Utisak

Raisa

Iskusan
Poruka
5.465
Kakav utisak ostavljate na ljude kad vas upoznaju? Da li vas hejtuju odmah,ili zbog necega osecaju odbojnost prema vama,ili odmah ostavljate neki pozitvian,dopadljiv dojam? koliko vam je bitan prvi utisak,za sebe i za druge? Da li vam se ikad desilo da vas okolina mrzi ili voli na osnovu dojma o vama? I znam znam,prvi utisak moze da vara,ali ovde ne pitam to,fokusiram se samo na taj vash prvi odraz svetu,bez ozbira da li drugi promenili misljenje o vama,tipa '' mislila sam da sii umisljena al sad ovako vidim bash si fina ''...vec samo taj first,raw impression.
Da li vas nervira kad vas neko pogresno protumachi,i kakve epitete su vama lepili kad su vas upoznali prvi put?
 
Ne treba se otvarati jer se pozitivan utisak danas negativno iskoristi..sto vecu distancu napravis to te vise cene i najbolje je kad sto manje znaju..onda te posmatraju sa strahopostovanjem
 
:aha:

Pa eto tako jednog lepog suncanog dana odem ja sa jednom curom tako u setnju i sretnemo nekog njenog "druga" tamo i sve ono ok, pozdravim se ja sa momkom i ona se pozdravi s njim, gde si gde si, sta radis sta radis, bla bla bla, prozborim i ja neku rec sa njim sta ima , vo-no i sutra dan kad se oni vide opet na ulici li gde li, njegov komentar je bio "Koj ti je onaj bilde od juce" :think:

Pa se razmisljah dal da mu nadjem broj kuce ili nesto drugo ali sam precutao. Nisam se ni trudi takvim osobama da objasnjavam kakav sam sta sam. Mislim to moze da kaze uglavnom samo osoba koja je na neki nacin ljubomorna na tebe, nista drugo. Nisam nikakvog povoda dao coveku da me nazove "bildeom" :roll:
 
Ne treba se otvarati jer se pozitivan utisak danas negativno iskoristi..sto vecu distancu napravis to te vise cene i najbolje je kad sto manje znaju..onda te posmatraju sa strahopostovanjem

Donkle tacno ali opet netacno.

Primer

Imamo jednu curu u odeljenju koja je ne pametna ali velika bubalica. I ono meni je iskreno ok cura prozborim nekoliko reci sa njom da mi prodje vreme, imam sta pametno da cujem od nje, ali je ona ovako generalno s strane veoma, zatvorena nedkomunikativna. Mislim trudi se ona donekle da kaze nesto i sve ali to je jako retko, i ona je u nasem odeljenju od strane 85% odeljenja shvacena kao, nazovi utvara (ne znas sta ti misli, samo se smeska na tudje sale, ne progovara, ne otvara se mnogo, i svi se pitaju sta misli) malo banalizujem ali tako nekako.

U sustini nije ni to dobro, ljudi stvarno kako god se eksponiras ili ne eksponiras to shvataju veoma pogresno....
 
Kakav utisak ostavljate na ljude kad vas upoznaju?
Jako loš.
(Ne)svesno se prikazujem u lošem svetlu...

Da li vas hejtuju odmah,ili zbog necega osecaju odbojnost prema vama,ili odmah ostavljate neki pozitvian,dopadljiv dojam?
Uglavnom sam im odbojna.

koliko vam je bitan prvi utisak,za sebe i za druge?
Prilično.
Obično ljudi čim progovore pokažu kakvi su, ili pokazuju to konstantno, a sad ako oni kriju neku stranu, za to je već potrebno dublje analiziranje.

Da li vam se ikad desilo da vas okolina mrzi ili voli na osnovu dojma o vama?
Ne da mi se desilo, nego je to tako.
Okolina me i ne miriše, mada, nisam ni ja nešto luda za njima, tako da je ok.

Da li vas nervira kad vas neko pogresno protumachi,i kakve epitete su vama lepili kad su vas upoznali prvi put?
Pa, svi su prilično u pravu kad me protumače na prvi pogled...
Kučka, hladna, nezainteresovana, je*eno sarkastična...

Ali ima i druga strana mene, nisam ja heartless bitch...
 
E, da, podseti me, zaboravih da napomenem da utisci uglavnom idu do extreme.
Ili si nikakav ili si svetac...
Zato je bolje proformulisti bolje osobe.
Naravno, ako vas interesuju.
 
Donkle tacno ali opet netacno.

Primer

Imamo jednu curu u odeljenju koja je ne pametna ali velika bubalica. I ono meni je iskreno ok cura prozborim nekoliko reci sa njom da mi prodje vreme, imam sta pametno da cujem od nje, ali je ona ovako generalno s strane veoma, zatvorena nedkomunikativna. Mislim trudi se ona donekle da kaze nesto i sve ali to je jako retko, i ona je u nasem odeljenju od strane 85% odeljenja shvacena kao, nazovi utvara (ne znas sta ti misli, samo se smeska na tudje sale, ne progovara, ne otvara se mnogo, i svi se pitaju sta misli) malo banalizujem ali tako nekako.

U sustini nije ni to dobro, ljudi stvarno kako god se eksponiras ili ne eksponiras to shvataju veoma pogresno....

