Cincari danas kontroliraju Makedoniju pa onda ostale manjine

O Bugarskoj politici dovoljno znamo iz narodne - Raspusten kao bugarska skupstina.

Znamo svi koje napadao Srbe sa ledja i lizao se sa NATO...

pa za koga da se lizimo za rusiju?
pa bili smo sa rusiju i veruj kad ste vec krenuli sa nima od ocajnosti da ti kazem prijateljski savet-NEMOJ ali vasa posla

to da smo vas sa ledga napadali je jedan vid nacin da se opravdate na poraze

balkanski rat-neispostovali ugovor i imali tajni pakt sa grcku !

prvi svetski -mi smo usli u rat i napali i pobedili i prinudili vas ili na totalno unistenje ili kroz albaniju pa vi gledajte na to kako hocete
 
Pa bile su dobar brend Bugarke tada,vidis istorija se ponavlja... Cek da zavirim pod neki most na granici na istoku... :per:

prasaj onu voditeljicu Danijela Jankov gde je sad:cool:


eh brate ti ovde ovo a albanci na kosovo se slade:mrgreen:
da ne pricam o onu pevacicu Jovanu koja je bila sa Naser Oric


ali to ti je kad neznas da mi odgovoris na to sto si mislio da nije istina a ispalo istina
 
ama ti razumes da njegov otac je zenjen za Bugarsku princezu i da je rogjen na taj nacin Dushan-najveci srpski car !

Bugarash,navedi mi jednog vladara koji je ciste krvi,tj. koji nema uopste pretke iz stranih zemalja...vladari nisu obican narod,kod njih je to bila stvar prestiza i diplomatije...hoces reci da su svi Bugarski vladari 100% Bugari :eek:
 
prasaj onu voditeljicu Danijela Jankov gde je sad:cool:


eh brate ti ovde ovo a albanci na kosovo se slade:mrgreen:
da ne pricam o onu pevacicu Jovanu koja je bila sa Naser Oric


ali to ti je kad neznas da mi odgovoris na to sto si mislio da nije istina a ispalo istina

Moraces ti da je pitas,ja imam pametnija posla u zivotu,inace se ne bavim tracevima.
Cujem da si velika macorcina po Bugarskoj,od Turkinja ne mozes da zivis. :hahaha:
 
pa za koga da se lizimo za rusiju?
pa bili smo sa rusiju i veruj kad ste vec krenuli sa nima od ocajnosti da ti kazem prijateljski savet-NEMOJ ali vasa posla

to da smo vas sa ledga napadali je jedan vid nacin da se opravdate na poraze

balkanski rat-neispostovali ugovor i imali tajni pakt sa grcku !

prvi svetski -mi smo usli u rat i napali i pobedili i prinudili vas ili na totalno unistenje ili kroz albaniju pa vi gledajte na to kako hocete

Srbi se ne "lizu" sa Rusijom, a ni nisakim. Rusi su nama jedni od najvecih strateskih partnera.
Ili kako vec Tadici nas kaze - jedan od 3,4 stuba srpske spoljne politike...

Srbi imaju odnose sa Kinom na najvecem mogucem nivou,vi sa NATO. :per:

Vi ste uvek isli na stranu najjacih i uvek bi pukli. Ih sta ti je junastvo.
Ah da,drugi balkanski... Bili ste nadjacani.. Ali bilo je mnogo neprijatelja...

Pogledaj posledju sliku na temi - istorijski crtezi. :D

Nisam ja Vuko Jeremic pa da mi govoris sa kim da razvijam odnose.
 
pa za koga da se lizimo za rusiju?
pa bili smo sa rusiju i veruj kad ste vec krenuli sa nima od ocajnosti da ti kazem prijateljski savet-NEMOJ ali vasa posla

to da smo vas sa ledga napadali je jedan vid nacin da se opravdate na poraze

balkanski rat-neispostovali ugovor i imali tajni pakt sa grcku !

prvi svetski -mi smo usli u rat i napali i pobedili i prinudili vas ili na totalno unistenje ili kroz albaniju pa vi gledajte na to kako hocete


Dok smo se na Ceru i Kolubari krljali sa Austrougarima i Nemcima :roll:
Stvarno smo bili ravnopravni,nema sta .... Ko kad biste se vi tukli s Turcima,Rumunima i Grcima a mi onako "junacki" udarimo i potucemo vas do kolena
 
