Predrasude...

Ja napr. ne volim profesore srpskog jezika i književnosti...iz čistog iskustva sam izgradila neki stav prema njima koji se posle pretvorio u stereotip....e sad...smatram ih glupavi, ograničenim, ljudima bez mašte i potencijala...koji su interpretacije naučili napamet, a da su imali i malo talenta stvorili bi nešto, a ne bili totalno ograničeni u onome što rade.......napomenuću da ih znam dosta....
 
Ja napr. ne volim profesore srpskog jezika i književnosti...iz čistog iskustva sam izgradila neki stav prema njima koji se posle pretvorio u stereotip....e sad...smatram ih glupavi, ograničenim, ljudima bez mašte i potencijala...koji su interpretacije naučili napamet, a da su imali i malo talenta stvorili bi nešto, a ne bili totalno ograničeni u onome što rade.......napomenuću da ih znam dosta....

Jao,nemoj tako...Meni je u zadnjoj godini srednje skole srpski predavala jedna jako pametna zena koja je dosla i rekla da ce pokusati da nas nauci da letimo(ne duva :)),i stvarno je mastala na casovima,svaku knjigu je ucinila zanimljivijom,i jedva sam cekala njene casove,mada ja inace srpski obozavam...:heart:Vjerovatno i to utice..Sto se tice predrasuda imam ih jako malo,ili nimalo,sad nesto ne mogu da se sjetim nicega...Nekako uvijek prvo upoznam osobu,pa tek onda gradim neki stav o toj osobi,trudim se da imam sto manje predrasuda vezano za bilo sta...
 
Pa vidi, imas one profesore koje boli uvo.Zavrse fakultet i njima je cilj ispunjen.Boli ih dupe za decu kojima ce predavati.I onda dodju, odrade po tim interpretacijama, izdiktiraju tudje analize i idu kuci zadovoljni sto sa sobom u dzepu nose svoju platu.bez imalo grize savesti sto nas na taj sve vise zatupljuju, i ne dozvoljavaju nam da se razvijamo intelektualno.Ali nisu to samo profesori srpskog jezika i knjizevnosti.ima ih raznih.Tako da zavisi sve od toga da li je osoba toliki samozivi moron ili ne.Ne treba generalizovati.
 
Bolesna predrasuda, ali sta da radim..... :confused:
Imam trip da su svi oni koji upisu neku trogodisnju skolu neobrazovani, nekulturni, da ne vode racuna o higijeni, da su neinformisani o dosta toga... u vecini slucajeva se ispostavi da nije tako, ali to je moja predrasuda.
 
Ja napr. ne volim profesore srpskog jezika i književnosti...iz čistog iskustva sam izgradila neki stav prema njima koji se posle pretvorio u stereotip....e sad...smatram ih glupavi, ograničenim, ljudima bez mašte i potencijala...koji su interpretacije naučili napamet, a da su imali i malo talenta stvorili bi nešto, a ne bili totalno ograničeni u onome što rade.......napomenuću da ih znam dosta....

Svako ko mi je predavao srpski od 5. razreda osnovne pa do mature mi je zagorcavao zivot :confused:
 
Bolesna predrasuda, ali sta da radim..... :confused:
Imam trip da su svi oni koji upisu neku trogodisnju skolu neobrazovani, nekulturni, da ne vode racuna o higijeni, da su neinformisani o dosta toga... u vecini slucajeva se ispostavi da nije tako, ali to je moja predrasuda.

taman da napisem kako nemam predrasuda,procitah ovo i toootalno se prepoznajem...
well,bar nisam jedina xD
 
Da li ih imate?Da li se protiv njih borite?Koje su....i kako su nastale?

imam dosta predrasuda,ali su mi one sekundarne prilikom svakodnevnog rasudjivanja zato sto ih sam svesno stvaram ,pa ih samim tim i kontrolisem donekle
npr,prema ljudima koji ti prilikom rukovanja,posebno muske osobe,posebno prilikom prvog upoznavanja stegnu ruku sa desetinom snage,msm odmah znam na cemu sam
mogao bi jos 1000 primera za sterotipno ponasanje ljudi za koje mogu da kazem da ne zelim da me okruzuju
 
Jao to rukovanje... Znam ja jednog idiota koji je bio u tripu da svima steze ruke do iznemoglosti... Ja bila mala, a on dziber i dodje kao da se pozdravi sa mnom, sve mi koscice polomio...:evil: @tema od tada imam velike predrasude prema tom coveku, mrzim ga iz dna duse...:rotf:
 
А потпуно опуштена шака је гадна и за гледање,а камоли за додир. :)
Као кад ухватиш покојника да га пољубиш у руку.
 
А потпуно опуштена шака је гадна и за гледање,а камоли за додир. :)
Као кад ухватиш покојника да га пољубиш у руку.

o tome ti pricam
ja bogme volim kad mi jako stisnu ruku..
odmah steknem pozitivno misljenje o coveku..
bolje i jako, nego onaj prokleti slina-pozdrav...

pusticu ja Dragana da se pozdravi sa tobim
ima ruku da ti polomi
 

Back
Top