ogranicena odluka

Vintroset

Ističe se
Poruka
2.471
[ tema je prebacena na psihologiju]

sila zla je odabrala i vas za eksperiment, zarobljava vas i vaseg oca, odvodi vas hiljadama kilometara daleko od najblizeg naseljenog mesta, zatvara vas u laboratoriju iz koje nema izlaza - smesteni ste u prostoriju u obliku kocke, zidovi su od stakla bebljine pola metra, a iza njih je jos jedan zid od betona dedljine 1 metar, vi ste na takozvanom projektu "odlika 01", videli ste ga i na TV-u, i znate da nema sale sa tim, oni vam pokazuju snimke prethodnih zarobljenika kako su ubijeni na projektu na razlicite nacine, niko se mije izvukao.
vi ste vezani za jendu stolicu a preko puta je vas otac, u ruci imate pistolj sa metcima, cinovnici zla sa vama komuniciraju putem zvucnika i mikrofona, dobijate zadatak da se odlucite izmedju:
1. ubijete oca i slobodni ste - idete kuci
2. ubijete sebe i vas otac je slobodan - ide kuci
3. neuradite nista ginete i vi i vas otac
sta bi ste ucinili da li pod 1 ili pod 2, pod 3,ili bi ste se suprostavljali - pucali u zidove ma da znate da nema sanse , poreda vas je nekoliko snaznih tempiranih bombi ciji sat otkucava i za par minuta ce te postati prah ako se odlucite da neubijete ni sebe ni oca, sansa za spas vam je duboko ubijena i postoji samo nada kao na primer kada bi ste se nadali da ce vam pas koji je umro pre pet dana oziveti, takodje ako ubijete sebe ili oca znate sigurno da onaj koji ostane ide na slobodu jer su milioni primera pre vas pokazali da je tako a to ste videli i na Tv- u, i oni su vam rekli da je tako - znaci sigurni ste i u to
Kakva bi bila situacija da je umesto vaseg oca preko purta vas
a) vase dete
b) vasa zena - prava ljubav vaseg zivota sa kojim imate dete
c) najbolji prijatelj , pravo prijateljstvo - koje je retko,

dodatno pirtanje: ovaj odgovor sto damo sada, da li bi smo tako i postupili u datoj sitaciji ili ima odstupanja i koliko
da li nam se misljenje za odgovor menja, da li bi i u datoj situaciji postupili uvek isto ili bi posle nekog vremena drugacije postupili
 
Poslednja izmena:
Mislim da danas izuzetno malo ljudi razmislja o tome sta uciniti da bi se pojava unistila, tj ne postoji drustvena odgovornost, osim ako nije uvezana sa nagradom u vidu drustvene hijararhije...

Tako da ce odgovori uglavnom biti povezani sa shvatanjem drustvenih stereotipa i javnog iskazanja , tj sta je korektno reci, a ne sta je stvarno za uciniti...
Ne verujem da ce ti iko odgovoriti sa : da ostane onaj koji ce imati vise sanse da unisti datu organizaciju...iz razloga ideoloskog sukoba sa idejom slobode....jer danas se ideja slobode vezuje za ideju zadovoljenja zelja....sto vodi ka ideji ja sam sebi najvazniji....
 
Ne verujem da ce ti iko odgovoriti sa : da ostane onaj koji ce imati vise sanse da unisti datu organizaciju...
takodje mislim da bi se malo njih setilo toga, npr. meni nije palo na pamet i mislim da se ne bi setio toga
ako je organizacija jaka kakvom sam je prestavio svi pojedinci bi imali preiblizne veoma male sanse da se suprostave, osim ako nusu vanserijski geniji u svojoj oblasti suprostavljanja, ali ako uzmemo vise prezivelih sposobnijih pojedinaca koji imaju vece sanase za suprostavljanje onda je stvar drugacija, mislim da bi se broj onih koji bi razmisljali i o tome povecao ako bi bili potseceni na to
 
Ja bih hteo sebe da ubijem,a moj otac sebe,na kraju bi igrali zima zama zum pa ko izgubi ostaje ziv! Mada mislim da bi bilo korektnije ubiti cala jer je on ipak ziveo dosta,a ja nisam,a jos sam skolovaniji i pametniji od njega! Izabrao bih ipak da utepam njega!
 
takodje mislim da bi se malo njih setilo toga, npr. meni nije palo na pamet i mislim da se ne bi setio toga
ako je organizacija jaka kakvom sam je prestavio svi pojedinci bi imali preiblizne veoma male sanse da se suprostave, osim ako nusu vanserijski geniji u svojoj oblasti suprostavljanja, ali ako uzmemo vise prezivelih sposobnijih pojedinaca koji imaju vece sanase za suprostavljanje onda je stvar drugacija, mislim da bi se broj onih koji bi razmisljali i o tome povecao ako bi bili potseceni na to

pa u onom trenutku niko ne razmislja sta ce posle,svako razmislja koga spasiti! Krajnje je glupo da ako si vezan i nema bekstva,vreme otkucava do smrti ti razmisljas kako da ih unistis! Prvo skoci pa reci hop!
 
pa u onom trenutku niko ne razmislja sta ce posle,svako razmislja koga spasiti! Krajnje je glupo da ako si vezan i nema bekstva,vreme otkucava do smrti ti razmisljas kako da ih unistis! Prvo skoci pa reci hop!
miso je bila da ako otimanje i ubijanje traje vec neko vreme i nastavlja se , svaka dva pojedinca kada se nadju u toj situaciji odaberu da prezivi spozobniji da unisti organizaciju i onda vise sposobnijih pojedinaca imaju vecu sansu - to je delom ili vecinom: uzeti u obzir zajednicu da je vazna odnosno doprinos svojoj rasi - covecanstvu u ovom primeru, barem sam ja tako razumeo i isao u slicnoim pravcu razmisljanja posle ovog posta:
Mislim da danas izuzetno malo ljudi razmislja o tome sta uciniti da bi se pojava unistila, tj ne postoji drustvena odgovornost, osim ako nije uvezana sa nagradom u vidu drustvene hijararhije...

Tako da ce odgovori uglavnom biti povezani sa shvatanjem drustvenih stereotipa i javnog iskazanja , tj sta je korektno reci, a ne sta je stvarno za uciniti...
Ne verujem da ce ti iko odgovoriti sa : da ostane onaj koji ce imati vise sanse da unisti datu organizaciju...iz razloga ideoloskog sukoba sa idejom slobode....jer danas se ideja slobode vezuje za ideju zadovoljenja zelja....sto vodi ka ideji ja sam sebi najvazniji....
mislim da je i postavljac tako ili slicno mislio kao stoi sam ja razumeo
 

Back
Top