Poskupljenjima sprecavaju bankrot

JohnnyQ

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
115
Грчка: поскупљењима спречавају банкрот
Бонуси смањени за 30 посто, пензије замрзнуте, алкохол и цигарете скупљи 20 одсто. – Циљ мера прикупљање нових 4,8 милијарди евра

Grcka,-penzioneri-foto-AFP.jpg


Атина, 3. марта – После много дана ишчекивања и најављивања, грчка влада је данас саопштила коначни пакет мера штедње којим ће се „намаћи” додатних 4,8 милијарди евра.ПДВ расте за двапосто, пензије се замрзавају,бонуси се у јавном сектору смањују за 30 посто, расту цене бензина, цигарета и алкохола.

Одлуци је претходио синоћни драматични говор премијера Јоргоса Папандреуа који је садашњу буџетску кризу упоредио са „ратним стањем”.

„Грчкој прети банкрот уколико не предузме радикалне мере за смањење својих дугова. Ми хитно морамо да зауставимо негативне факторе који директно утичу на нашу земљу”, рекао је Папандреу обраћајући се посланицима Пасока. У говору који је преко ТВ екрана пратила цела нација, премијер је подвукао да Грчка мора да избегне кошмар банкротства, ситуацију када држава неће моћи да исплаћује не само бонусе у виду 13. и 14. плате, већ редовна примања и пензије.Подсетио је да кредитори више неће да чекају, да обавезе морају да се испуњавају,а дугови враћају, како се не би догодило да кад Грчка затражи кредите наиђе на затворена врата. Упозоравајући да ће нове мере још једном ударити нацију по џепу и знајући да ће то неминовно изазвати нови талас незадовољства, премијер Папандреу је нагласио да су то императиви који ће можда омогућити нови почетак за целу земљу, значити повратак изгубљеног поверења, али и да ће сасвим сигурно и без изузетака терет понети и они који највише имају.

Дакле, нови пакет економских мера донеће допунских 4,8 милијарди евра. Половина ће бити остварена смањењем трошкова, а остатак порастом пореза.Прецизније, 13. и 14. плата нису укинуте, али су редуковане за 30 посто. Очигледно, у овом тренутку влада није имала смелости да потпуно скреше бонусе у јавном сектору јер би талас незадовољства који је и овако врло присутан могао да анулира све до сада учињено... На улицама су пензионери, већ два дана штрајкују таксисти, део лучких радника,наставници средњих школа, за 16. март се најављује нови генерални штрајк. Тог дана би Атина у Бриселу требало да поднесе први извештај о ефикасности својих економских мера штедње.

План рестриктивних мера предвиђа замрзавање, не и смањивање, пензија.Међутим,плате запослених у државном сектору смањују се за 12 посто, за два посто повећава се ПДВ и са 19 скаче на 21 проценат. Порез на пића и цигарете подиже се за 20 процената, уље за грејање не поскупљује, али зато цена бензина расте за 0,8 посто и 0,3 за дизел гориво.

Порез на луксуз, на скупа кола, приватне виле и јахте донеће додатна средства.Порез на аутомобиле са великом кубикажом порашће до 25 посто.

О новим економским мерама премијер Папандреу је, поштујући протокол, обавестио и председника ГрчкеКаролоса Папуљаса.Предстоји и састанак са представницима синдиката који су мере владе већ прогласили „антирадничким” и за вечерас организовали протесте у центру Атине.

Међутим, све очи упрте су на међународну сцену где наредних дана Папандреуа очекује састанак са немачким канцеларом Ангелом Меркел, посета Француској и сусрет са Саркозијем, а затим разговори са америчким председником Обамом у Вашингтону. Европска турнеја је усмерена на разматрање немачко-француског плана о куповини грчких облигација.

Јасмина Павловић-Стаменић

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Grchka-poskupljenjima-sprechavaju-bankrot.sr.html

------------------------------------------

Nista novo - ovako i aktuelna vlada Srbije isto sprecava bankrot jos od 2008.
 
ovo sve ceka i nas:roll:

gresis. ovo nas ne ceka sobzirom da se ove metode iz grcke primenjuju kod nas jos od 2008. Sve identicno.

Prvo je vlada poskupela struju i benzin, onda su uveli porez na mobilne telefone, onda su poskupeli registraciju automobila pogotovo sa jacim motorima za duplo, zatim su poskupeli pretplatu za fiksnu telefoniju sa 70 dinara na 500 dinara, telefonski impuls za fiksnu su takodje poskupeli 2 puta po 100% , onda su zamrzli plate i penzije i povecali porez tj akcizu na cigarete i alkohol.

primera radi u januaru 2009 godine evrodizel je kostao 53 dinara a danas kosta 109 dinara...

