program

Da ih prepozna a posle da ih instaliram

Instaliraš ovaj program Driver Genius Pro 9.0.0.186
Sa njim uradiš backup drajvera.
Izabereš kako hoćeš da spakuje drajvere i gdje da ih spakuje.Prebaciš ih na USB Stik, srušiš Windows instaliraš novi i vratiš stare drajvere.
 
Vako pokusacu da ,,govorim,, Srbski,, da biste me razumeli, mada i sam znam da je malo tesko razumeti me...izvinjavam se zbog toga....pokusacu da vam objasnim sta me zanima.Primer imam CD sa drajverima e sad neznam koji drajver na CD-u za koji deo kompjutera je i recimo treba mi samo drajver za Ram i kako da prepoznam koji od tih sto su na CD-u je bas taj.Nadam se da ste me sad razumeli, dali postoi neki program ili sl.Izvinite ako sam dosadan al svako ko zeli da nauci on i pita, a ko pita ne skita:D
 
Pa to bi mogao da resis, tako sto ces u Control panel-u aktivirati Add Hardware, posle skeniranja izabrati koji uredjaj hoces da instaliras i samo izaberes opciju Have disk i namestis da ti trazi drajvere se sa CD, a ostalo bi sam komp trebalo da odradi.
Ovo je jedna opcija, ima jos jedna, ubacis cd od maticne ploce, na primer, i kada se cd ucita, dobices prozor sa nekim drajverima, klikni na sve i instaliraces ih. Ovo je malo jednostavnije, ali opet bi trebalo malo da obratis paznju na sve to i da znas koji cd i drajver ti cemu sluzi.
Najbolje bi bilo da pitas nekog od druga, ko se malo bolje razume u kompove, da ti to pokaze na licu mesta.
 
Sasvim se jasno razumemo.:D
Sledi jedno od nacina za instaliranje koje, ako ga dobro ispratis, neces imati problema:
Start/Control Panel/System/Hardware/Device Manager
Ubacis prvo CD sa drajverima za maticnu, u Device Manager-u vidis gde ti stoji (?), to je hardver bez drajvera.
123rlw.jpg

Desni klik na njega, iz menija odaberes Update Driver...,
odaberes opciju Yes, this time only pa Next> i jos jednom Next>, sistem ce sam potraziti odgovarajuce drajvere sa tog CD-a i instalirati ih.
Ako ih ne nadje ides na sledeci i sve tako dok ne izlistas sve stvake koje ti stoje obelezene sa (?) kao gore na slici.
Kada sve to izlistas, ubacis drugi CD (za graficku ili neki uredjaj kao sto je skener stampaac...) i ponovis postupak.
 
Poslednja izmena:

Back
Top