Pa ocigledno da je problem u masi..svako ko ima stav i pokaze ga hijene i slabici ce ga prvom prilikom pojesti..osete se ugrozeno ako pokazes da si iznad njih i automatski traze potporu od istomisljenika koje i ne moraju gotiviti..bitno im da te spuste
 
Pa ocigledno da je problem u masi..svako ko ima stav i pokaze ga hijene i slabici ce ga prvom prilikom pojesti..osete se ugrozeno ako pokazes da si iznad njih i automatski traze potporu od istomisljenika koje i ne moraju gotiviti..bitno im da te spuste

s ovim se slazem ;)

to je zalosno kad se vidi , pogotovu od ljudi koji nisu ni prineti ovim "idiotima" :roll:
 
Ne treba se otvarati jer se pozitivan utisak danas negativno iskoristi..sto vecu distancu napravis to te vise cene i najbolje je kad sto manje znaju..onda te posmatraju sa strahopostovanjem

Ima istine u ovome..znam jednu devojku koja je bash takva,prilicno hladna,jako teshka da do nje dopresh i postigla je efekat da je se ljudi boje.
 
Uglavnom me u početku pamte kao neku zatvorenu dobricu....
ali kad me malo bolje upoznaju... :zper:
neki me odbijaju samo kad saznaju da sam mešanac(tata srbin, mama turkinja)... :mrgen:
 
a...pa zavisi....

uglavnom...neko pomisli ili da sam filozof(sto me i ne vredja preterano)....ili da sam arogantno djubre.......ili potpuno ok....a desi se da ljudi imaju i negativan utisak...da sam deriste....al ono...ko ce ga znati...
 
Zavisi od osoba. U glavnom negativan utisak posto sam ili namrgodjen ili psihotican a i vecina me smatra za frika. Mada kod malo bistrijih ljudi ostavljam pozitivan utisak posto vide pravu sliku.
 
Zavisi ne znam kako ko ima misljenje o meni,ali prepoznam po izgledu lica osobe sa kojom se zdravim da li ce da me zajebe ili se zdravi zato sto me gotivi! Razlicita misljenja idu od osobe do osobe! O meni je imala pogresno misljenje bivsa jer da bi bio sa nekim u vezi mora taj da te poznaje ili da te poznaje pola grada da bi ta osoba imala koga da pita takav si! I cula je ne bas ok glasine,msm nije sad ni to sto je cula nesto strasno ali joj je bilo dovoljno da stekne los utisak i da me nogira!
 
hm,vidim,kod svih zavisi od osoba
pa kod mene zavisi od mene:mrgreen:,tacnije,u zavisnosti od svog trenutnog raspolozenja imam odredjenu "postavku" prema ljudima
uglavnom,kao sto sam rekla-nevidljiva
desi mi se da se ljudi upoznaju sa mnom po 100x,samo zato sto sam kao mrtvo puvalo
kada sam srecna(u poslednje vreme cesce),dodjem mu nesto vrcava,sta li je?
a kada sam neraspolozena,da ne kazem besna-pa,uglavnom vidim da sagovornik u pokusaju(u tim trenucima nisam bas zainteresovana za komuikaciju :lol:) ima izraz lica kao da se boji da cu da izvucem noz odnekud:lol:
(a i sire mi se zenice kad se razgnevim,pa prepostavljam da to deluje malo animalno:rumenka:)
edit-zanimljivo je to da me ljudi,tako 30+,neobicno gotive,i smatram da je to iskljucivo(opet) zbog nekog nacina na koji se ophodim sa njima,pre svega sa postovanjem,i uozbiljim se 100%,sto se moze videti i na nekim drugim pdf-ovima ovde,i taj stav nije nesto sto radim proracunato,vec mi je to jednostavno nekako prirodno.
 
Poslednja izmena:
Ili super ili pomisle da sam chvrknuta.
Obichno sam simpatichna na prvu, jer puno brbljam,puno se smijem...
Tako mi rekli svi koje sam skoro upoznala.

Naravno, tu su i one ukochene fenserke koje nemaju ni trunku duha i zivota u sebi - e, one me ne kontaju.
Sa momcima i sa opushtenim curama sam super. :)
 
ja sam uvek svoj....ponasam se uvek kakv jesam, a da li me neko hejtuje ili ima negativno a i pozitivno misljenje o meni zavisi kakav sam u oku kao takav te osobe....da se krijem, nema potrebe....uglavnom, kud i kamo pozitivno misljenje....
 
Poslednja izmena:
Pa,...ja sam prilicno otvorena i pri prvom susretu sa nekom osobom....i komunikativna sam....tako da me vole :flert:
cesto kazu i da sam vrlo zanimljiva i pametna....ma sta reci....:mrgreen:
ali opet sa druge strane,kada mi se neko ne svidi na prvi pogled,odmah se distanciram...i onda cujem da sam nezainteresovana.....uobrazena kucka.....manipulativna.....dosadna....
ali obicno ostavim dobar prvi utisak....
valjda zato sto se trudim da budem fina sa ljudima....
 
Ne ostavljam utiske... I nije me briga sta ljudi misle o meni.... Cesto sam nekomunikativna jer me smara da pricam sa nekim samo da bih ostavila dobar utisak.... Zabole me du.pe za to...
 

Back
Top