PowerPoint Show - crno-boja

Mika1111

Zainteresovan član
Poruka
153
Ovo je pitanje za napredne korisnike Power Pointa. Bar tako meni izgleda. Slajdovi kod Show-a prvo idu u crnobijelom tonu, a zatim se, nakon "click for color", postepeno boje do punog kolora. Slajd koji šaljem prethodno je bio crnobijel. Imam knjigu "Korak po korak" od Joyce Cox i Joan Preppernau, ali nedovoljno za ovako nešto. Molim uputstvo za literaturu ili direktnu pomoć, ako je moguće.
Hvala.
 

Prilozi

  • TheBeautyOfNight.jpg
    TheBeautyOfNight.jpg
    38 KB · Pregleda: 5
То можеш да урадиш и без да кликћеш на то "click for color", чак је по мени и глупо што је то уопште убачено. Сам поступак је и више него једноставан, иако ниси навео коју верзију Power Pointa користиш, ја ћу ти објаснити за верзију 2003 (мада је врло слично и за вер.2007):

1. учиташ слику,
2. дупли клик на њу и отвара ти се картицa Picture (у прозору за дијалог Format picture),
3. секција Image control > Color > Greyscale > Ok,
4. клик на Slide Show (у главном менију) > Slide Transition > и у десном панелу подесиш рецимо > No Transition, брзину ставиш на > Medium и чекираш да ти се слика мења аутоматски > 2 сек. (или пак на клик миша),
5. учиташ опет ту исту слику али у оригиналу са бојом и сада њој подесиш транзицију рецимо > Fade Smoothly, брзина > Slow и ставиш да се промени такође за 2 сек. (све ово је произвољно, ти можеш да подесиш како теби најбоље одговара),
6. клик на F5 да видиш како то све изгледа (или на Slide Show > View Show) и ако је све како треба, снимиш га као PowerPoint Show.
 
Javila mi se dodatna muka, kakvu ranije nisam imao.
Ne mogu da integrišem muziku u PowerShow, a radim sve po knizi. Office 2007.
Insert/Sound/Sound from File/ muzička numera Mp3 ili wav/Save es PovrPoint Show.Na mom računaru muzika ide jer je prepozna, na drugom ne, što znači da je nije usnimio. Vidi se i u MB da nije ubačena.
GDJE GRIJEŠIM?
 
Овако, музички фајлови који се убацују у презентацију могу да буду као уграђени (еmbedded) музички фајлови, или као линковани (linked) музички фајлови.

Уграђени фајлови се (као што и сам назив каже) уграђују у саму презентацију и таква презентација се може пустити без проблема и на неком другом компу, док се линкованим фајловима мора тачно издефинисати путања како би га презентација могла пронаћи и учитати. Да би се таква презентација могла успешно пустити и на неком другом компу, потребно је направити посебну фасциклу у коју ће се сместити сама презентација и музички фајл који је прати. Постоји и тзв. опција Package for CD за смештање презентације на ЦД, где ће се само линковање фајлова који су смештени заједно обавити аутоматски, или уколико се не користи ова опција, потребно је ручно извршити линковање навођењем путање на музички фајл.

По дифолту, само се .WAV фајлови који су мањи од 100 КБ директно уграђују у презентацију (дакле као еmbedded). WAV фајлови који су већи од 100 КБ и сви други (MP3 рецимо) иду као линковани. Е сад, уколико неко хоће да угради WAV фајл који је већи од 100 КБ, то се може урадити повећањем дозвољене величине самог WAV фајла на следећи начин: Sound Tools > Options картица > секција Sound Options > и у оквиру ње под Max Sound File Size издефинисати жељену величину фајла (макс до 50 МБ).

Ето, надам се да ће ти ово објашњење помоћи како да одрадиш ту презентацију. :)
 
Završio sam prezentaciju i mejlom poslao. Ugradio sam muziku Mp3 i sve skupa nije bilo više o 7 Mb. Naveo si da je moguće ugraditi WAV fajl koji je manji od 100 Kb. Kako da neki fajl od, recimo, 3o Mb svedem ispod 100 Kb? Možeš li mi objasniti ili uputiti na softver? Imam Nera, a nedavno sam instalisao i Sony Vegas. U svakom slučaju hvala i pozdrav.
 
Тешко да можеш неки WAV фајл од 30-так МБ да сведеш на мање од 100 КБ, јер је то просто немогућа мисија. Може да се покуша да се смањи (али питање је на колико) и за то нису потребни неки гломазни програми које си навео, све то може и са малим Виндоуз-овим Sound Recorderom, али фајл који ће при томе настати биће дооооста осакаћен (баш да се тако изразим) и само ће ти упропастити презентацију, јер ћеш морати да му смањујеш скоро све параметре почев од битрејта, фреквенције, канала итд., а све то на крају даје лош резултат. У ствари можеш да покушаш и видиш како ће то све изгледати.

Или повећај дозвољену величину за WAV фајл (мада ће ти то повећати и величину саме презентације), или га конвертуј у MP3 фајл (али он онда неће моћи да иде као уграђени фајл).
 
Ja dobijam dosta prezentacija sa muzikom. Ne znam kako njima uspijeva da ubace muziku. Ja sam veličinu podesio na 50000 Kb i opet ne ide. Ili ja negdje griješim ili ima još neki štos? Recimo fajl od 2,70 Mb traje tri minuta. Ili moj softver nije uredu? Mnogo tražim, ali vidim da imaš strpljenja, pa velim možda me možeš do kraja opametiti.
 
Не "опамећујем" ја никог, само настојим да људима укажем на оно што знам. :)
Уколико мењаш величину WAV фајла након што си фајл већ убацио, промене неће бити видљиве. Мораш све избрисати и поново убацити да би имало ефекта. А ако си тако и урадио и опет неће, стварно не бих знао шта је узрок томе.
 
Nazad desetak mjeseci dobio sam odgovor vezano za ubacivanje muzičkih fajlova u PowerPoint Shou. Tek sada sam u prilici da pravim neke slajd šou. Sve mi je jasno,osim kako se postavljaju linkovani muzički fajlovi. Dobijam dosta prezentacija sa ekstenzijom pps, predpostavljam PowerPoind Slide. Kada ga snimim kao prezentaciju ne vidi se muzički fajl. Mislim da je to linkovani fajl. Osim toga (radim u Office 2007) ne vidim kako da snimim Slide Shou. Imam za prezentaciju i PowerPoint Show, ali za slajd šou nemam, ili ne znam da pronađem. Raspiotivao sam se o ovme problemu, ali nisam dobio odgovor. Nadam se da ćete mi vi pomoći. Imam i knjigu "Korak po korak za PP 2007, ali ni tamo nema kako se to radi.
 

Back
Top