Promasenost Tadiceve politike i Evropa i Kosova postaje ocigledno .DSS je bio u pravu

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.411
Brisel, Beograd -- "Srbija ne može u EU ako ne prizna nezavisnost Kosova i ne ostvari saradnju s vlastima u Prištini", kaže Ulrike Lunaček, specijalni izvestilac EP za Kosovo.

"Moj glavni cilj je integracija u EU svih građana Zapadnog Balkana, bilo da su oni Srbi, Albanci ili bilo koje druge nacionalnosti", kaže Lunaček za list Danas.

"Da bi se postigao ovaj cilj, beskonačno dovođenje u pitanje nezavisnosti nikako nije od pomoći. Ne vidim da je želja srpske vlade da reintegriše Kosovo realna", dodala je ona.

"Smatram da je neophodno i od pomoći za snažnu zajedničku spoljnu politiku EU da sve države članice imaju istu poziciju. Stoga mislim da bi trebalo da nađemo zajedničku poziciju i o Kosovu. Kosovska nezavisnost je danas de fakto realnost i zato, prema mom mišljenju, nema smisla okretati se unatrag i diskutovati o ovoj realnosti iznova i iznova. Umesto toga trebalo bi gledamo napred", kaže u intervjuu za Danas Ulrike Lunaček, poslanica u Evropskom parlamentu i izvestilac Evropskog parlamenta za Kosovo.

Lunačekova je dodala da to kaže kao "neko ko nije bio preterano srećan načinom na koji je do nezavisnosti došlo 2007-2008".

"Bilo je bolje doneti novu rezoluciju UN, ali to tada nije bilo moguće. Sada mislim da ne treba da gledamo unazad, već da treba da radimo za bolju budućnost. To je najvažnije."

Na pitanje da li je moguće da Srbija uđe u Evropsku uniju, a da ne prizna Kosovo, izaslanica za Kosovo kaže da "s njene tačke gledišta - ne, nikako!"

"EU bi trebalo da nešto nauči iz pat pozicije na Kipru, Nema smisla „integrisati“ u uniju nerazrešene konflikte".

"Lično imam veoma jasan stav o tome. Bez dobre volje da ima dobru saradnju s Kosovom, Srbija ne može da bude članica EU, jer je prekogranična saradnja jedna od žila kucavica evropske ideje. Podsećam vas da Srbija još nije ni zemlja kandidat za članstvo. Ali, da budem potpuno jasna, lično bih želela da Srbija, kao i Kosovo, kao i sve druge evropske države, postane deo EU i to što je pre moguće. Zbog toga podržavam sve ove države da ispune kriterijume neophodne za članstvo. Duboko verujem da će zajednička budućnost u ujedinjenoj Evropi doneti i bolju budućnost Zapadnom Balkanu", kaže Ulrike Lunaček.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2010&mm=05&dd=28&nav_category=206&nav_id=434505

-------------------------

Lepo rekao Kostunica jos pre 2 godine - ne moze ljudi i jare i pare mora da se izabere al narod mu nije verovao, verovao je demagogu i populisti Tadicu. E pa zato je i prosao kako je prosao .
 
Brisel, Beograd -- "Srbija ne može u EU ako ne prizna nezavisnost Kosova i ne ostvari saradnju s vlastima u Prištini", kaže Ulrike Lunaček, specijalni izvestilac EP za Kosovo.

"
Lepo rekao Kostunica jos pre 2 godine - ne moze ljudi i jare i pare mora da se izabere al narod mu nije verovao, verovao je demagogu i populisti Tadicu. E pa zato je i prosao kako je prosao
.

:dontunderstand: Trebalo je i on da bude demagog?
 
Sta da izabere kad nije nista izvesno , Kosovo nam niko ni ne nudi , a i EU je na dalekom stapu tako da su u sustini i Tadic i Kostunica u zabludi , stim sto je ova "

pa ovo je najmanje 100-ti EU zvanicnik koji nam je porucio nema ulaska u EU bez priznavanja nezavisnosti Kosova.

Zato mislim da je krajnje vreme da odustanemo od EU price i zatrazimo ulazak u rusku federaciju.
 
Nije to promašenost niti je Tadić bio naivan. I maloj deci je jasno da Srbija ne može u EU bez rešavanja problema sa Kosovom. Problem je što to Tadić i ostali ne mogu glasno i jasno da kažu inače ne bi imali šanse na izborima. Isto kao što Koštunica ne može da kaže da nema nikakve šanse da Srbija uspostavi vlast na Kosovu i da bi bilo loše za Srbiju kada bi se to ipak desilo.
 
pa ovo je najmanje 100-ti EU zvanicnik koji nam je porucio nema ulaska u EU bez priznavanja nezavisnosti Kosova.

Zato mislim da je krajnje vreme da odustanemo od EU price i zatrazimo ulazak u rusku federaciju.

O majko Božija.
Znači po tebi treba da nestanemo i utopimo su u drugu državu,pri čemu jednako kao i sada ne bi imao to Kosovo?

A što se tiče "prevare",nema je. Svi su znali zašta glasaju.
 
