Nema stabilnosti dok Srbija ne dobije ono što hoće

Halix

Elita
Poruka
16.206
Nema stabilnosti dok Srbija ne dobije ono što hoće

Autor: Snežana Čongradin

Beograd - OLIVER IVANOVIĆ, državni sekretar u Ministarstvu za KiM: Nema stabilnosti dok Srbija ne dobije ono što hoće
AGRON BAJRAMI, glavni i odgovorni urednik prištinskog lista Koha ditore: Potrebno bar neformalno priznanje Kosova

Jedna strana će morati da popusti, i to će, naravno, biti Kosovo. Sve one zemlje koje su ih u proteklih godinu dana uveravali da to neće biti slučaj i bodrili da istraju u tome da se na međunarodnim i regionalnim skupovima predstavljaju kao država, sada imaju problem. Jer, teško će im biti da ih sada ubeđuju da odustanu od toga. Međutim, to Srbiju ne bi trebalo da interesuje. Na Kosovu će kad tad da pukne opštenarodni bunt zbog izrazito loše ekonomske situacije. Mi moramo tamo da otvaramo nova radna mesta, a to je moguće samo u situaciji političke stabilnosti. Ona je moguća samo ako Srbija dobije ono što hoće – kaže za Danas Oliver Ivanović, državni sekretar u Ministarstvu za KiM

S druge strane, Agron Bajrami, glavni i odgovorni urednik prištinskog lista Koha ditore tvrdi da je nezavisnost gotova stvar.

- Znamo samo da se to zove dijalog oko praktičnih stvari, što znači da se ne razgovara oko statusa Kosova – nezavisnost je gotova stvar. Ali, postoji rizik da se unutar “praktičkih stvari” uguraju i neke stvari koje se tiču suvereniteta Kosova, koji ionako nije funksionalan na celoj teritoriji. Mislim da, koliko god tehnički bili, razgovori će imati političke efekte, naročito u nekim pogledima, kao što je integracija severa Kosova, i pozicija srpske manjine na Kosovu. Ne mislim da je ovo ponovno otvaranje Ahtisarijevog plana, ali je sigurno njegova nadgradnja. Nešto što se već davno zvalo Ahtisari plus – e sad, ovo može biti da je taj plus – kaže Bajrami za Danas.



Opširnije u sutrašnjem izdanju

http://www.danas.rs/danasrs/politika/ko_ce_popustiti.56.html?news_id=187567

Steta sto nije ceo intervju...ali i iz ovoga moze mnogo toga da se vidi...posebno u izjavi Agrona koji kaze da je `verovatna nadgradnja Ahtisarijevog plana`...a setimo se da nisu hteli ni da cuju da se menja taj plan,a sad vec vidimo nesto sasvim drugo...videcete da ce tek da se cuju druge price od strane Albanca...
 

Back
Top