Razlika izmedju nas i Grka je u tome sto je Grcka najstarija demokratija, dok su Srbi jos u feudalizmu , zato Grci protestvuju jer im vlast otima novac iz dzepa dok Srbi kao stoka - cute i trpe...
 
  • Podržavam
Reactions: ®
Grci za svakim strajkom prave sve gore.

Bolje imati jaku bolest mesec dana pa se pravo namuciti. Nego kronicnu od koje cete samo smrt spasiti.

Grci hocu pare iako nemaju da vrate. Grci, Spanci svi mi mediteranci nista neradimo kao kolektiv, a hocemo nemacki standart.

Потпуно наопако и неистинито сагледавање ситуације. Нећемо ми баш НЕМАЧКИ СТАНДАРД - али НЕМЦИ ХОЋЕ НАШЕ ТРЖИШТЕ, НАШЕ РЕСУРСЕ, НАША РУДНА БЛАГА и ПРОФИТ ЗА СВОЈЕ БАНКЕ...
 
Потпуно наопако и неистинито сагледавање ситуације. Нећемо ми баш НЕМАЧКИ СТАНДАРД - али НЕМЦИ ХОЋЕ НАШЕ ТРЖИШТЕ, НАШЕ РЕСУРСЕ, НАША РУДНА БЛАГА и ПРОФИТ ЗА СВОЈЕ БАНКЕ...

Ko nece nemacki standart jedini vredni ljudi u srbiji seljaci su otisli vec odavno svi zivi u tu prokletu nemacku.


Mi hocemo nemacki standard. Kolko se malo u Srbiji radi u firmama jos su plate prevelike.

Nase Resurse. Sta majke ti grcka i srbija imaju kao resurs od vrednosti.

A banke su normalno vlasnistvo akcionara a ne naroda.
 
Pa nek prodju ko srbi 90tih.

Деведесетих се десио распад заједничке државе, потом ратови и санкције.
За то време Грчка је као чланица ЕУ имала приступне фондове којима је намамљена на европске кредите. Иначе, Грци су народ који највише на свету воли да избегне плаћање државног пореза.
И кад се све сабере, Србији тек предстоји потпуни колапс од уништене привреде и европских кредита којима смо намамљени у клопку колонизације.
 
ovo sve ceka i nas:roll:

nisam bas siguran da je to resenje

u srbiji mnogo para ima na drugim mestima, spekulanti, strane banke (od visokih kamata), tajkuni, kontroverzni biznismeni, partijski polusvet (ima tema o onoj iz ldp-a koja je `dobra` 1 milion evra)

sistem nije dobar, to zahteva ozbiljne ideoloske i prakticne zahvate, sve ostalo je harac, namet i kamen oko vrata

`..vec je rada sirotinja raja,
koja globa davati ne moze!`
 
Možda će nekom izgledati smešno i neverovatno ali mislim da se haos u Grčkoj izaziva baš od strane vodećih partija jer sama Grčka oseća opasnost od EU i sada želi da se malo odmakne od aždaje zvane Vatikan. Pošto se sam NATO daleko više oslanja na Tursku, Grci imaju opravdani strah da se američki imperijalizam ne posluži Grčkim teritorijama za kupovinom veće Turske lojalnosti.

Uskoro treba očekivati proces političkog prilaska Rusiji, što je u stvari prekinuto kada je Grčkoj dat kredit čini mi se od 50 milijardi i ekspesno primljena u EU pre 20 godina.

Sam zapad sada pokušava da prekine taj proces dodeljujući im nove kredite ali to je sada teško ili skoro nemoguće učiniti.

Mislim da se polako ali sigurno formira Ruska interesna sfera koja će da se pruža preko Grčke, Srbije, Rumunije, Belorusije....

PS Mislim da mi je i jasan cilj tog procesa.
Rusija se u pohodu na oslobađanje Carigrada posle 5oo godina okupacije sada sprema sistermatski i sasvim sa pouzdanim i sigurnom argumentima da joj se ne bi slučajno desilo da kao 1878.g taj proces bude prekinut intervencijom Engleske, Francuske i Nemačke. Sada će se osloniti na sasvim pouzdane i sigurne partnere i države a ne na Bugarsku kao prošli put.
 