Па и из тог Брисела је покренута варварска агресија на Србију, нису покренули своју војну машинерију и улагали свој новац у касапљење Србије џабе. Само полуинтелигентнима није јасно да Западу мала Србија смета у својим границама, а из блиске прошлости се може закључити да Запад не поштује своје међународне уговоре, поштује само оне који иду у прилог његовим интересима на овим просторима. Тако када би се неко из Србије и одлучио за Европску унију на уштрб Косова и Метохије питање је да ли је ту крај приче, пошто нико из Србије није дефинисао политику Брисела према Србији, а једно је сигурно да она није пријатељска.
 
Nije to promašenost niti je Tadić bio naivan. I maloj deci je jasno da Srbija ne može u EU bez rešavanja problema sa Kosovom. Problem je što to Tadić i ostali ne mogu glasno i jasno da kažu inače ne bi imali šanse na izborima.

Pa to i pricamo. Tadic svesno obmanjuje gradjane Srbije jer mu je jedino na svetu bitna funkcija i vlast.
 
O majko Božija.
Znači po tebi treba da nestanemo i utopimo su u drugu državu,pri čemu jednako kao i sada ne bi imao to Kosovo?

A što se tiče "prevare",nema je. Svi su znali zašta glasaju.

kakvo crno utapanje ?

pa vece ti je utapanje ulazak u EU nego ulazak u rusku federaciju.

ako nisi znala EU ima svoj ustav i uskoro postaje prava drzava sa centralnom vlascu vojskom itd.
 
Kao i svim ostalim političarima. Ni Koštunica nema iluzije u vezi sa nemogućnošću uspostavljanja kontrole nad Kosovom, samo ima drugu publiku. Na sreću ta publika je sve malobrojnija.


ovo je glupost sto ti pricas. kostunica nije rekao sutra letimo na kosovo nego je rekao da ako hocemo nekada da povratimo kosovo onda ne mozemo da udjemo u EU.

sve sto je covek rekao 2008 se ostvarilo, a nista od onoga sto je tadic obecavao 2008 nije ostvareno.
 
ovo je glupost sto ti pricas. kostunica nije rekao sutra letimo na kosovo nego je rekao da ako hocemo nekada da povratimo kosovo onda ne mozemo da udjemo u EU.

Obmanjuje narod da je moguće da Srbija povrati Kosovo. Ako bi se stvorili uslovi da se to desi (kolaps SAD, Evrope), verovatno bismo imali mnogo veće probleme od Kosova.

Dalje, obmanjuje narod da je poželjno da Srbija povrati Kosovo. Ne postoji ni jedan realan scenario po kome bi to bilo dobro za Srbiju. Ako bi se šiptari mirno integrisali, od prvog dana bi bili najjači glasački blok u Srbiji (šiptarski predsednik za 10 godina?). Ako se ne bi mirno integrisali, imali bismo 20% populacije u oružanoj pobuni što bi naravno bila katastrofa za Srbiju. U svakom slučaju za 50 godina bi šiptara bilo toliko mnogo a Srba toliko malo da bismo izgubili šta god radili.



a nista od onoga sto je tadic obecavao 2008 nije ostvareno.

Vize? Fiat? SSP (uskoro)? :D
Stvarno nemam pojma šta je obećavao, znam da sam za ulazak u EU po manje-više svaku cenu a ostalo me ne zanima preterano. Ne treba mi država ni da mi nađe posao ni da mi poveća platu.
 
Dalje, obmanjuje narod da je poželjno da Srbija povrati Kosovo. Ne postoji ni jedan realan scenario po kome bi to bilo dobro za Srbiju. Ako bi se šiptari mirno integrisali, od prvog dana bi bili najjači glasački blok u Srbiji (šiptarski predsednik za 10 godina?). Ako se ne bi mirno integrisali, imali bismo 20% populacije u oružanoj pobuni što bi naravno bila katastrofa za Srbiju. U svakom slučaju za 50 godina bi šiptara bilo toliko mnogo a Srba toliko malo da bismo izgubili šta god radili.
A шта ако се у Србији промени облик владавине и Србија постане монархија ?
Шта онда ?
Све се мења не треба процесе у региону гледати са тачке непромењивости поготово пошто се ради о Балкану где се неколико пута у последњих сто година повлачила граница.
 
A шта ако се у Србији промени облик владавине и Србија постане монархија ?

Pa šta, možemo da imamo srpskog kralja i šiptarskog predsednika. A ako misliš na apsolutističku monarhiju gde kralj vlada... opet bi to bio poraz Srbije, mnogo gori nego šiptarski predsednik. I opet bi šiptari bili u stanju oružane pobune, što bi bila katastrofa za Srbiju (uz kralja).


Све се мења не треба процесе у региону гледати са тачке непромењивости поготово пошто се ради о Балкану где се неколико пута у последњих сто година повлачила граница.

Opet ne postoji ni jedan realan scenario gde bi povratak Kosova bio dobar za Srbiju. Ne zaboravi da je Kosovo bilo u sastavu Srbije sve do 1999. pa nam nije bilo bolje. Ako je Kosovo toliko važno, zbog čega nam nije bilo bolje?
 

Back
Top