slanje dokumenata preko 25mb?...

Slanje attachmenta windows mail-om je moguce ako oni ne prelaze 20MB. Za sve vece pametno je koristiti hosting server kao sto je rapidshare,megaupload,hotfile,kod njih je ogranicenje od 100MB po fajlu do 400MB sve zavisi kako za koji,treba da imas na umu da oni brisu fajl ako ga niko ne skine u odredjenom vremenskom intervalu npr. barem jednom u roku od 90 dana. Da bi fajl uploadovala on mora biti rarovan(zapakovan) vec pomenutim winrar-om,tj. podeljen na pakete(ili paket) koji nece preci navedenu velicinu(100,200,400mb).Hosting server ti nece prihvatiti fajl ako mu ekstenzija nije .rar ili .zip . Kada tako zapakovan fajl uploadujes na server dobices link za njega,taj link posaljes kome hoces i on moze da ga skine,otpakuje winrarom i pogleda.

Jednostavnija solucija bez koriscenja winrar-a i ako fajl ne prelazi 50MB je Windows Live Sky Drive. Odes tamo prijavis se ukucavanjem MSN imena i sifre,izaberes Public folder-Add Files i ubacis sta hoces,sliku,pesmu,spot,word-ov dokument,posaljes link nekom i on skine taj fajl.Cak mislim da ne moras ni da saljes link,ako imas nekoga kao kontakt ukucanog u msn,on moze da ode na tvoj profil i pogleda fajlove koji se nalaze u Public Folderu i ako hoce skine. Ogranicenje je do 50MB po fajlu,ne treba ih zapakivati,fajlovi se ne brisu(osim ako ih ti ne obrises),i prostor za skladistenje je 25GB sto je i vise nego dovoljno

142y6h5.jpg


hrws61.jpg


Evo ti link pa vidi kako radi:
http://cid-551ff73773670148.skydriv...C Moldova 2010 Eurovision FIRST SEMIFINAL.mp4
 
Evo da se nadovezem na pricu od sinoc. Kako se uploaduje na hosting servere gde fajlovi moraju biti rarovani i podeljeni na partove.

1. Ako fajl ne prelazi ogranicenje host servera ( npr. ogranicenje od 200MB )

Treba imati instaliran winrar,cvrlebg je bio ljubazan i ostavio link za njega. Znaci fajl koji planiram da uploadujem iznosi 18MB,postupak je ovaj,desni klik na njega Add to archive pa na OK

ic1ff7.jpg
2exy7bk.jpg


Dobijeni fajl izgleda ovako
fodf01.jpg
i spreman je za upload na server



2.Ako fajl prelazi ogranicenje host servera

Na primer uploaduje se film,on iznosi oko 700MB,ogranicenje po partu je 200MB,sada se raruje na isti nacin uz jedan dodatak,ukuca se u MB-ima koliki ce partovi biti
5ocf9l.jpg
2ewlafn.jpg
27xmetj.jpg


Kad program zavrsi dobicete odredjen broj partova, u ovom slucaju 4 pri cemu su 3 po 200MB priblizno dok je cetvrti znatno manji (3x200mb + 1x100mb=700mb)

ofx191.jpg



Na host server se uploaduju svi dobijeni partovi odredjenog fajla (bio to 1 ili vise njih),za svaki se dobije link pomocu koga ce ga neko skinuti,ako je part samo jedan on se otpakuje tako sto se ide desni klik na njega pa Extract files pri cemu birate lokaciju otpakivanja,i to je to.

Ako se fajl sastoji iz vise partova ne otpakuje se svaki zasebno vec SAMO PRVI znaci onaj sa nazivom part1. Bitno je napomenuti da oni moraju da se nalaze na istom mestu, desktopu ili nekom folderu jer ako nisu extract ce biti prekinut a time i bezuspesan.

69nqsl.jpg


Jedna od pogodnosti winrara je da moze da zakljuca partove tako da prilikom extractovanja treba da se unese sifra,tako da neko i ako dodje u posed fajlu bez sifre nema otvaranja :)

1z3azpf.jpg


Takodje ima i opcija o "jacini" kompresovanja tj. metodu al pozeljno je da to stoji na normal.


Toliko od mene ,nadam se da ce nekom ovo biti od koristi
2m5dueb.jpg
 
@fox_87

svaka ti cast kako si ovo dobro objasnio :super::super:
Ada te pitam,jer to mozes isto i sa filmom koji imas na na dvd-u

Mislim da moze,ako moze avi format,ISO,i ostali sto ne bi mogao i dvd. Ja sam samo jedom uploadovao film od 700mb,s obzirom da je upload 12KB/s i da mi je 2 puta pucala konekcija dok je upload bio pri kraju,trebalo mu je 4 mukotrpna dana. Ako nemas brzi upload za dvd ces se nacekati:ceka::rida:samo tako
 

Back
Top