Dok smo se na Ceru i Kolubari krljali sa Austrougarima i Nemcima :roll:
Stvarno smo bili ravnopravni,nema sta .... Ko kad biste se vi tukli s Turcima,Rumunima i Grcima a mi onako "junacki" udarimo i potucemo vas do kolena

pa i vi sa grcima i crnogorcima a posle sa rumuniju i tursku ste bili ramnopravni sa nama
to sto je Bugarska tada usla u rat je normalno
sad to sto je vreme bilo takvo to je to
 
Srbi se ne "lizu" sa Rusijom, a ni nisakim. Rusi su nama jedni od najvecih strateskih partnera.
Ili kako vec Tadici nas kaze - jedan od 3,4 stuba srpske spoljne politike...

Srbi imaju odnose sa Kinom na najvecem mogucem nivou,vi sa NATO. :per:

Vi ste uvek isli na stranu najjacih i uvek bi pukli. Ih sta ti je junastvo.
Ah da,drugi balkanski... Bili ste nadjacani.. Ali bilo je mnogo neprijatelja...

Pogledaj posledju sliku na temi - istorijski crtezi. :D

Nisam ja Vuko Jeremic pa da mi govoris sa kim da razvijam odnose.

heh heh rusi nama su bili vaznije strateski 10 puta nego vi sada
i jos oni vise podrzvaju nas nego vas
jel vidis kakav paradoks?
koje odnose sa kinom brate?
pa vama vise ne odgovara to sto crna gora priznaje kosovo nego li kina
a vi ste sa kinu jel nemate sa kim
da nisu vas ovako zajebavali vi bi sada bili pronato u veliko:mrgreen:
 
heh heh rusi nama su bili vaznije strateski 10 puta nego vi sada
i jos oni vise podrzvaju nas nego vas
jel vidis kakav paradoks?
koje odnose sa kinom brate?
pa vama vise ne odgovara to sto crna gora priznaje kosovo nego li kina
a vi ste sa kinu jel nemate sa kim
da nisu vas ovako zajebavali vi bi sada bili pronato u veliko:mrgreen:

Kao prvo politka nema saveznike i takvo gledanje na stvari je veoma tupo.
Srbi razvijaju odnos sa Kinom zato sto je ona buduca svetska sila i zato sto imamo tradiciju dobrih odnosa,ali i zato sto podrzavaju stav Srbije.

Ne lupaj gluposti(ako umes). :)
 
pa i vi sa grcima i crnogorcima a posle sa rumuniju i tursku ste bili ramnopravni sa nama
to sto je Bugarska tada usla u rat je normalno
sad to sto je vreme bilo takvo to je to

Samo si zaboravio jednu sitnicu...da ste u drugom Balkanskom ratu vi nas napali a ne mi vas,mi nismo hteli da idemo do Sofije i dalje,nije nas zanimalo....Srbija vas ni tad ne bi dirala da niste prvi napali na Bregalnici ... a sem toga Austrougarskai nemacka su tad predtsvljale nesto sto NATO pakt danas predstavlja...eto toliko o vasoj "briljantnoj" pobedi i junastvu
 
Samo si zaboravio jednu sitnicu...da ste u drugom Balkanskom ratu vi nas napali a ne mi vas,mi nismo hteli da idemo do Sofije i dalje,nije nas zanimalo....Srbija vas ni tad ne bi dirala da niste prvi napali na Bregalnici ... a sem toga Austrougarskai nemacka su tad predtsvljale nesto sto NATO pakt danas predstavlja...eto toliko o vasoj "briljantnoj" pobedi i junastvu

sta niste ispostovali ugovor onda?
zasto ste imali tajni kat sa grcku?
da nisu se umesali turska i romunija veruj da rat bi bio nasu pobedu

imali smo maksimalisticke zahteve jel smo zelili celu trakiju i celu makeodniji i Solun i Carigrad ali...
 
sta niste ispostovali ugovor onda?
zasto ste imali tajni kat sa grcku?
da nisu se umesali turska i romunija veruj da rat bi bio nasu pobedu

imali smo maksimalisticke zahteve jel smo zelili celu trakiju i celu makeodniji i Solun i Carigrad ali...

