Deca

fenix2710

Primećen član
Poruka
667
Imam nekoliko pitanja vezana za Djotis.
Posto se astroloski gledano moze videti/naslutiti problem kod nekoga, malo teze reci su: "poricanje potomstva", tj.nemogucnost imanja dece, pa posto cesto to nalaze kod mene u natalu, e da ne nabrajam ovde...da li se kroz Djotis klijentima to moze videti, bez obzira da li te pitaju i da li im kazes?
Da li ako su samo blokade, koje cesto prouzrokuju prolongiranje zasnivanja porodice, poroda, moze se viditi i u Djotisu? Kada to ima veze sa Karmom?
 
Može se videti, a za nešto posebno se mora i računati..jer postoje posebne planetarne kombinacije za dobijanje dece, za mnogo ćerki, za nemogućnost imanja dece, za broj dece, za "imanje" usvojene dece, pa se računa period dobijanja dece..
.
Ide se u dubinu onoliko koliko klijent želi, a naravno, ako je nešto očigledno, mora se osoba upozoriti i predložiti astrološku terapiju (ovde se pogrešno to naziva "remedije", remedies je strana reč i neodgovarajuća, bliže srpskom je reći - astrološki lek ili astrološka terapija, eto ako naletite na taj termin, da znate).

E sad, generalno se za decu gledaju sledeće stvari; 2. bava (kuća) ukazuje na porodicu, tj. njen rast.
5 bava je bitna isto ko u zapadnoj, tu se gleda začeće prvog deteta i dece generalno, babinje.
Zatim u 6. se vidi porođaj, porođajni bolovi (inače, postoje posebne mantre za ublažavanje porođajnih bolova!!)
u 7. bavi je drugo začeće .. u 9. treće začeće..
U 12. bavi je boravak u bolnici (to je isto ko u zapadnoj).

E sad, Guru (Jupiter) je Putra karaka, pokazatelj dece, i da bi imali decu, bitno je i kako je on postavljen, koliko je snažan..
Ketu donosi probleme u trudnoći i pobačaje..inače, ta Rahu-Ketu osa je nezgodna kad se nađe na relaciji 5 i 11. bave.. a Ketu u tranzitu u 5. bavi, kad se poklopi sa drugim lošim aspektima zna da donese probleme u toj sferi i te kako ... Šukra (Venera) predstavlja kvalitet sperme.

Rašiji (znaci) koji su neplodni su: Meša, Mituna , Simha i Kanja (Ovan, Blizanci, Lav i Devica), a grahe (planete) koje ukazuju na neplodnost su Šani i Buda (Saturn i Merkur).

E sad, neki autori koji u Đjotišu koriste i transcedente (što ja ne činim) navode da su Uran i Pluton u 5. bavi loši za začeće. Pa eto, može biti zanimljivo ko hoće to da prouči ...

Znači, gledamo 5. kuću od Lagne (Asc), Gurua, Šukru, Ćandru, Surju (Sunce) i Mangala (Mars)
(inače, Surja, Mangala i Guru su muške grahe, a Šukra i Ćandra ženske, i to se gleda); gledamo šta je u 5. bavi, šta se dešava sa Lagnešom (to je vladar Asc), šta aspektuje 5. bavu i grahe u njoj... gde dalje ide vladar 5. u kakvom je okruženju itd itd ..

Inače, u priručniku koji spada u one koje baš često koristim za Đjotiš ( od Govinda Saroopa Agaewala, koji je FANTASTIČNO sistematizovao astrološke formule za mnoge sfere života, i celog života to poprobavao u praksi) ... se nalaze odlične formule gde se posebno utvrđuje potencijal za "imanje" dece, sterilitet, pol, itd itd ...no to već zahteva malo i računa :) .
 
kaprva.jpg


E sad kod tebe Feniks, generalno je nezgodno to što se Rahu namestio baš u 5. bavi, to je inače potencijal za vanbračnu decu, a može doneti i probleme sa začećem (to je ta nezgodna Rahu-Ketu osa), ali nije nemoguće (znam par osoba koje imaju ovu osu i imaju decu, iako je samo začeće išlo teže, ali to su podržavali i drugi aspekti). On fakat šalje drišti na Šukru (jajna ćelija), no orbis je veliki, tako da se i ne može mnogo uzeti u obzir ..Veći je problem to što je vladar 5. iscrpljen ( a i inače Ćandra predstavlja plodnost), spaljen od strane Surje..a tu je i Guru kao Putra karaka, na malom stepenu, što ga čini "balom" ima snagu kao novorođenče, dakle ne toliko jaku..) a i u 8. bavi je... Inače, Ćandra predstavlja jajnik takođe (Šukra je jajna ćelija).
Sve u svemu, eto ti razloga više da radiš astrološku terapiju za Ćandru (Mesec), da ga jačaš, da ti se malo izvuče i kao vladar 5!
 
E da, pitala si kakve to veze ima sa karmom.
Pa sve ispoljeno u đanma kundaliju (natalnoj karti) je potencijal ispoljenja naše karme, tj. SVE je u vezi sa tim..
 
E da, pitala si kakve to veze ima sa karmom.
Pa sve ispoljeno u đanma kundaliju (natalnoj karti) je potencijal ispoljenja naše karme, tj. SVE je u vezi sa tim..
Astroloska terapija za Ćandru/Mesec o kom smo prethodno govorili?
Umilostvenje putem rituala, mantri?
Slazem se da veci deo se moze otkloniti jacanjem psihe, ukoliko ne postoji fizicki problem. Pocela sam sebe da opterecujem. Volim da svako ima ostavljen izbor po pitanju dece :D
Ovo mi je potpuno strana grana.
 
Astroloska terapija za Ćandru/Mesec o kom smo prethodno govorili?
Umilostvenje putem rituala, mantri?
Slazem se da veci deo se moze otkloniti jacanjem psihe, ukoliko ne postoji fizicki problem. Pocela sam sebe da opterecujem. Volim da svako ima ostavljen izbor po pitanju dece :D
Ovo mi je potpuno strana grana.

Da, to je ona astrološka terapija koju smo pominjali na temi o karmi i sudbini. Ostaviću ovde link, ako nekom zatreba:
http://forum.krstarica.com/threads/363295&page=2

A uskoro ću gledati da ovde otvorim temu posebno o astrološkoj terapiji, pa da sve bude na jednom mestu.
 
Zadnjih meseci baš imam problema sa konekcijom, i ne uspevam da se posvetim forumu koliko bih htela, ali mnogo toga je u planu da uradim, pa i to.
Hvala ti što si me podsetila :).
 

Back
Top