Svajcarska - info please

French Spirit

Obećava
Poruka
97
Primljen sam na fax u Svajcarskoj i u januaru stizem. Zanima me nekoliko stvari o zivotu u ovoj zemlji.
Posto su mi smestaj i hrana obezbedjeni zanima me koliko u proseku kostaju izlasci(diskoteke, pica(ne pizza :D )...).
Koji mobilni operater se najvise isplati(uzeo bih pre paid varijantu)
Cene nekih prosecih polovljaka(oko 5godina) pogodnih za grad, cene goriva...
Uopste, sve sto mislite da ce dobro doci kao informacija jednom studentu.
Hvala unapred :wink:
 
Upisao sam Les Roches, fakultet za hotelski menadzment. Dopao mi se sistem nastave, a i to je ono sto me zanima. Imas vise info na www.les-roches.ch

Ne znam koje oblasti tebe zanimaju, ali evo kako je to kod mene proslo.
U maju sam u BG radio TOEFL test. Fax je na engleskom pa je potrebno da se utvrdi nivo znanja jezika. Zatim, u junu kada sam dobio svedocanstva iz srednje otisao sam kod sudskog tumaca da mi to prevede i zajedno sa prijavom(koju dobijes kada zatrazis brosuru faxa) poslao na Les Roches. Odgovorili su mi posle 2-3 nedelje da sam primljen za januarski rok 2005. Nije u pitanju stipndija, ali posto svake godine ima od 4-6 meseci placene prakse ukupni iznos skolarine se snizi. Sa stipendijom mozes da pokusas u svajcarskoj ambasadi u BG. Pisi ako ti treba jos nesto. Poz! :wink:
 
French Spirit:
Ovako kao prvo cao, drugo u koji grad stizes ja sam u Baselu ovde sam tacno godinu dana udala sam se iz ljubavi a ne zbog papira i mogu da ti dam neka svoja iskustva, sto se tice izlaska mislim po meni je najbolja discoteka tj.folkoteka Atlantis i tamo smo najcesce, a ponekada odemo do princa, palme a pinka i jos nekih i to su ti najpoznatije diskodete u ch gde redovno dolaze sa yu-estrade, pice i nije skupo ali ako ne prpazis na novac i ne pristedis otiso si u propast, racune moras redovno da placas a to ti je osiguranje, imas srecu sto stan i hranu neplacas i skolovanje. da se vratim na pice na primer kad discoteka pravi zurku npr. votka red bul ti je samo 5 cfr, ima isto hajneken pary i on ti je 5fr a obicno ti pice po 7 fr. A izlazci ce ti se svideti 100% jer je fenomenalno, prosli vikend u atlantisu bila je Seka A. bilo je ludo samo sto nije imalo vazduha da se dise!!!
PS. Dobro dosao, i zelim ti puno uspeha u svemuuuu!
 
Mesto se zove Bluche. U Valaisu je, francusko govorno podrucje. Nisam bas u Grand fazonu, ali obicicu i te diskoteke ako budem imao vremena posto je Basel na drugom kraju CH od mesta gde sam ja. Hvala ti na informacijama i dobrodoslici, sto ih vise bude brze cu se uklopiti. Pozdrav!
 
"French spirit" ako jos pratis forum, mozes li mi reci nesto vise o iskustvima sa Les Roches-a? Do sada si verovatno i diplomirao, pa me zanima tvoje misljenje o programu za bachelor diplomu u hotel administraciji, kao i tvoja iskustva u pronalazenju posla nakon zavrsetka studija? Hvala unapred
 

Back
Top