copycats - gospodin/gospodza ripli ?

Jeste ilustracija, ali je zgodno pri ruci... Pogotovo je zanimljivo sa tacke gledista motivacije.
Cuo sam da se virtualni identitet krade zbog para (kartice etc), informacija, pa cak i zbog kratkotrajnog diskreditovanja osobe ciji je identitet "hakovan". Ali cemu kradja u ovom slucaju?

mislis, u cemu je korist od preuzimanja tudjeg...nicka/identiteta...konkretna korist...
nemam pojma tj. mislim da je dugorocno nit ne moze biti...al ajde...
eto, ti si...nasjeo...i mislio da me "isprozivas" zbog tog foruma...:lol:

ono sto mene zanima je kako si stigao...tamo?
posto sam dobila... objasnjenje da je sve to slucajno...
da se s krstarice ne znamo
i da je nick "vragana" zenski rod imenice "vrag"...sto, naravno, nije slucaj...
a i znamo se...s krste...
dakle, sve od pocetka do kraja je...laz...koja, koliko vidim, sluzi...nicemu
jer nije bitno utjecala na sadrzaj tog...foruma...kao ni na posjecenost, vjerujem....:lol:

eto, stigosmo, sto se mene tice, do cinjenice da prazno ostaje prazno...bez obzira na ambalazu...
 
Ovde je neko ulozio mnoogo vremena za kradju identiteta od koje u principu nema nikakve koristi. I to je ono sto me cudi. Posto se po svemu sudeci ne radi o zaludnom klincu koji takve stvari radi iz sporta. Mislim, previse posla za puko 'urcenje pred ortacima, a ne vidim nikakvu direktnu korist.

Da nije tajni obozavalac? :|
 
Ma pusti ti vraganu....


Mene ovde stvarno interesuju njene zelje i ono sto joj smeta....
Ali njena objasnjenja, hehehe, to je vec za sprdnju....
Zasto se ne bi zaustavili na onome sto joj smeta, bez obzira da li je slucajno ili smisljeno ono sto joj smeta....?


oces rec, na onome sto ti mislis da mi smeta?

da budem iskrena, u startu mi jeste...zasmetalo
to sam i napisala
kasnije kad sam razmislila dosla sam do zakljucka da to...za mene
opce nije nekorisna stvar...

medjutim, zaista se postavlja pitanje...motivacije...
i u tom kontekstu, opet, mogu poci samo od sebe....
i nekako se ne mogu zamisliti kako dobrovoljno nosam tudje...cipele pa to ti je...

a ti?
 
Ma ne postavlja se pitanje motivacije dok se ne poznaje cinjenicno stanje, sta glumis inspektora radisu....ili modernije danas, kluzoa...
Intuicije i instinuacije....

Motivacija se gleda preko psiholoskog profila, a ne preko licnog psiholoskog profila...sto mozda ne vidis ali ti radis...ustvari, rekoh da me stvarno tvoje analize zasto navode na sprdnju sa tim, ali me stvarno interesuje ono sto ti smeta ili sto bi zelela da bude...
To si mozda sve rekla,a mozda i nisi...
Mozda nisi...
Osobu koja ti je zasmetala, gledam kao prepreku u onome sto si zelela, a sad na sta ces morati ili posle svega i pristati , to nije bitno po meni , a mozda ni po temi...
To je vec snishodjenje ili mozda i strah od mediokriteta mase...
Javnog mnjenja...
A vidis to uopste nije tema...sto ce reci ja sam omasio temu...
Ti bi bas da se bavis motivima koje nagadjas, hajde da prodje vreme uz kafu....ali onda ova tema ne bi bila na psihologiji vec na svastari, sasvim validno je to mesto, ili na zenskom kutku ,(nemam nameru da poredim ta dva, ali zlonamerni mogu videti jos jedan pokusaj da se diskredituje zenska populacija)....
 
@ Tuzni patak

nista ja u konkretnom slucaju...ne nagadjam Patak
direktno sam pitala osobu koja je u pitanju i uredno navela, ovdje, kakav sam odgovor
dobila i koliko on odgovara istini...sto je utvrdjeno i direktno;
kroz moju vlastitu provjeru, i posredno; kroz svjedocenje/opservacije drugih ljudi...
medjutim, istina je i da ja tu osobu ne poznajem osobno...
samo, istina je i da to, zapravo, i nije tako bitno...
jer laz je...laz, a kao takvu je detektiramo upravo provjeravajuci...podatke...
cinjenice...ili je ne detektiramo uopce...
ako netko laze znaci da..ne govori istinu...tj. za to mora postojati razlog...
makar bio i hobi...tj. poremecaj...

da li mi smeta...vise ne smeta, samo mi je nekako smijesno i tuzno...u isti mah...
kad se sve sabere...
rekla sam i zasto mi je u startu zasmetalo...
( http://www.google.com/search?hl=en&...ial&q=tuzni+patak&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=)
kao i da sam shvatila da je to sve skupa, za mene, dobilo svrhu kad sam, skontala u cemu sam ja pogrijesila...bespotrebno se vezujuci za pogresnu stvar...
samo, to sto sam ja o sebi...razumijela ili naslutila, nije od narocite vaznosti
za temu...

tema su ljudi koji kradu identiete/oponasaju druge ljude...
i to u slucajevima gdje teziste nije na materijalnoj dobiti...
dakle, zasto to ljudi rade...odakle izvire ta...potreba(?)...
mozes li zamisliti situaciju u kojoj bi ti tako nesto uradio?
ja, konkretno, tesko da mogu...

mada, bio je jedan zanimljiv slucaj Jevrejke koja je preuzela tudji identitet, bukvalno, da bi prezivjela pogrome u Trecem Rajhu...
i sama kaze kako je citava ta stvar, koliko god...neizbjezna bila, u njoj stvorila strasne unutrasnje...konflikte, tenzije...
doduse, ona pari zdrava i uravnotezena...
kako bi bilo da nije...ne znam...
tj. sta kada to nije slucaj i covjjek to radi...iz unutrasnje potrebe...kakav je to covjek?

e, sad...za tebe tipicno, patkovsko...markiranje terena me, iskreno, previse i ne zanima.
ako imas sta reci vezano za temu, reci...
ako imas sto meni reci...i to bas, bas moras...imas pp...
no, ako je to jedino za cim imas potrebu...temu preskoci
jer ona za tvoju...kvazipsihologiku i nije od neke vaznosti, a i zapishao si vec...cestito, nije da nisi.

hvala. :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top