Poslednja izmena:
Možda će nekom izgledati smešno i neverovatno ali mislim da se haos u Grčkoj izaziva baš od strane vodećih partija jer sama Grčka oseća opasnost od EU i sada želi da se malo odmakne od aždaje zvane Vatikan. Pošto se sam NATO daleko više oslanja na Tursku, Grci imaju opravdani strah da se američki imperijalizam ne posluži Grčkim teritorijama za kupovinom veće Turske lojalnosti.

Uskoro treba očekivati proces političkog prilaska Rusji, što je u stvari prekinuto kada je Grčkoj dat kredit čini mi se od 50 milijardi i ekspesno primljena u EU pre 20 godina.

Sam zapad sada pokušava da prekine taj proces dodeljujući im nove kredite ali to je sada teško ili skoro nemoguće učiniti.

Mislim da se polako ali sigurno formira Ruska intersna sfera koja će da se pruža preko Grčke, Srbije, Rumunije, Belorusije....



Upravo tako. Rusija polako ulazi na ovaj prostor a ovo sto se zbiva u Grckoj ide joj na ruku. Uskoro i Srbija dolazi na red. Potom cim se USA izvuce iz Afganistana puca Kosovo koje ima da bude pregazeno zajedno sa Albanijom. :D
 
Ja ne znam koliko je Srbija daleko od bankrota, ali sam saznala od jednog policajca, da je njima kasnila plata i da nije bilo novca za ispaltu, nego je drzava uzela pozjamicu (ili sta vec) od igrara na srecu...

Dotle se Vlada i ministri razbacuju, koliko juce su Dinkic i Jelasic su nas zbog utakcime Srbija-Alzir, kostali 2. miliona dinara.

Prosvetari su uprilicili na Fejsbuku "humanitarnu" akciju: Opremimo stan ministru prosvete, pa je bilo predloga da mu se kupi skuter da ide do wc-a, posto ovi nisu ni carevi koji su tamo isli peske, nego nesto vise, jer, treba preci stan od dva ara i kusur, koliko treba ministru da stigne do jednog od tri kupatila:(
 
Деведесетих се десио распад заједничке државе, потом ратови и санкције.
За то време Грчка је као чланица ЕУ имала приступне фондове којима је намамљена на европске кредите. Иначе, Грци су народ који највише на свету воли да избегне плаћање државног пореза.
И кад се све сабере, Србији тек предстоји потпуни колапс од уништене привреде и европских кредита којима смо намамљени у клопку колонизације.

A da ne prichamo o mmf kreditima,kreditima od svetske banke...sve to otishlo nazad njima preko Jelashica i Dinkica navodno za odbranu dinara,a dinar sve slabiji,privreda unishtena,nema posla-odakle da placamo poskupljenja i poreze?Odakle drzava da uzima da bi vracala dugove-od novih kredita?Od opljachkanih gradjana?Od 2 miliona i sedamsto hiljada nezaposlenih?!
Nece moci.Naravno da nam sledi kolaps i kolonizacija.
 
Грчка: поскупљењима спречавају банкрот
Бонуси смањени за 30 посто, пензије замрзнуте, алкохол и цигарете скупљи 20 одсто. – Циљ мера прикупљање нових 4,8 милијарди евра

Grcka,-penzioneri-foto-AFP.jpg


Атина, 3. марта – После много дана ишчекивања и најављивања, грчка влада је данас саопштила коначни пакет мера штедње којим ће се „намаћи” додатних 4,8 милијарди евра.ПДВ расте за двапосто, пензије се замрзавају,бонуси се у јавном сектору смањују за 30 посто, расту цене бензина, цигарета и алкохола.

Одлуци је претходио синоћни драматични говор премијера Јоргоса Папандреуа који је садашњу буџетску кризу упоредио са „ратним стањем”.

„Грчкој прети банкрот уколико не предузме радикалне мере за смањење својих дугова. Ми хитно морамо да зауставимо негативне факторе који директно утичу на нашу земљу”, рекао је Папандреу обраћајући се посланицима Пасока. У говору који је преко ТВ екрана пратила цела нација, премијер је подвукао да Грчка мора да избегне кошмар банкротства, ситуацију када држава неће моћи да исплаћује не само бонусе у виду 13. и 14. плате, већ редовна примања и пензије.Подсетио је да кредитори више неће да чекају, да обавезе морају да се испуњавају,а дугови враћају, како се не би догодило да кад Грчка затражи кредите наиђе на затворена врата. Упозоравајући да ће нове мере још једном ударити нацију по џепу и знајући да ће то неминовно изазвати нови талас незадовољства, премијер Папандреу је нагласио да су то императиви који ће можда омогућити нови почетак за целу земљу, значити повратак изгубљеног поверења, али и да ће сасвим сигурно и без изузетака терет понети и они који највише имају.

