Pao orao J22

su47berkut

Primećen član
Poruka
760
Avion pao zbog tehničkih problema

Vest objavljena:

03.06.2010 | 12:54


Izvor:

Beta, RTS
POŠALJI PRIJATELJU
ODŠTAMPAJ VEST
DODAJ KOMENTAR
KOMENTARI
ARHIVA
Avion Vojske Srbije srušio se u Gružansko jezero kod Kragujevca. Pilot, koji se uspešno katapultirao iz aviona i potom upao u jezero, prebačen je u bolnicu.
Pilot major Slobodan Jocić, danas oko 12.20 zbog nemogućnosti izvlačenja stajnog trapa na avionu "Orao", bio je prinudjen da napusti letelicu koja se srušila u reonu Knićkog jezera kod Kragujevca, saopštilo je danas Ministarstvo odbrane
Srbije.

"Pilot se katapultirao i prema informacijama kojima raspolažemo, njegovo stanje je stabilno", navedeno je u saopštenju.

Povodom te nesreće, komandant Vazduhoplovstva i protivvazduhoplovne odbrane brigadni general Ranko Živak će u Domu Vojske u Beogradu sa saradnicima održati konferenciju za novinare u 15.30.

Svedok pada aviona

Svedok Veselin Marsenić u telefonskoj izjavi za RTS kaže da je ugledao avion kako dolazi iz pravca Mrčajevaca i potom je "začuo intezivno brujanje i zvuk sličan pucnju".

"Nisam video pilota, ali sam video kada je avion počeo da ponire. Pretpostavljam da je zvuk nalik pucnju, zapravo bio zvuk koji se čuje prilikom katapultiranja pilota
iz aviona", rekao je Marsenić za RTS.

Voda u jezeru ispravna za pića

Avion se srušio u Gružansko jezero, iz koga se vodom snabdeva područje centralne Srbije na kome živi više stotina hiljada ljudi.

Direktor Vodovoda Kragujevac Obren Ćetković rekao je agenciji Beta da je voda ispravna za piće i da nesreća nije mogla da izazove veće zagađenje.

Avion se srušio u jezero na području "turskih bunara", a prema saznanjima direktora Vodovoda imao je oko 100-150 litara kerozina u rezervoarima.

Ta količina je, prema rečima Ćetkovića, zanemarljvia u odnosu na količnu vode u akumulaciji, ali je vodovod ipak odmah uzeo uzorke za kontrolu.
Pad aviona "orao" danas prepodne, četvrti je udes letelica Vojske Srbije od 2006.
godine.

Jos da padnu G4 i MIG21 i prizemljicemo ih sve i taman ce mo zatvoriti krug lovaca koj su pali.

Mozda ce se vlast smilovati da ulozi pare u Utvu.
 
Ako se ne varam ovo je cetvrta "nesreca" u zadnjih nekoliko godina...Mislim da je vreme da se iz ministarstva izjasne cemu ovoliki gubitak tehnike,ako nisu ispravni za letove ili ako im je istekao resurs zasto im daju dozvole za let,ako piloti nisu sposobni (u sta cisto sumnjam) ajde da ih dokvalifikujemo,ovakvi gubitci vec postaju besmislenost i moglo bi se reci "rutina" u nasoj vojsci...Nismo mi sila koja moze sebi da priusti ovakve gubitke,pa tako mislim da nebi smeli da je sa njima poredimo (a garant je da ce ovi iz ministarstva povuci takvu paralelu)...Sta drugo reci osim,STETA!!!! I to nepovratna...
 

Back
Top