Niste ga ispostovali ni vi,sva vojska vam je bila usmerena na Jedrene,pa cak smo vam i tu poslali pomoc koja nije bila ugovorena... sto se tice nepostovanja dogovora i jedni i drugi su tu zasrali ..... da se nisu umesali Turska i Rumunija :hahaha::hahaha::hahaha:, pa na Bregalnici se jos uvek nisu umesali pa ste dobili po nosu,sta bi bilo kad bi bilo .... da nas nisu napale Austrougarska i Nemacka ...daj prestani vec jednom s tim detinjarijama...podseca me ona ono moj tatko bio jaci od tvog :lol:
 
Konkretno sta,koliko zrtava ?

konkretno ulaz srbije i okupaciju vardarsku makeodniju
tikveski ostanak
ohridski ustanak
razne deportacije,naseljivanja srbe iz sumadije u makeodniji i dajanje njima najbolji zemju i uslove!
masakre i zatvorske kazne intelektualaca
rusenje Bugarske crkve ubijanje nase popove-popove Bugarske egzarhije
proterivanja
promena prezimena u IC
unistenje Bugarske spomenike
 
Niste ga ispostovali ni vi,sva vojska vam je bila usmerena na Jedrene,pa cak smo vam i tu poslali pomoc koja nije bila ugovorena... sto se tice nepostovanja dogovora i jedni i drugi su tu zasrali ..... da se nisu umesali Turska i Rumunija :hahaha::hahaha::hahaha:, pa na Bregalnici se jos uvek nisu umesali pa ste dobili po nosu,sta bi bilo kad bi bilo .... da nas nisu napale Austrougarska i Nemacka ...daj prestani vec jednom s tim detinjarijama...podseca me ona ono moj tatko bio jaci od tvog :lol:

poslali ste jal ste hteli da proteramo turce totalno

ali ste imali vrlo malu vojsku nista posebno ali ipak nekakvu pomoc


glavni front je bio u Trakiju tamo su bili Bugari
imali smo vise zrtva nego vi grci i crnogorci zajedno i to duplo vise !

na bregalnici ste bile vise 2 na 1
e vidis jednu bitku ste pobedili pa tako velicite a mi ehee koliko samo pa nista
a na Bregalnicu ste imali teske gubitke
 
poslali ste jal ste hteli da proteramo turce totalno

ali ste imali vrlo malu vojsku nista posebno ali ipak nekakvu pomoc


glavni front je bio u Trakiju tamo su bili Bugari
imali smo vise zrtva nego vi grci i crnogorci zajedno i to duplo vise !

na bregalnici ste bile vise 2 na 1
e vidis jednu bitku ste pobedili pa tako velicite a mi ehee koliko samo pa nista
a na Bregalnicu ste imali teske gubitke

Ne velicamo mi Bregalnicu,samo jos jedna krvava u nizu :roll: ... ne vidim sta tu ima da se velica ... a sad si se setio odnosa snaga na Bregalnici a zaboravljas odnos snaga 1915. koliki je bio u korist Bugarske vojske,glavnina nam je sva bila na Savi i Dunavu...nekako su ti mnogo dvostruki i pristrasni arsini,ja bar pokusavam da budem donekle objektivan....
Charles Barkley je lepo reko : "Sto ulazis u frku kad si slabiji" ...trebao vam je za vojnog savetnika tada 1913
 
Ne velicamo mi Bregalnicu,samo jos jedna krvava u nizu :roll: ... ne vidim sta tu ima da se velica ... a sad si se setio odnosa snaga na Bregalnici a zaboravljas odnos snaga 1915. koliki je bio u korist Bugarske vojske,glavnina nam je sva bila na Savi i Dunavu...nekako su ti mnogo dvostruki i pristrasni arsini,ja bar pokusavam da budem donekle objektivan....
Charles Barkley je lepo reko : "Sto ulazis u frku kad si slabiji" ...trebao vam je za vojnog savetnika tada 1913

usve bitle smo imali izramnetu snagu !
nase vojske su bili na jug gde su bili grci,francuzi i englezi sto se pokazalo kao dobar potez jel Bugarska je znala da za kratko vreme srbija ce da kapitulira


mislim da to sto Bugarska armija u istoriju Carigrada kad je potpao pod islamu je bila jedina hriscanska armija koja je dosla u takvu blizinu od 30 km kaze dosta:)
Balkan_wars_Bulgarian.jpg
 
Poslednja izmena:

Back
Top