Дакле, нови пакет економских мера донеће допунских 4,8 милијарди евра. Половина ће бити остварена смањењем трошкова, а остатак порастом пореза.Прецизније, 13. и 14. плата нису укинуте, али су редуковане за 30 посто. Очигледно, у овом тренутку влада није имала смелости да потпуно скреше бонусе у јавном сектору јер би талас незадовољства који је и овако врло присутан могао да анулира све до сада учињено... На улицама су пензионери, већ два дана штрајкују таксисти, део лучких радника,наставници средњих школа, за 16. март се најављује нови генерални штрајк. Тог дана би Атина у Бриселу требало да поднесе први извештај о ефикасности својих економских мера штедње.

План рестриктивних мера предвиђа замрзавање, не и смањивање, пензија.Међутим,плате запослених у државном сектору смањују се за 12 посто, за два посто повећава се ПДВ и са 19 скаче на 21 проценат. Порез на пића и цигарете подиже се за 20 процената, уље за грејање не поскупљује, али зато цена бензина расте за 0,8 посто и 0,3 за дизел гориво.

Порез на луксуз, на скупа кола, приватне виле и јахте донеће додатна средства.Порез на аутомобиле са великом кубикажом порашће до 25 посто.

О новим економским мерама премијер Папандреу је, поштујући протокол, обавестио и председника ГрчкеКаролоса Папуљаса.Предстоји и састанак са представницима синдиката који су мере владе већ прогласили „антирадничким” и за вечерас организовали протесте у центру Атине.

Међутим, све очи упрте су на међународну сцену где наредних дана Папандреуа очекује састанак са немачким канцеларом Ангелом Меркел, посета Француској и сусрет са Саркозијем, а затим разговори са америчким председником Обамом у Вашингтону. Европска турнеја је усмерена на разматрање немачко-француског плана о куповини грчких облигација.

Јасмина Павловић-Стаменић

http://www.politika.rs/rubrike/Svet/Grchka-poskupljenjima-sprechavaju-bankrot.sr.html

------------------------------------------

Nista novo - ovako i aktuelna vlada Srbije isto sprecava bankrot jos od 2008.

Значи политичари праве срање...а народ враћа дугове...
:dash:
 
nekada su se drzave porobljavale vojskom - danas se vojska koristi samo kad ne moze drugacije.

glavna metoda zapada za porobljavanje drzava i naroda je danas - DAVANJE KREDITA

To rade tako sto prvo korumpiraju politicke stranke koje pretenduju na vlast, pa ih onda dovedu na vlast, ko sto su kod nas doveli DOS - a mi kao ovce ih glasali verujuci njihovim lazima, onda ta njihova vlast uvali zemlju u kredite rasproda bud zasto sve drzavne resurse, a onda kada vlast zaduzi drzavu toliko da vise ista ne moze da vraca dugove, onda sledi PLENIDBA, i pleni ti se sve sto imas za mizerne pare.

Tako se danas porobljavaju drzave.
 
nekada su se drzave porobljavale vojskom - danas se vojska koristi samo kad ne moze drugacije.

glavna metoda zapada za porobljavanje drzava i naroda je danas - DAVANJE KREDITA

To rade tako sto prvo korumpiraju politicke stranke koje pretenduju na vlast, pa ih onda dovedu na vlast, ko sto su kod nas doveli DOS - a mi kao ovce ih glasali verujuci njihovim lazima, onda ta njihova vlast uvali zemlju u kredite rasproda bud zasto sve drzavne resurse, a onda kada vlast zaduzi drzavu toliko da vise ista ne moze da vraca dugove, onda sledi PLENIDBA, i pleni ti se sve sto imas za mizerne pare.

Tako se danas porobljavaju drzave.

Слажем се, само да додам да војску уместо да брани народ...преко задужених држава користе да "смирују" народ!
 
Грци су храбри, не дају на себе, и баш због тога ће их ционисти гурнути у рат са Турском.
Ционисти (тј. владари ЕУ) ће их, уз помоћ НАТО, војно разбити али ће се ту умешати Руси и онда настаје онај препород о коме казују многа светоотачка пророчанства!...

Грци, иако су у НАТО, биће издани сасвим.
 

Back
Top