Uzor...

Nemam uzora, mada postoje ljudi kojima se divim, tj. postojali su, npr Ravakol, Aleksandar Makedonski, despot Stefan Lazarevic, Ce Gevara, Napoleon...:D
 
Zoran Djindjic
2Pac
Eminem
Napoleon
Vozd Karadjordje
Dusan Veliki
Lazar Hrebeljanovic
Milos Obilic
Vlade Divac

Mislim da ih ima jos, samo sto trenutno ne mogu da ih sse setim svih...
 
Tadej Valentan!Lik živi od onoga šta voli i u čemu je izuzetno dobar,putuje kad i gde hoće,trikovi na dasci su mu j**ački,uprkos st/ranju u državi poseduje dovoljno materijalnog da ne mora napustiti istu...
 
Zoran Djindjic
2Pac
Eminem
Napoleon
Vozd Karadjordje
Dusan Veliki
Lazar Hrebeljanovic
Milos Obilic
Vlade Divac

Mislim da ih ima jos, samo sto trenutno ne mogu da ih sse setim svih...

Zasto Dusan???
Veliki broj ljudi ga smatra za izvrsnog vojskovodju, mada on to nije bio. Iskoristio je epidemiju kuge u Grckoj i na taj nacin duplo uvecao svoju teritoriju. I da li je zaista mislio da se nakon njegove smrti naslednici nece otimati o teritoriju, da nece izbiti gradjanski rat koji ce usloviti pad pod Turke.

A sto se tice Karadjordja, on je po propasti ustanka pobegao u Austriju, za razliku od Milosa Obrenovica koji je ostao dca deli sudbinu naroda.

Ostali su OK :D
 
Zasto Dusan???
Veliki broj ljudi ga smatra za izvrsnog vojskovodju, mada on to nije bio. Iskoristio je epidemiju kuge u Grckoj i na taj nacin duplo uvecao svoju teritoriju. I da li je zaista mislio da se nakon njegove smrti naslednici nece otimati o teritoriju, da nece izbiti gradjanski rat koji ce usloviti pad pod Turke.

A sto se tice Karadjordja, on je po propasti ustanka pobegao u Austriju, za razliku od Milosa Obrenovica koji je ostao dca deli sudbinu naroda.

Ostali su OK :D

Nisi ti veliki vojskovodja ako samo okupis jaku vojsku, pa udri po neprijatelju.Trebas da znas kako da situaciju kod svojih protivnika iskoristis u svoju korist, kao sto je to Dusan ucinio.
Sto se tice Karadjordja, on je pred kraj Prvog srpskog ustanka bio ozbiljno bolestan i nije mogao da se krece.A ipak je ucestvovao u jednoj bici.Ne verujem da je izdao narod, uostalom to je dokazao tokom svih tih godina Prvog srpskog ustanka.
Jeste, Milos je ostao da deli sudbinu naroda, ali kao vazal Sulejman-pase Skopljaka.A da, i on je na prevaru ubio svog kuma, Karadjordja.Mada, moze se reci da se je kasnije nekako iskupio vodeci drugi srpski ustanak.
 
Nisi ti veliki vojskovodja ako samo okupis jaku vojsku, pa udri po neprijatelju.Trebas da znas kako da situaciju kod svojih protivnika iskoristis u svoju korist, kao sto je to Dusan ucinio.
Sto se tice Karadjordja, on je pred kraj Prvog srpskog ustanka bio ozbiljno bolestan i nije mogao da se krece.A ipak je ucestvovao u jednoj bici.Ne verujem da je izdao narod, uostalom to je dokazao tokom svih tih godina Prvog srpskog ustanka.
Jeste, Milos je ostao da deli sudbinu naroda, ali kao vazal Sulejman-pase Skopljaka.A da, i on je na prevaru ubio svog kuma, Karadjordja.Mada, moze se reci da se je kasnije nekako iskupio vodeci drugi srpski ustanak.

Pa i Karadjordje je ubio oca i brata. A skoro sam bio na nekom predavanju koje je drzao Dejan Ilic, izmedju ostalog je rekao da je po njegovom misljenju Karadjordje podigao ustanak kako bi mogao da se oslobodi turskog trgovinskog pritiska, jer je bio trgovac svinjama, tako da ispada da je digao ustanak iz licne koristi...ne znam koliko je to tacno..................
 
Znaci ne moraju stvarne licnosti! :D
Onda cu da prosirim svoju listu...

Aragorn (LOTR)
Prince (Prince of Persia)
Utred (Poslednje kraljevstvo)
Merso (Stranac)
Kvaj Gon (Star Wars)
 
Poslednja izmena:
Nemam uzora, mada postoje ljudi kojima se divim, tj. postojali su, npr Ravakol, Aleksandar Makedonski, despot Stefan Lazarevic, Ce Gevara, Napoleon...:D

Očigledno se diviš ''slavnim'' ljudima, mada te ne interesuje kako su do te slave došli.
Većina ljudi koje si ovde naveo su ljigavci bili. Spomenuću smo Napoleona, pi'z'da mala iskompleksirana, kada je bio boj on se krio nazad, a slao je svoje vojnike da ginu. Jer l' to predvodnik i vođa? :think:

@ Tema

Imam par uzora i oni su obični ljudi, nepoznati široj masi. To su meni bliske osobe za koje mugu da odredim da vrede i uživam u njihovom prisustvu. :super:
 
Poslednja izmena:
najbesmisleniji su mi ti uzori iz slavne narodne istorije i mitologije
dobro uzori su sami po sebi besmisleni
al neko koga mozes da znas makar na najposredniji nacin
pa i da nesto izvuces
ali
dušan, karađorđe, obilić, ovaj onaj.... wtf ko ima i najblažu predstavu o nima
o da čitali ste u istoriji za 8/IV razred...
mada velicina uvek ide s ljigastvom
 
Očigledno se diviš ''slavnim'' ljudima, mada te ne interesuje kako su do te slave došli.
Većina ljudi koje si ovde naveo su ljigavci bili. Spomenuću smo Napoleona, pi'z'da mala iskompleksirana, kada je bio boj on se krio nazad, a slao je svoje vojnike da ginu. Jer l' to predvodnik i vođa? :think:

@ Tema

Imam par uzora i oni su obični ljudi, nepoznati široj masi. To su meni bliske osobe za koje mugu da odredim da vrede i uživam u njihovom prisustvu. :super:

Nemoj da mi vredjas Napoleona, lik je uzdrmao Evropu i svet i zauvek ih promenio. Dotadasnji poredak je izvrnuo naglavacke, ukinuo feudalizam na teritorijama koje je osvajao, ostvario sjajne pobede, a sto je najvaznije, nije bio neki glupi plemic, vec je od nicega postao najuticajnija licnost sveta u 19. veku. :D
 
Poslednja izmena:

Back
Top