Zdravko Colic

Људи, Брега је радио само песму "Манијачи", не и читав албум. Од осталих аутора истичу се Бора Ђорђевић, Бајага, Душан Ковачевић, Александра Милутиновић, па и сам Здравко ;)

Ма, он је, бре, био и остао ЈЕДИНИ ОД СВИХ! :heart:
 
Meni su dobre njegove stare pesme,nekako imaju tezinu,ove nove su mi lake,pevljive ali ni jedna me nije dirnula da kazem da ce biti za sva vremena sem tri,cetiri(od svih novijih albuma) koje su dostojne Zdravka Colica i koje mogu da prate njegove hitove za sva vremena.Ostale su "pesmice" koje se brzo zaboravljaju ali posto ih peva Zdravko Colic onda se forsiraju.
 
I bio je u zatvoru. :rumenko: ;)

Jel znaš zašto je bio?

Čola je hteo da otvori radionicu za izradu ploča u Sarajevu i dinare je odneo u Bugarsku da pretvori u devize radi kupovine opreme i mašina. Vrlo je interesantan podatak da je na granici policija pretresla samo njega i odmah ga uhapsila, što jasno govori da je Čolu neko drukn'o.
Odmah sutradan su sve novine objavile sliku Čole sa lisicama na rukama.U to vreme Čola je bio na vrhuncu svoje slave u zemlji koja je imala 22 miliona stanovnika.
Čovek je mirno odgulio svoju ćorku i nikad ni reč nije rekao o tome.


Ovaj album sa Bregom mu uopšte nije trebao Očaj:(
 
Pretraživač kaže da nema slične otvorene teme, a svakako je kao pevač to zaslužio.

Luče :D

'Ajmo, po sećanju od početka.

http://1.***************/_IbXZ1Z7eGQU/SPidUpfYzhI/AAAAAAAAAj8/gY-0npcHUIw/s320/zdravko-colic.jpg




Prva singl pesma





Singlice:

Plačem za tvojim usnama (Ambasadori, Beograd disk, 1971.)
Pogledaj u nebo/Kukavica kuka/Gospa Mica-gazdarica (Korni grupa, PGP RTB, 1971.)
Sinoć nisi bila tu/Tako tiho (Beograd disk, 1972.)
Pod lumbrelom/Stara pisma (Jugoton, 1972.)
Gori vatra/Isti put (Jugoton, 1973.)
Bling, blinge, bling/Julija (Jugoton, 1973.)
Zelena si rijeka bila/Ne dam ti svoju ljubav (Diskoton, 1974.)
Dome moj/Ljubav je samo riječ (Jugoton, 1974.)
Madre mia/Rock'n'roll Himmel (Suzi Records, 1974.)
Ona spava/Zaboravi sva proleća (PGP RTB, 1975.)
Zvao sam je Emili/Sonata (Jugoton, 1975.)
April u Beogradu/Svitanje (PGP RTB, 1975.)
Sinoć nisi bila tu/U dnu čoveka uspomena/Slike iz detinjstva (1975.)
Ti si bila, uvijek bila/A sad sam ja na redu (Jugoton, 1976.)
Ljubav ima lažni sjaj/Balerina (Jugoton, 1977.)
Živiš u oblacima/Zašto spavaš (Jugoton, 1977.)
Loš glas/Ne mogu biti tvoj (Jugoton, 1978.)
Light Me/I'm Not A Robot Man (Suzi Records, 1978.)
Alles Was Ich Hab'/Lampenfieber (Warner Bros Records, 1979.)
Druže Tito mi ti se kunemo/Titovim putem (Jugoton, 1980.)

colic_24.jpg


zdravk10.jpg




Prvi album " Ti i ja" 1975.g.

Вагабунд
Лоше вино
Останимо пријатељи
А сад сам ја на реду
Љубав је љубав
Звао сам је Емили
Ти си свјетло, ја сам тама
Живот је лијеп, Хелен Марие
Послије раскоши и сјаја
Играш се ватром
------------------------------------------------------



 
Super je bio Chola, ali je poslednjim albumom usro citavu karijeru. Ne znam sto mu je to trebalo... otkad je prest'o da saradjuje sa Batom Kovacem, Balasevicem, Bajagom, a oslonio se na Bregovica i Marinu, i hvali se tirazima prodatim uz deterdzente, sroz'o se u mojim ocima, skroz.
 
Cola kralj ! Najbolji pevac na Balkanu, sa nakvalitetnijim glasom i najboljim pesama...
Najbolja karijera, najbolji koncerti, najvise publike... Sta reci... CAR !
Nikako mu nije trebala saradnja sa Bregom al ******, sta je tu je, sigurno zna zasto je to uradio...
 
Super je bio Chola, ali je poslednjim albumom usro citavu karijeru. Ne znam sto mu je to trebalo... otkad je prest'o da saradjuje sa Batom Kovacem, Balasevicem, Bajagom, a oslonio se na Bregovica i Marinu, i hvali se tirazima prodatim uz deterdzente, sroz'o se u mojim ocima, skroz.

Cola kralj ! Najbolji pevac na Balkanu, sa nakvalitetnijim glasom i najboljim pesama...
Najbolja karijera, najbolji koncerti, najvise publike... Sta reci... CAR !
Nikako mu nije trebala saradnja sa Bregom al ******, sta je tu je, sigurno zna zasto je to uradio...

U pravu ste oboje. Bolje bi mu bilo da je obnovio saradnju sa Batom nego sa Bregom. Ne znamo šta je u pitanju, al da ne valja,ne valja.

Ipak ima mnogo toga dobrog do ovog debakla.
 

Back
Top