde nece ici ove godine..

Nista se ne mora. pa valjda ti je bitnije zdravlje nego da radis recimo u fabrici boje i lakova i da umres za 10 do 15 godina? Uvek imas izbor samo treba covek biti dovoljno hrabar.

Ne vaznije mi je da svoju decu dovedem do uzrasta kada ce moci da zive sami, da sami zaradjuju za zivot... Upravo to je hrabrost, da svoj zivot zrtvujes kako bi svojoj deci obezbedio lepsu budicnost...
 
Imas auto i lepo idi i kupi na zlatiboru, vlasini itd itd. Mozes da ides na more a ne mozes da odvojis jednom mesecno vreme i odes sa muzem ili sa jos nekim komsijom sa vise auta kao neki karavan do Zlatibora i da kupis zdravu hranu???????


Nista se ne mora. pa valjda ti je bitnije zdravlje nego da radis recimo u fabrici boje i lakova i da umres za 10 do 15 godina? Uvek imas izbor samo treba covek biti dovoljno hrabar.

muža nemam al zato imam komšiju:zper:, šta je zdravije imati?:think::zcepanje:

i samo da znaš to što se nekima može da ne rade na takvim mestima ne znači da svako dobija takvu šansu da razmišlja i da se premišlja o tome gde će da radi.
 
"Opasan kanadski losos
– Veći je problem što kod nas možete da kupite kanadskog lososa za 250 dinara koji je dosta jeftiniji od šarana. U Kanadi se obavezno ističe obaveštenje da je ovaj losos genetski modifikovan i mora da se jede u ograničenim količinama i ne tako često. Recimo, jednom u tri meseca. Kod nas takav natpis ne postoji – kaže Mirjana Miščević, sekretar Grupacije za ribarstvo Privredne komore Srbije."

...a jel mogu u ribarnicama ovaj kanadski da uvaljuju kao norveski i prodaju po 1200din kilo?
 
Imas auto i lepo idi i kupi na zlatiboru, vlasini itd itd. Mozes da ides na more a ne mozes da odvojis jednom mesecno vreme i odes sa muzem ili sa jos nekim komsijom sa vise auta kao neki karavan do Zlatibora i da kupis zdravu hranu???????
Nista se ne mora. pa valjda ti je bitnije zdravlje nego da radis recimo u fabrici boje i lakova i da umres za 10 do 15 godina? Uvek imas izbor samo treba covek biti dovoljno hrabar.

Ko ti kaze da neko moze da ide na more??? I odakle ti to da je bas hrana zdrava tamo negde na Zlatiboru? Ko ti garantuje da nije poprskano voce ili povrce pre samog vadjenja ili branja? Ciko koji hoce da proda...
Joj majke ti kakva hrabrost... pa hrabrost je ostati tu i svojoj porodici ostvariti dinar kojim ce se prehraniti. Mislis hrabar je pa ce ga neko sacekati i reci evo vam radno mesto gospodine. I ti mislis da svi ljudi ostaju na radnim mestima koji su rizicni za njih zato sto tako biraju ili zato sto nemaju i ne mogu dobiti bolje? Nisi bas u pravu.
 

Back
Top