Externi HDD pregrevanje

cyrano 89

Zainteresovan član
Poruka
170
Cao,imam externi hdd "Toshiba" od 250GB,pa me zanima da li isti moze da se pregreje ako radi duzi vremenski period,odnosno da li mu to skodi?Zanima me jer sam poceo da skidam neke torrente od kojih je svaki po 7,8 gb a i njih ima 7,8 komada tako da to traje jako dugo.....:dash:
 
E ima vec jedno iskustvo s toshibom kao nije prepoznavao komp..ja imam transcend i svaki dan se desi minimum 1x da se zakuca i pukne torrent..sto i nije strasno nego kazu da se to nikad ne desava pa cu od nedelje 1 dan da ga reklamiram..nije pouzdano sto kad ostavim da skidam ima vrti dok ne rikne:think:
 
Ma meni skida samo pici,bez prekida i to vec par dana,ali se plasim da ne rikne pa sam malopre stopirao sve torrente da se malo odmori,zasluzio je .Sacekacu dok pregledam odgovore,ne znam da l' valja da ga toliko forsiram.
P.S.
E zaboravio sam da vam napisem da mi hard stoji na kompu sa 1.1 usb a on ima 2.0,to mnogo otezava situaciju.
 
Ne bi trebao da se pregreva, možeš ga ostaviti da radi (ali ga ne stavljaj ni na šta toplo, takođe izbegavaj da ga mućkaš dok radi)

Koliko sam se ja nagledao crknutih eksternih diskova, uglavnom se to desi jer je pao dok radi, ili neko naglo cimne USB kabl, i slično. Što se temperature tiče, on mora baš dosta da se zagreje da bi se oštetio, mada mu visoka radna temperatura skraćuje radni vek, sve preko 50C nije baš dobro, a preko 60C je uglavnom fatalno)
 

Back
Top