Prevara

Poruka
3.045
Uh kako se množe ove teme o prevarama :mrgreen:.Da krenem. Prvenstveno tema ne treba da se zasniva na tome da li prevara moralan ili amoralan čin ,opravdana ili neopravdana.Uglavnom svima nam je jasno da ima različitih vidova prevare i prevara različito motivisanih.Zapravo tema je o tome kako bi se osećali u slučaju da ste vi prevarena strana ,kako bi racionizovali prevaru i na kraju krajeva kako bi se nosili sa tim.
 
Uh kako se množe ove teme o prevarama :mrgreen:.Da krenem. Prvenstveno tema ne treba da se zasniva na tome da li prevara moralan ili amoralan čin ,opravdana ili neopravdana.Uglavnom svima nam je jasno da ima različitih vidova prevare i prevara različito motivisanih.Zapravo tema je o tome kako bi se osećali u slučaju da ste vi prevarena strana ,kako bi racionizovali prevaru i na kraju krajeva kako bi se nosili sa tim.

Osecala bih se uzasno,izdano ...Ne umem da racionalizujem prevare,izvinjavam se unapred drugima na toj konstataciji..Mene savrseno ne interesuju ni izgovori,opravdanja ili sl.Hvala lepo,sa izgovorima verovatno ne bih znala tada sta cu...:mrgreen: Ne bih umela da se nosim sa tim,zaista.Ja verujem u pravu ljubav,gde vlada poverenje i iskrenost.Sve te prevare,lazi i sl.mene duboko vredjaju kao coveka,kao zenu...I ne mogu da verujem opet..Stalno bi tu bilo ali..i poznajem sebe,lagala bih kada bi rejkla da znam da se nosim sa tim..znam sebe i oprostaja ne bi bilo,koliko god da ga volim.ja sam takva,sto zahtevam od drugih,najpre ocekujem od sebe same..da sam ja nekada varala(a nisam nikada),ja ne bih trazila od tog nekoga oprostaj,zaista,kao sto ni taj koji bi mene prevario,ne bi morao da se trudi,...da moli uzalud.:)
 
Uh kako se množe ove teme o prevarama :mrgreen:.Da krenem. Prvenstveno tema ne treba da se zasniva na tome da li prevara moralan ili amoralan čin ,opravdana ili neopravdana.Uglavnom svima nam je jasno da ima različitih vidova prevare i prevara različito motivisanih.Zapravo tema je o tome kako bi se osećali u slučaju da ste vi prevarena strana ,kako bi racionizovali prevaru i na kraju krajeva kako bi se nosili sa tim.

А што је тема у потенцијалу? :confused:
 
...mogla bi roman sve u nastavcima da napišem, o koliko prevara sam saznala,
čula, videla...bolje da ne počinjem, kakva korist od toga...dovoljno sam ubedačena
ovih dana, i bez toga....a i što bi se vraćala na staro, nisam više toliko mlada da
trošim dane, na to...život je samo jedan, i moramo ga koristiti za mnogo pametnije
stvari...
...ko laže da može da oprosti, neka mu bude, oni što kažu da su zaboravili opet
lažu...nema tu ni oprosta ni zaborava, bar ako nekog voliš..ako ne onda ti nije ni
stalo..a ako ti nije stalo...onda je veza/život sa nekim čist interes...
 
...mogla bi roman sve u nastavcima da napišem, o koliko prevara sam saznala,
čula, videla...bolje da ne počinjem, kakva korist od toga...dovoljno sam ubedačena
ovih dana, i bez toga....a i što bi se vraćala na staro, nisam više toliko mlada da
trošim dane, na to...život je samo jedan, i moramo ga koristiti za mnogo pametnije
stvari...
...ko laže da može da oprosti, neka mu bude, oni što kažu da su zaboravili opet
lažu...nema tu ni oprosta ni zaborava, bar ako nekog voliš.
.ako ne onda ti nije ni
stalo..a ako ti nije stalo...onda je veza/život sa nekim čist interes...

Овако се и ја осећам по том питању.
Мислим да никад не бих могла то да превазиђем адекватно.
Можда бих остала у браку, али би после тога све било другачије.
 

Back
Top