poneka rec o natprirodnim pojavama, shvatanje necega

Vintroset

Ističe se
Poruka
2.471
mislim da na ovom pdf-u nije nigde ni definisan pojam natprirodne pojave
po meni bi natprirodna pojava bila: npr. imamo elementarnu cestici i na nju deluje sila pomeranja sa leva na desno, a ona se pomeri sa desna na levo, ili slicno tome iamo dve elemantarne cestice i na jednu deluje sila pomeranja sa leva na desno, ona se tako i pomeri(za sad je prirodno), dodje do te druge elementarne cestice i umesto da i nju pomeri desno one se obe pomere sa desna na levo - to je natprirodni deo, sve pojave tipa ovih ja bi smatrao natprirodnim, znaci natprirodno bi bilo nesto gde se nista nemoze predvideti, gde mena nikakvih pravila, ja bi to nazvao bezpravilni svet ili sl. umesto svet
takodje mislim da natprirodne pojave ne postoje
a za misterije cemo lako, to je po meni nesto sto jos nije otkriveno, znaci nlo i sl, to bi bile misterije, a vremenom postanu nemisterije - mislim kad se razotkriju
po meni bi ovaj pdf mogao osim toga sto spada u deo foruma - Zabava, mogao da ima i svoj samostalni deo, tu bi se npr. prikazivale neke novorazotkrivene pojave ili sl. , al opet nisam siguran za to, opet mu to vecinom mozda dodje za zabavu, a ako nas okupiraju alieni videcemo i sami
a duhove, razum, ili sl za to mislim da su i oni prirodnie pojave, mozda materijalne ili nematerijalne ili neke koje jos nemozemo da razumemo,malo mozda drugacije, slozenije strukture kao mozda sto je stuktura koja u velikom upravlja nama, daje nam da npr. razlikujemo ukus ili jos dosta slozenije, imaju i oni svoja pravila i strukturu
postoji mnogo puteva, mozda ih je malo pravih, jedan zadatak mogu da resim na vise nacina, a sto bi na vise, zato sto mi se ucine privlacni, umislim da su mi zanimljivi i da mi nesto daju, posle vidim da je bolje da sam radio nesto drugo, mogu da se za nesto zauzmem kao nesvesno bice, posle vidim eej pa i nije to tako zanimljivo, a i nepostoji resenje, neke druge stvari su bolje koje sam propustio, mislim da zasluzujemo vise vremena, a malo ga imamo, i ako mislim da posle dobijamo vecnost (verovatno treba da se zasluzi), treba i ovo da iskoristimo, mozda tragajuci za necim dodjem dodjem do krupnog resenja, za sitna netreba ni pokusavati, ali opet promasicu put, mozda ga i nema, nekad koristim aforizme
takodje postoji i Bog (Tvorac), svetost i svako od nas treba da ima veru i religiju
}
kad se setim jos necega i kad time bude vrh--, napisem jos nesto, ovo mi skoro zapalo za oko : "Meni je prijatelj svako dobar" verovatno je i piscu cim je pre toga izbrisao citiran tekst mozda da bi bilo uocljivije:mrgreen:
;
 
Bog je termin koji je neshvatljiv,ali ne u potpunosti
Posto je termin boga covek izumeo,tj izmislio da bi zadovoljio shvatanja sto se tice natprirodnih i neobjasnjivih pojava,i jos da bi imao neku visu silu kojoj bi se molio.
Onda tu postoji i sistem karme,reinkarnacija,sledeci zivoti,
postoji mnogo cinjenica ovde ali isto je neobjasnjivo i nepoznato
Ko zna i da li ce se otkriti nesto vise o tome
 
m
po meni bi natprirodna pojava bila: npr. imamo elementarnu cestici i na nju deluje sila pomeranja sa leva na desno, a ona se pomeri sa desna na levo, ili slicno tome iamo dve elemantarne cestice i na jednu deluje sila pomeranja sa leva na desno, ona se tako i pomeri(za sad je prirodno), dodje do te druge elementarne cestice i umesto da i nju pomeri desno one se obe pomere sa desna na levo - to je natprirodni deo, sve pojave tipa ovih ja bi smatrao natprirodnim, znaci natprirodno bi bilo nesto gde se nista nemoze predvideti, gde mena nikakvih pravila, ja bi to nazvao bezpravilni svet ili sl. umesto svet
Sama reč govori "natprirodno".Znači dešavanja iznad zakonitosti prirode i fizike ovog univerzuma.I pošto znamo da se paralelni univerzumi viših dimenzija isprepletani sa našim materijalnim univerzumom i kada znamo osnovno pravilo da viši dimenzije mogu uticati na niže dimenzije u ovom slučaju materijalni svet,a obrnuto nikako,jasno zašto se dešavaju natprirodne pojave kao anomalije u našem svetu.Takođe natprirodno nikako nije bez pravila niti su paralelni univerzumi bezpravilni svetovi.Ti svetovi su puni pravila i zakona daleko strožiji i jači od zakonitosti našeg sveta.
 
