Dečja imena

schatje

Buduća legenda
Poruka
34.871
Pre par dana, u jednom poznatom beogradskom tržnom centru, mlada mama plaća na kasi. Oko nje se vrti dečak od oko 3-4 godine. Ona se okreće i obraća maleckom:
Aramise, nemoj bla bla bla
Ja: :eek:

prvi put čujem da je neko detetu dao ime Aramis, pa se upitah gde li su Atos, Portos i Dartanjan :D


Isti tržni centar, koji minut kasnije

Mama: Auroraaaaaaaa, nemoj da trčiš!
Ja: :eek:

Pitam ja vas... jel to neka nova moda, dati detetu što "neobičnije" ime i kako se dete kasnije nosi s tim?
Moj brat ima relativno neobično ime za ove prostore, i uvek je govorio da se kao dete, zbog tako zvučnog i retkog imena (kod nas), osećao kao da se od njega nešto očekuje...
 
Ja volim neobična imena .... ali mi nikako tj. retko koje ide uz naša prezimena ....

Arminio Rosić ....

Aurora Jakovljević


Aramis Đorđević ...

Mislim, malo je besmisleno i bezveze .....

ne kažem da nije
ja nekako uvek gledam kombinaciju imena i prezimena... recimo da je Aurora Stojiljković :eek:
nekako ne ide :neutral:

da ne pričam o - Aramis Živković :)

Pa šta znam, to je valjda moc navike, nemam pojma, meni se dopadaju ti neobični spojevi... možda zato što i sam imam jedan. :)

E ima neki lik na jutubu sa nekom smešnom pesmom, batica se zove Laser Topalović... :lol: ... znači laser... :lol: laaaaaaaaaaaaasereeee :mrgreen: ... e to vec stvarno ne ide... :)

:lol:

P.S. Aurora Jakovljević mi baš lepo zvuči, seksi, odma' bi' je ženio. :mrgreen:

:lol:
 
Poslednja izmena:
Klara mi se baš svidja kako zvuči, moćno aristokratski... nekako se reč "princeza" sama nametne pored ako pomisliš "Klara" dovoljno puta... bar je meni takav neki 3p. :) Sve u svemu, baš lepa imena. :ok:
 
Sad me podseti na dogadjaj iz vremena kad sam imao mozda 17-18 godina.
Policijska stanica u provinciji.
Ljudi cekaju za izdavanje licnih karti, pasosha i sl.
U cekaonicu ulazi zena od tridesetak godina, obucena kao da je upravo pala sa Jupitera, nasminkana kao za neku pozorisnu predstavu......koja se sa ulaznih vrata stanice dernja na musko dete koje ide sa njom (pokusajte da zamislite moravski akcenat i to tezak i "okrugao" , otprilike kao u seriji Selo gori :lol: )

Dooooomeniiiiiiik, keeeeske se.... keeske ti feeeee
Naravno, par nas mladjih se prevrnulo od smeha.

Pet minuta kasnije prozivaju Dominika Milojkovica da mu valjda izdaju neko uverenje

Toga je bilo i ranije, ali mene bas nervira to smenjivanje moda u imenima. Jedno vreme se svako drugo musko dete zvalo Nemanja, pa je ime svake druge devojchice bilo Sara, a onda je nastupila moda zenskih imena od tri slova........ali dobro, to ipak nisu neka rogobatna imena kao sto autorka pomenu
 

Back
Top