pomozite savetom!

gene

Početnik
Poruka
25
Dobar dan Gospodo,
Lik mi nudi digitalni resiver Quadro DR-9000FTA sa tanjirom i motorom za 50eura.Dali sa njim mogu da gradem digijev signal? Dali da ga uzmem? Molim Vas trebam brz odgovor.
HVALA
 
Ako si vec resio da gledas satelitske kanale, pa jos Digi, a zelis da prodjes dobro sa tako malo novca, onda bolje pitaj prijatelja da ti proda samo antenu, BEZ RISIVERA, koji ces ubrzo da bacis u djubre. A onda lepo nadji nekog ko prodaje Sky Star 2 karticu za PC, i tako ces za malo para moci da gledas mnogo vise. Polovna mislim da kosta najvise 30 eura.
 
Pa to je PCI kartica koja ide u kompjuter. Instaliraju se drajveri, a onda audio i video kodeci, zatim odgovarajuci softver za gledanje, aplikacije kao ProgDVB, DVB Viewer ili neki drugi. Onda mozes da dodas odgovarajuci plug-in koji sadrzi i fajl sa kljucevima pa tako gledas to sto se moze. Jos uvek se gleda DigiTV, a moguce je pratiti i holandski paket Kanal Digitaal, odlican paket, a ima tu jos koje cega.
 
pozdravi i postovanje svima vama koji ste strucnjaci za satelitsku tv, pozdravi i vama koji nijeste.molio bih vas za malo edukacije.
kupio sam dvije plazme panasonic tx-42u10e. kupicu dm 800 hd. kupicu hdmi kablove. kupicu hdmi razdelnik da sa jednog risivera dobiju signal oba televizora. kupicu fiksnu antenu, na koju treba da stanu 4 lnb-a, sa cetiri izlaza, zato sto ce antena napajati jos dva risivera. molim da mi kazete, kakvu to antenu treba da kupim, na koju se mogu sloziti cetiri lnb-a. koje lnb-e da kupim. kakav kabel od antene do risivera. kome se obratiti za shering. koja je to normalna cijena za sering i sta je to ustvari shering. puno hvala
 
Ako si na podrucju Balkana, dovoljna ti je antena od 120 cm, ali zavisi koje satelite zelis da pratis. Ako novac nije problem, ja bi ti preporucio vecu antenu, od 160 ili 200 cm, ali nije neophodno. U svakom slucaju veca antena daje bolje rezultate, ali tamo gde je signal jak, to nije presudno.

Koje ces satelite da pratis?

PS Za c*rd s**ring cu ti napisati poruku, nesme se javno o tome.
 
Ako si na podrucju Balkana, dovoljna ti je antena od 120 cm, ali zavisi koje satelite zelis da pratis. Ako novac nije problem, ja bi ti preporucio vecu antenu, od 160 ili 200 cm, ali nije neophodno. U svakom slucaju veca antena daje bolje rezultate, ali tamo gde je signal jak, to nije presudno.

Koje ces satelite da pratis?

PS Za c*rd s**ring cu ti napisati poruku, nesme se javno o tome.

ja pojma nemam sta je na kom satelitu. ono sto moram imati je muzika u hd-u, i sport. predlozite mi satelite. i jos nesto, moze li se na obicnu antenu fi-125, sloziti 5 lnb-a. ako moze, koje bi to satelite trebalo imati. puno hvala. zaboravih da kazem, iz novog sada sam
 
ja pojma nemam sta je na kom satelitu. ono sto moram imati je muzika u hd-u, i sport. predlozite mi satelite. i jos nesto, moze li se na obicnu antenu fi-125, sloziti 5 lnb-a. ako moze, koje bi to satelite trebalo imati. puno hvala. zaboravih da kazem, iz novog sada sam

Ja imam 8 lnb na anteni od 120cm i sve radi kako treba tako da mozes staviti 5 kojih zelis bez problema ;)
 
Molim za pomoc oko resivera optibox
naime na kanalu RTV BN pojavljuje mi se teletekst preko ekrana i to non stop
kad trazim teletekst uredno se pojavi a kad iskljucim izgubi se nekoliko sekundi
i opet se pojavi,dal je do softera ili ne(1.18 34) pozzz.
 

Back
Top