POLIRANJE FAROVA

Znam da su oni iz SAT-a pravili poredjenje raznih klasicnih, bi-ksenon i slicnih svetala... Da bi se dobio lep rezultat kod ksenona staklo fara mora da bude totalno cisto i ispolirano, inace se dobija slabiji efekat nego sa starim obicnim sijalicama.

p.s. mene bi mrzelo da toliko truda ulazem, pre bih kupio nove :mrgreen:
 
Neko vise uziva u tome da svojerucno sredi neki deo ako moze, a ne da kupuje odmah drugi... Evo, ja cu radije uzeti smirglu u ruke, i ispolirati farove, nego da kupujem druge.. I nije pitanje da li imam za njih ili ne... :)
Nego, koja pasta za zube je dobra za poliranje?! :D
 
Неко од дискутаната дао је линк где је све око полирања детаљно објашњено. У праву су сви који говоре о полирању крупнијим па ситним шмирглом, али важно је на крају свега да се нанесе танак филм као лак који тек "избистри" фар и он тек тада изгледао као нов. Мана је што се поступак мора понављати јер фарови поново "замагљују". Много је килпова на www.youtube.com где је све чак и сликом пропраћено. Ја сам то радио нам мом MB Е230 и испало је супер. И било готово за можда мало дуже од пола сата за сва четири фара. Комплетан кит сам платио око... да претворим у евре...око 25.
 

Back
Top