Alcohol 120%

ni ja ne kontam sta si hteo da kazes. Provo napisi u kom ti je formatu fajl i kako znas da je format slike. Slike su obicno jpg, gif, jpeg, tif, tiff, bmp... itd. one se ne otpakuju sto se nadam da znas
 
Otvoriš alcohol i u donjem delu gde su ti izlistani svi cd-rom-ovi na onaj koji ti se nalazi ispod virtual dvd/cd-rom klikni desni klik pa mount image i onda samo nađi gde ti se nalazi image i pokreni ga dvoklikom.
 
Датотеке које у себи садрже скуп података, слично архивама, називају се image датотеке.

Не знам како код нас гласи термин за овакву врсту датотека, али знам да Хрвати користе преслика или образ.
Ја бих то именовао као виртуелна слика.
Оне се најчешће праве за игре, а посебно су погодне за оне с више ЦД-ова. Један пример је игра The Sims 2.
Први део игре без наставака је по оригиналу 4 ЦД-а. Да би се избегло резање на та 4 ЦД-а, неко је измислио да направи нови формат који ће моћи да држи све податке у тој виртуелној слици (*.mds, *.iso, *.uif), и уз помоћ одређених програма (Alcohol 120%, Daemon Tools) да их учита као нову виртуелну јединицу (вама познату као virtual drive).
Сада је само потребно да убаците податке с тих 4 ЦД-а у четири посебне виртуелне слике (обично се бира .iso формат) и да их нарежете на један ДВД.
Након тога користите програм као што је Daemon Tools да учитате те слике правим редоследом и инсталирате игрицу.
Наравно, те виртуелне слике могу да се користе за било шта, мада се више препоручују за игре и DVD-R филмове. За остало су ту архиве.

Да се вратимо теми.
Steveharris, пошто не користим Alcohol 120% и не знам које опције он нуди, не могу ти помоћи. Ја ти препоручујем да преузмеш један од програма као што су PowerISO, MagicISO, UltraISO и отпакујеш податке са *.mds слике.
ISO слике можеш да отпакујеш и уз помоћ WinRAR-а, али с обзиром на то да није у питању тај формат, читај даље.
Чини ми се да PowerISO и MagicISO имају ограничење од 300 MB за отпакивање једне слике, али увек је на располагању Гугл, ако схваташ шта ти покушавам рећи.
 
Poslednja izmena:

Back
Top