pirox tvoje misljenje uvek dobro doslo i uvazeno:) , pogotovo posle jednog posta kad si primetio da je autor jedne knjige napisao da u crnoj rupi ima atoma, ako se dobro secam ili nesto slicno

ja mislim da kad opet te daleko slozenije zakone razlozis dodjes do toga da su kao u okviru prirode, fizike, npr. opet mozda dodjes do toga da ako delujes siom s leva na desno tako ces elementarnu cesticu i pomeriti, opet mozda razmisljam na razlicitom nivou ili naje naucnom ili sl. , ...
 
pirox tvoje misljenje uvek dobro doslo i uvazeno:) , pogotovo posle jednog posta kad si primetio da je autor jedne knjige napisao da u crnoj rupi ima atoma, ako se dobro secam ili nesto slicno
Hvala.

ja mislim da kad opet te daleko slozenije zakone razlozis dodjes do toga da su kao u okviru prirode, fizike, npr. opet mozda dodjes do toga da ako delujes siom s leva na desno tako ces elementarnu cesticu i pomeriti, opet mozda razmisljam na razlicitom nivou ili naje naucnom ili sl. , ...
Na sreću u moje ruke su dospele različite knjige preko kojih sam mogao doći do puno informacija.Pa je zbog tih informacija moje viđenje je sasvim drugačije.
Ja idem iz osnovne činjenice da je materija kristalizacija visokoenergetskih duhovnih čestica.To znači da svaka materijalna čestica u sebi drži ove umrvtljene i neaktivne čestice.I upravo preko ovih čestica su paralelni svetovi povezani sa našim svetom.Energija iz viših duhonih svetova(paralelnih dimenzija) bukvalno pobuđuje ovu duhovnu česticu u atomu,i dolazi da neverovatnih efekata,ono što ljudi zovu natprirodnim.Uticati na te čestice u atomu mogu vršiti i duhovno razvijeni ljudi,pošto imaju dovoljno energije za pobudu te čestice,pa se dolazi do raznih efekata kao sposobnosti te osobe.
Znači natprirodne sile,odnosno uticaj na materiju ne dolaze izvana na materiju,već iznutra iz materije izbija prema van u materiju.Probao sam koliko toliko objasniti kako sam ja to razumeo.
 
Poslednja izmena:
Hvala.


Na sreću u moje ruke su dospele različite knjige preko kojih sam mogao doći do puno informacija.Pa je zbog tih informacija moje viđenje je sasvim drugačije.
Ja idem iz osnovne činjenice da je materija kristalizacija visokoenergetskih duhovnih čestica.To znači da svaka materijalna čestica u sebi drži ove umrvtljene i neaktivne čestice.I upravo preko ovih čestica su paralelni svetovi povezani sa našim svetom.Energija iz viših duhonih svetova(paralelnih dimenzija) bukvalno pobuđuje ovu duhovnu česticu u atomu,i dolazi da neverovatnih efekata,ono što ljudi zovu natprirodnim.Uticati na te čestice u atomu mogu vršiti i duhovno razvijeni ljudi,pošto imaju dovoljno energije za pobudu te čestice,pa se dolazi do raznih efekata kao sposobnosti te osobe.
Znači natprirodne sile,odnosno uticaj na materiju ne dolaze izvana na materiju,već iznutra iz materije izbija prema van u materiju.Probao sam koliko toliko objasniti kako sam ja to razumeo.
radi se o energiji polja nulte tacke.
naime, poznato je da sva materija neprestano emitira i reapsordira energiju. otkriveno je da, cak i kad se materija nalazi na temperaturi od 0 kelvina, odnosno apsolutnoj nuli, ona jos uvek emituje i reapsorduje kvantne cestice iako je molekularno kretanje prestalo. molekularna aktivnost prestaje na apsolutnoj nuli, ali emisija i reaspsorcija fotona se nastavlja. zato se to zove "energija polja nulte tacke". kvantni hologram su informacije koje se prenose energijom polja nulte tacke i ne prenosi se lokalno kao kod ostalih kvantnih fenomena... npr., ako pogledamo linije na jagodici prsta, ona nece puno otkriti o coveku, ali linije na svih 10 prstiju mogu indentifikovati coveka. to su otisci prstiju. ako proucavamo sve emisije kao grupu, bez obzira radi li se o ljudskom telu ili zgradi, one nose informaciju o tom fizickom telu. ta informacija se zove kvantni hologram. nije lokalan kao i ostali kvantni fenomeni i prenosi informacije ne-lokalno. zato mozemo reci da se prenosi energijom polja nulte tacke. to je temelj nase percepcije i, kao sto cesto volim da kazem: intuicija ne bi trebalo da bude nase sesto culo, nego nase prvo culo jer se temelji na kvantnim informacijama koji su nastali puno pre nego nasi culni mehanizmi.

usko s tim je povezan i fenomen dobivanja kvantne rezonancije iz necega koja proistice iz medjusobne povezanosti...dobivanje kvantne rezonancije jednako je kao kad trznemo zicu na gitari na jednoj strani prostorije, zvuk ce odjekivati i na drugoj strani prostorije. kvantna rezonancija daje nam osecaj medjusobne povezanosti i cini se da je odgovorna za sve fenomene, poput gledanja u daljinu i drugih izvanculnih experimenata i nalazi se u temelju nasih najosnovnijih perceptivnih i svih nasih culnih mehanizama.
 

Back
Top